• <
siemens_gamesa_2022

Małaszewicze. Wstępny wniosek o dofinansowanie projektu złożony

AK

12.10.2021 21:50 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Małaszewicze. Wstępny wniosek o dofinansowanie projektu złożony

Partnerzy portalu

Małaszewicze. Wstępny wniosek o dofinansowanie projektu złożony - GospodarkaMorska.pl
Fot. CARGOTOR

11 października spółka CARGOTOR złożyła do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (MFIPR) wstępny wniosek o dofinansowanie projektu: „Modernizacja infrastruktury kolejowej w Rejonie Przeładunkowym Małaszewicze korytarza nr 8 linii towarowych na granicy UE z Białorusią”. Akceptacja wniosku pozwoli na skuteczne sfinansowanie budowy Parku Logistycznego w Małaszewiczach.

Do 1 grudnia CARGOTOR planuje złożyć do MFIPR kompletny wniosek o dofinansowanie ww. projektu. Następnie po uzyskaniu akceptacji Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, do 19 stycznia 2022 roku wniosek ma zostać formalnie przekazany do CINEA (agencja Komisji Europejskiej).

Przedsięwzięcie CARGOTOR jako inwestycja infrastrukturalna - w całości będzie finansowane ze środków publicznych (ze współfinansowaniem z funduszy UE). Zgodnie z założeniami środki z budżetu państwa polskiego zostaną wykorzystane jako wkład własny CARGOTOR w sfinansowanie realizacji całej inwestycji.

CZYTAJ WIĘCEJ: Park Logistyczny Małaszewicze dostał zielone światło. Powstanie największy taki park w Europie

Warto jeszcze raz przypomnieć, że każdego roku Oddział Celny Małaszewicze przekazuje do budżetu państwa wielomiliardowe kwoty pochodzące z oclenia i opodatkowania towarów transportowanych przez przejście graniczne Brześć - Terespol, wprowadzanych do obrotu na terenie RP.

Dlatego koszty, które miałby ponieść budżet państwa związane z powstaniem Parku Logistycznego Małaszewicze, szybko się zwrócą - zarówno w wyniku kilkukrotnie zwiększonej przepustowości, jak i modernizacji infrastruktury usługowej, pozwalającej w większym, niż dotychczas, stopniu zintegrować proces obsługi celnej.

Źródło: CARGOTOR

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.