• <
NAUTA_1100_200PX_100_LAT

Lodołamacz Nerpa wypłynął do Gdańska

ac

06.07.2021 21:55 Źródło: inf. prasowa
Lodołamacz Nerpa wypłynął do Gdańska - GospodarkaMorska.pl
Fot. MSR Gryfia

We wtorek (6 czerwca) z Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” S.A.  wypłynął po zakończonych sukcesem próbach ruchowych zgodnie z terminami zawartymi w umowie lodołamacz Nerpa. Jest to kolejna jednostka zbudowana w ramach zadania pod nazwą wybudowanie czterech lodołamaczy dla RZGW Gdańsk.   

Lodołamacz Nerpa to drugi lodołamacz liniowy wybudowany przez MSR „Gryfia” S.A. ( pierwszy będący jednostką prototypową Narwal eksploatowany jest już przez armatora ), który unowocześni flotę lodołamaczy RZGW Gdańsk.

Zgodnie z zawartą umową Nerpa po przypłynięciu do Gdańska zostanie poddana procedurze odbioru końcowego poprzedzającego przekazanie jednostki do eksploatacji.

Jednostka była budowana i będzie eksploatowana pod nadzorem Polskiego Rejestru Statków.

VEGA_790x140_2026
JOTUN_2026

Dziękujemy za wysłane grafiki.