• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Linie HMM odnotowały 90-procentowy spadek zysków

jm

15.05.2023 09:46

Partnerzy portalu

Fot. HMM

Południowokoreańskie linie kontenerowe HMM zanotowały w pierwszym kwartale roku aż 90-procentowy spadek zysków. Kierownictwo już zapowiedziało obniżenie kosztów operacyjnych w poszukiwaniu oszczędności.

Rynek przewozów kontenerowych zwalnia. Po trwającym kilkanaście miesięcy boomie zyski przewoźników zaczęły spadać. Odczuły to południowokoreańskie linie HMM. Zanotowane w pierwszym kwartale roku przychody spadły o 58 procent w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku, zaś jeszcze mocniej spadł zysk – o 90 procent. Wyniósł on 230 milionów dolarów, podczas gdy jeszcze w pierwszym kwartale 2022 roku na konta przewoźnika wpadło 2,4 miliarda dolarów.

Kierownictwo linii spodziewa się, że hossa nie wróci szybko, a na rynku panować będzie mniejszy popyt, spowodowany inflacją i wysokimi kosztami energii i surowców. HMM planuje zatem redukcję kosztów w celu zwiększenia wydajności operacyjnej, by utrzymać konkurencyjność usług. Media zwracają uwagę, że podobne ruchy wprowadzają inni przewoźnicy kontenerowi na świecie.


Dziękujemy za wysłane grafiki.