• <
mewo_2022

Budowa mostów między ambicjami a rzeczywistością podczas pierwszej konferencji Nor-Shipping Offshore Wind

rk

15.05.2023 10:43 Źródło: Nor-Shipping
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Budowa mostów między ambicjami a rzeczywistością podczas pierwszej konferencji Nor-Shipping Offshore Wind

Partnerzy portalu

Nor-Shipping

Nor-Shipping i Norwegian Energy Partners (NORWEP) chcą rozwijać partnerstwo w ramach rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. Plany oraz ich realizacja to tematy pierwszej konferencji Nor-Shipping Offshore Wind Conference, podczas której liderzy branży będą dyskutować o najnowszych wymaganiach, innowacjach i trendach w tym segmencie. Odbędzie się 7 czerwca w głównych obiektach wystawowych Nor-Shipping w Lillestrøm w Norwegii.

Wydarzenie zaplanowane na godziny od 12.00 do 16.00 odbędzie się z wykorzystaniem możliwości śledzenia konferencji online, a w jej trakcie nie zabraknie zarówno prezentacji, jak i dyskusji panelowych. Uczestnicy spotkania obejmują szerokie spektrum rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, a także jej wsparcia i usług. Wśród nich będą eksperci z branży offshore oraz przedstawiciele branży energetycznej.

Potrzeba takiego wydarzenia. Ambicje i możliwości związane z morską energią wiatrową cały czas rosną, ale musimy zabezpieczyć ścieżki do przełożenia tego na rzeczywistość biznesową i energetyczną. Na tej konferencji zostaną omówione kluczowe kwestie i trendy, a liderzy światowego biznesu i eksperci ocenią optymalne sposoby uwolnienia wartości. Będziemy patrzeć na kluczową rolę, jaką morze ma do odegrania w rozwoju - podkreślając krytyczne kompetencje i aktywa offshore, takie jak te oferowane przez członków NORWEP, oceniając, jak przygotować łańcuch dostaw do szybko rozwijającego się przemysłu. W centrum uwagi znajdą się najnowsze technologie, kwestie zrównoważonego rozwoju, pytania o wydajność i dążenie do efektywności. Wierzymy, że każdy zainteresowany tym istotnym sektorem energii odnawialnej znajdzie tu coś dla siebie - podkreślił Dyrektor ds. energetyki wiatrowej w NORWEP Jon Dugstad.

Podczas kluczowych sesji eksperci zastanowią się, w jaki sposób branża morska może sprostać wymaganiom segmentu, który chce iść "wyżej, dalej, szybciej, więcej" w zakresie przełomowych rozwiązań odnośnie instalacji i operacji, sposobów minimalizowania śladu węglowego branży (dekarbonizacja) oraz roli, jaką Norwegia ma do odegrania we wspieraniu branży w Europie i poza nią. Clarksons i Globalne Centra Doskonałości; Ocean Technologies i Maritime Cleantech również współpracują przy tej inicjatywie.

- Morska energia wiatrowa ma do odegrania kluczową rolę w zapewnieniu bezpiecznych, zrównoważonych dostaw energii, które zasilą bardziej ekologiczne jutro. Aby osiągnąć nasze cele, musimy pielęgnować właściwe relacje i naprawdę zrozumieć złożone, zmieniające się wymagania różnych, zainteresowanych grup. Dlatego partnerstwo będące głównym tematem Nor-Shipping 2023, jest tutaj kluczowe dla sukcesu. Mając to na uwadze, jesteśmy zachwyceni, że możemy dołączyć do NORWEP w tym pierwszym w swoim rodzaju przedsięwzięciu, cementując silne więzi między naszą tradycyjną publicznością morską i naszą rosnącą bazą partnerów i zwolenników energii. Wysokiej jakości skład prelegentów oraz fakt, że bilety sprzedają się tak szybko, jest świadectwem tego, jak mocno ludzie wspierają ten napęd. To będzie fantastyczne wydarzenie, dla segmentu o naprawdę wyjątkowym potencjale - stwierdził dyrektor Nor-Shipping Sidsel Norvik.

Nor-Shipping Offshore Wind Conference będzie się odbywać w terminie 6-9 czerwca br., gromadząc globalny przemysł morski i oceaniczny w miejscach w Oslo i Lillestrøm. Oprócz 22 000 m2 powierzchni wystawowej zaplanowano wiele działań społecznych, sieciowych i związanych z dzieleniem się wiedzą, w tym Ocean Leadership Conference, Blue Talks, pierwsze konferencje Offshore Aquaculture, drugą edycję Maritime Hydrogen Conference, czy też czwarty International Autonomy Summit.

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.