• <
siemens_gamesa_2022

Liebherr-MCCtec Gmbg z najwyższą oceną za zrównoważony rozwój

jm

01.12.2021 13:39 Źródło: Inf. prasowa
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Liebherr-MCCtec Gmbg z najwyższą oceną za zrównoważony rozwój

Partnerzy portalu

Liebherr-MCCtec Gmbg z najwyższą oceną za zrównoważony rozwój - GospodarkaMorska.pl
Fot. Liebherr

Liebherr-MCCtec poinformował, że otrzymał złoty metal za zrównoważony rozwój biznesowy od niezależnego audytora EcoVadis.

EcoVadis jest jednym z najbardziej znanych audytorów oceniającym zrównoważony rozwój biznesowy. Analizie poddawanych jest ponad 75 tys. firm. W tym roku jeden ze złotych medali otrzymała firma Liebherr-MCCtec, część Grupy Liebherr zajmująca się żurawiami morskimi i gąsienicowymi, a także wiertnicami, również do prac głębokich. Przyznany złoty medal plasuje spółkę w pierwszych 5 procentach wszystkich ocenianych firm pod względem zrównoważonego rozwoju oraz w najlepszych 3 procentach firm produkcyjnych na świecie.

EcoVadis ocenia zrównoważony rozwój za pomocą wskaźników w czterech kluczowych obszarach: środowisko, praca i prawa człowieka, etyka i zrównoważone zamówienia.

W 2019 roku dwie spółki Liebherr – Liebherr Container Cranes Ltd. z Irlandii o Liebherr-MCCtec Rostock GmbH z Niemiec – zostały nagrodzone srebrnymi metalami.

– Odpowiedzialność i troska o środowisko zawsze były kluczowym elementem filozofii Liebherr. Od wielu dziesięcioleci jesteśmy częścią naszych społeczności i zawsze dbaliśmy o nasze lokalne środowisko – powiedziała kierownik ds. odpowiedzialności korporacyjnej Liebherr-MCCtec Tatjana Grissemann.

Liebherr podaje, że cała grupa wpisała kwestie zrównoważonego rozwoju do swoich podstawowych wartości. Wszystkie produkty i procesy ich wytwarzania mają być zatem bezpieczne, wydajne i przyjazne dla środowiska.

Liebherr-MCCtec jest sygnatariuszem ONZ Global Compact (UNGC). UN Global Compact to wizja zrównoważonej gospodarki z korzyścią dla wszystkich ludzi, społeczności i rynków, dziś i w przyszłości. Stanowi wezwanie do firm, aby dostosować strategie i działania do 10 uniwersalnych zasad w obszarach praw człowieka, standardów pracy, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji, a także 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG). Liebherr podaje, że w swoich działaniach związanych z sygnowaniem UN Global Compact pracuje nad ugruntowaniem kultury przyjmowania odpowiedzialności za środowisko i ludzi na wszystkich poziomach firmy – od pracowników po kierownictwo.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.