• <
Baltexpo2023_duży

Kontenerowiec MSC zapalił się w Zatoce Perskiej niedaleko Zjednoczonych Emiratów Arabskich

kw

07.06.2023 20:54
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Kontenerowiec MSC zapalił się w Zatoce Perskiej niedaleko Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Partnerzy portalu

Fot. Twitter.com / gCaptain

Krajowe Centrum Poszukiwawczo-Ratownicze Gwardii Narodowej Zjednoczonych Emiratów Arabskich informuje, że udzieliło pomocy kontenerowcowi MSC (zarejestrowanemu w Panamie), który zapalił się na ich wodach terytorialnych. 

Według raportu, nieokreślony statek MSC poprosił o pomoc, a trzy holowniki pracowały nad gaszeniem pożaru, który wydaje się znajdować w części rufowej statku. Nie wiadomo, czy jest to pożar kontenerowy.

NSRCUAE informuje, że ich helikopter ewakuował członka załogi, który prawdopodobnie doznał poważnych oparzeń. Raport wskazuje, że członek załogi został przewieziony do szpitala w celu "niezbędnego leczenia".

W rejonie przebywa kilka kontenerowców MSC, a konkretnie w Zatoce Khalifa, gdzie ma miejsce pożar. Strona internetowa Salvage and Wreck identyfikuje statek jako MSC Rita. Dane AIS pokazują, że MSC Rita przybył do regionu z Zachodniej Afryki. Jeśli to jest właściwy statek, przebywał w Zjednoczonych Emiratach Arabskich od 4 czerwca.

MSC Rita to 18-letni kontenerowiec o wyporności 104 850 ton i długości 1065 stóp. Ma pojemność 8034 TEU.

etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.