• <
gryfia_70lat

Kolejny morski kosz wyłowi odpady z portu w Kołobrzegu

gm

19.08.2022 13:04
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Kolejny morski kosz wyłowi odpady z portu w Kołobrzegu

Partnerzy portalu

Kolejny morski kosz wyłowi odpady z portu w Kołobrzegu - GospodarkaMorska.pl
Fot. Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg

 W kołobrzeskim porcie pojawił się drugi kosz morski do wyławiania odpadów z basenów portowych. Tym razem kosz został zamontowany w Porcie Rybackim u zbiegu Nabrzeża Skarpowego oraz Nabrzeża Postojowego. System czyszczenia wód powierzchniowych został zakupiony ze środków Stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania "Morze i Parsęta". Za obsługę kosza będzie odpowiadać Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg w ramach podpisanego w 2021 roku porozumienia ze stowarzyszeniem.

Kosz morski PortBin tide jest urządzeniem przechwytującym unoszące się na wodzie odpady pływające. Powierzchnia objęta działaniem urządzeń łącznie to około 16 400 m2. Zasięg urządzenia to promień 50 metrów, pojemność torby śmietnikowej urządzenia osiąga 30 kg odpadów. Rocznie może zebrać do pół tony odpadów. Urządzenie zasilane jest przez małą 560-750 WATT-ową zatapialną pompę pod napięciem 220 V. Kosz nie jest mocowany na sztywno do nabrzeża jak w koszach SEABIN i swobodnie unosi się na wodzie. Efektem rzeczowym ma być redukcja zanieczyszczeń unoszących się na wodzie co daje końcowy efekt ekologiczny.

W październiku 2021 roku przy współpracy z Fundacją Mare pierwszy w Kołobrzegu kosz morski został zamontowany w Basenie Solnym przy ulicy Warzelniczej.


Gospodarka Morska
Fot. Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg
Gospodarka Morska
Fot. Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg

Partnerzy portalu

waltoria_390x100_2022
port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.