• <
escort_980x120_gif_2020

Stacja paliw dla jachtów w Kołobrzegu ponownie otwarta

AK

21.07.2022 11:49
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Stacja paliw dla jachtów w Kołobrzegu ponownie otwarta

Partnerzy portalu

Stacja paliw dla jachtów w Kołobrzegu ponownie otwarta - GospodarkaMorska.pl
Fot. Port Kołobrzeg

W Porcie Jachtowym, na granicy Nabrzeża Promowego i Paliwowego, od środy (20 lipca) czynna jest już stacja paliw dla jachtów obsługiwana przez komunikację miejską w Kołobrzegu.

Stacja paliw będzie czynna w godzinach 8.00-12.00 - w poniedziałki, środy i piątki. Aktualne ceny paliw to: PB 7,95 ON 7,99.

– Funkcjonowanie stacji paliw w Marinie Solnej ma kluczowe znaczenie i jej ponowne uruchomienie było dla nas priorytetowym działaniem, biorąc pod uwagę na dużą liczbę rezydentów, a także setki gości, którzy miesięcznie odwiedzają Port Jachtowy – podkreśla Kamil Barwinek z zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg.

Stacja paliw dla jachtów w Marinie Solnej czynna była ostatni raz w sierpniu 2019 roku.

– Przerwa trwająca blisko trzy lata była spowodowana wypowiedzeniem umowy przez firmę STW. W 2020 roku podjęliśmy kontakt z ewentualnymi nowymi dzierżawcami, jednak wiązało się to z koniecznością uzyskania koncesji, a z racji na pandemiczne obostrzenia i problemy natury urzędniczej, okazało się również, że zmieniły się przepisy – informuje Barwinek. – Należało więc stację dostosować technicznie do obowiązujących nowych reguł. Po spełnieniu wszystkich norm, nawiązaliśmy współpracę z Komunikacją Miejską Kołobrzeg Sp. z o.o., która to teraz zarządza stacją paliw w Marinie Solnej.

Szczegółowych informacji udziela spółka Komunikacja Miejska w Kołobrzegu pod nr. tel.: 94 35 552 58.


Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.