• <
KONGSBERG_2023

Kolejne firmy do nadzorowania budowy gazociągu podmorskiego Baltic Pipe wybrane

ew

07.08.2020 13:45 Źródło: Gaz-System
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Kolejne firmy do nadzorowania budowy gazociągu podmorskiego Baltic Pipe wybrane

Partnerzy portalu

Kolejne firmy do nadzorowania budowy gazociągu podmorskiego Baltic Pipe wybrane - GospodarkaMorska.pl
fot. Baltic Pipe

Następni eksperci dołączają do prac przy budowie podmorskiego odcinka Baltic Pipe. Spółka podpisała umowy z firmami, które zapewnią usługi nadzoru inwestorskiego oraz środowiskowego podczas prac budowlano-montażowych na dnie morza oraz w miejscach tzw. lądowania gazociągu w Polsce i w Danii.

Nadzory inwestorskie będą świadczone na podstawie umów ramowych, podpisanych z trzema firmami – Brunel Energy Europe BV, Nowa People AS oraz Premier Technical Resources Ltd. Kontrakty zostały zawarte w celu sprawowania w imieniu GAZ-SYSTEM nadzoru nad wykonaniem prac budowlanych i instalacyjnych, prowadzonych przez Saipem Limited. Umowy gwarantują GAZ-SYSTEM dostęp do inspektorów nadzoru, posiadających wysokie kwalifikacje i doświadczenie we wszystkich wymaganych przez spółkę obszarach.

Wybrani wykonawcy są znanymi agencjami w branży oil&gas. To zapewni odpowiednią jakość usług i profesjonalny nadzór nad budową gazociągu podmorskiego Baltic Pipe.

Rozpoczęcie prac planowane jest jeszcze w tym kwartale. Zakres umowy obejmuje  badania wstępne wzdłuż planowanej trasy gazociągu i nadzorowanie prac wykonywanych na budowie w miejscach wyjścia gazociągu podmorskiego na ląd w Polsce i Danii. W późniejszym terminie nadzory sukcesywnie będą realizowane również na statkach - zgodnie z harmonogramem wykonawcy.

Wskazane powyżej firmy zostały wybrane spośród siedmiu uczestników postępowania, na podstawie oceny kwalifikacji i doświadczenia oraz zaproponowanych cen. Weryfikowane było również dotychczasowe zaangażowanie w realizację  podobnych prac oraz możliwość spełnienia podanych warunków.

Do sprawowania nadzoru środowiskowego w trakcie budowy został wybrany Ramboll Danmark A/S. Firma ta była odpowiedzialna dotychczas za prace analityczne, badawcze i projektowe, niezbędne do uzyskania wymaganych pozwoleń na budowę gazociągu. Zaangażowanie Ramboll w projekcie Baltic Pipe oraz doświadczenie w prowadzeniu tego typu prac w rejonie Morza Bałtyckiego były jednymi z kluczowych kryteriów, decydujących o wygraniu przetargu.

W ramach umowy Ramboll Danmark A/S zapewni weryfikację zgodności  prac budowlano-instalacyjnych z wydanymi decyzjami administracyjnymi. Będzie także nadzorował działania wpływające na  ograniczenie do minimum oddziaływania inwestycji na środowisko. Zakres umowy obejmuje zarówno prace dotyczące dokumentacji projektowej, jak i prace na placu  budowy oraz w portach, z których będą korzystać statki zaangażowane w działania budowlano-instalacyjne.

Więcej informacji na stronie www.gaz-system.pl i www.baltic-pipe.pl oraz @BalticPipe_PL.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.