• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Kandydat na prezydenta Elbląga zapowiada współpracę z Gdańskiem dotyczącą m.in. portów

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Kandydat na prezydenta Elbląga zapowiada współpracę z Gdańskiem dotyczącą m.in. portów

Partnerzy portalu

Port Elbląg, fot. GospodarkaMorska.pl

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Elbląga Michał Missan i wybrana na prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zapowiadają współpracę obu miast dotyczącą m.in. portów oraz zabiegania o powstanie nowej linii kolejowej łączącej oba miasta.

We wtorek w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie) odbyła się konferencja prasowa kandydata KO na prezydenta miasta Michał Missana, wybranej w pierwszej turze prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz oraz polityków Koalicji Obywatelskiej w sprawie współpracy Trójmiasta z Elblągiem.

Politycy KO udzieli poparcia Missanowi, który w pierwszej turze uzyskał 44,36 proc. i wyprzedził kandydata PiS Andrzeja Śliwkę (34,69 proc.). Obydwaj kandydaci zmierzą się w drugiej turze wyborów w niedzielę.

Według Dulkiewicz, to bardzo istotne, aby lokalni włodarze umieli ze sobą współpracować. "Dzisiaj rozwój opiera się na współpracy. Rozwój zarówno Elbląga, jak i Gdańska. Tych obszarów współpracy jest bardzo dużo" – mówiła.

Prezydent Gdańska zauważyła, że Port Gdańsk cały czas się rozwija, ale potrzebuje portu towarzyszącego, którym ma szansę zostać port w Elblągu.

"Z drugiej strony, to kwestia połączeń kolejowych z Gdańskiem, które powinny zmienić swoje trasy o co będziemy wspólnie zabiegać" – dodała Dulkiewicz. Jak zaznaczyła, chodzi o trasę Gdańsk – Elbląg wiodącą przez Nowy Dwór Gdański, co skróciłoby dojazd między miastami do pół godziny.

Dulkiewicz wskazała, że liczy iż Missan wygra w drugiej turze wyborów w Elblągu.

Kandydat na prezydenta KO podkreślił, że współpraca z Trójmiastem jest ogromną szansą na rozwój dla Elbląga.

Politycy KO podkreślili podczas briefingu, że już mają przewagę w radzie miasta. Koalicja Obywatelska zdobyła 15 mandatów w 25-osobowej Radzie Miejskiej Elbląga - wynika z danych opublikowanych na stronie PKW. Pozostałe 10 mandatów uzyskało Prawo i Sprawiedliwość.

Krzysztof Wójcik
kszy/ par/

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.