• <
nauta_2024

Jiangnan Shipbuilding zdobył kontrakt na trzy statki VLGC

PMK

03.08.2020 20:53
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Jiangnan Shipbuilding zdobył kontrakt na trzy statki VLGC

Partnerzy portalu

Jiangnan Shipbuilding zdobył kontrakt na trzy statki VLGC - GospodarkaMorska.pl

Chiński stoczniowiec Jiangnan Shipbuilding podpisał kontrakt z AW Shipping Limited, spółką joint venture pomiędzy Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) i Wanhua Chemical na budowę trzech bardzo dużych zbiornikowców gazowych (VLGC) o pojemności 86 000 m3.

Jak ujawniono, statki będą wykorzystywane do przewozu LPG z Abu Zabi do Chin. ADNOC nawiązał współpracę z chińską firmą Wanhua Chemical w lutym 2019 r, w celu założenia spółki joint venture, która będzie właścicielem i eksploatować tankowce LPG, po udanej współpracy w handlu LPG.

Termin realizacji zamówień wiążących przypada na III i IV kwartał 2022 r. W ramach kontraktu firma ma możliwość wybudowania kolejnych dwóch opcjonalnych jednostek.

Jiangnan Shipbuilding powiedział, że statki będą miały 230 metrów długości, 36,6 metra szerokości i  zanurzenie na 11,5 metra. Główny silnik dwupaliwowy LPG zostanie zmodernizowany, aby spełniał nowy kodeks IGC, normy emisji Tier III i najnowsze wymagania dotyczące emisji SOx.

Jiangnan Shipbuilding dostarczył w tym roku już sześć VLGC o pojemności 84 000 m.szesc. i planuje dostarczyć kolejne dwa przed końcem roku.

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.