• <
siemens_gamesa_2022

Chińskim portom kończą się zdolności przeładunkowe z powodu testów na koronawirusa

PMK

19.07.2020 19:08
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Chińskim portom kończą się zdolności przeładunkowe z powodu testów na koronawirusa

Partnerzy portalu

Chińskim portom kończą się zdolności przeładunkowe z powodu testów na koronawirusa - GospodarkaMorska.pl

Testowanie importowanej żywności pod kątem obecności koronawirusa prowadzi do przekroczenia limitu przepustowości niektórych głównych chińskich portów - poinformowali w tym tygodniu główni spedytorzy, ostrzegając przed dodatkowymi opłatami i możliwymi przekierowaniami do innych portów.

W zeszłym miesiącu Chiny zintensyfikowały kontrole importowanej żywności po wybuchu koronawirusa wśród osób pracujących i odwiedzających główny targ spożywczy w Pekinie.

- Działania związane z odbiorem kontenerów importowych zostały poważnie zakłócone, w wyniku czego kontenery chłodnicze są częściej wykorzystywane, zwłaszcza w portach Yantian i Ningbo - powiedziała niemiecka firma transportowa Hapag-Lloyd w piątkowym zawiadomieniu dla klientów.

Chłodnie lub kontenery chłodnicze używane do mięsa i świeżych produktów muszą być podłączone, aby zawartość była schłodzona lub zamrożona.

Chociaż wykryto wirusa tylko w kilku próbkach z ponad 200 000 przebadanych do tej pory, Chiny nadal kontrolują ładunki i przeprowadzają testy na dużej części przybywających.

Hapag-Lloyd ostrzegł, że kontenery mogą być rozładowywane w alternatywnym porcie i że właściciele ładunków będą musieli ponieść dodatkowe koszty.

Topowy przewoźnik kontenerowy Maersk powiedział w środę klientom, że kieruje ładunki z dala od portu Yantian w południowym mieście Shenzhen z powodu ograniczonej liczby miejsc w chłodni.

To jeden z największych portów w Chinach dla importu mrożonego mięsa. Każdy ładunek przybywający do Yantian będzie podlegał dodatkowej opłacie w wysokości 1000 USD za kontener.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.