• <
smartre_2023

Unia wesprze unikatowy projekt holenderskiej firmy

PMK

19.07.2020 19:12
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Unia wesprze unikatowy projekt holenderskiej firmy

Partnerzy portalu

Unia wesprze unikatowy projekt holenderskiej firmy - GospodarkaMorska.pl

Titan LNG, holenderski dostawca LNG na rynki morskie i przemysłowe w Europie, uzyskał finansowanie na swój projekt bio-LNG.

Firma poinformowała w piątek, że otrzymała 11 mln euro (12,57 mln USD) z Unii Europejskiej za pośrednictwem instrumentu Connecting Europe Facility (CEF).

Titan LNG zauważył, że poprzez swój projekt Bio2Bunker ma na celu rozwój i rozszerzenie łańcucha dostaw bunkrowania (Bio) -LNG (BLNG).

Projekt obejmowałby zbudowania trzech bunkierek w Zeebrugge, Rotterdamie i Lubece. Będą one podobne do dwóch istniejących FlexFuelers Titan LNG.

- Nasi klienci z sektora żeglugowego stoją przed wyborem: mogą działać na MGO, HFO ze skruberami lub zdecydować się na (bio) LNG, jedyne sprawdzone paliwo alternatywne, które jest obecnie skalowalne - czytamy w oświadczeniu Titan LNG.

Titan LNG uważa, że ​​statki napędzane LNG mają świetlaną przyszłość. LNG w połączeniu z BLNG, a później syntetycznym gazem skroplonym (SLG), wytwarzanym z połączenia zielonego wodoru i CO2, otwiera drogę do dekarbonizacji przy jednoczesnej natychmiastowej poprawie lokalnej jakości powietrza.

Firma dodała, że ​​dofinansowanie unijne zapewni wsparcie w pokonywaniu barier w zwiększaniu (bio) LNG jako paliwa.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.