• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Pilot LNG wybuduje terminal LNG w Teksasie

PMK

16.07.2020 23:53

Partnerzy portalu

Pilot LNG wybuduje terminal LNG w Teksasie - GospodarkaMorska.pl

Pilot LNG z siedzibą w Houston planuje wybudować pływający terminal skroplonego gazu ziemnego na wyspie Pelican w Teksasie.

Firma poinformowała w czwartek, że wypełniła wnioski regulacyjne w odpowiednich agencjach rządowych dla projektu o nazwie Galveston LNG Bunker Port.

Pilot LNG twierdzi, że projekt będzie pierwszym wyspecjalizowanym terminalem bunkrowym w regionie.

Terminal będzie dostarczał paliwo LNG do jednego z największych kompleksów portowych w USA, w tym do portów w Houston, Texas City i Galveston.

Infrastruktura obiektu obejmuje technologię płynnego skraplania opracowaną przez partnera Pilot, firmę Wison Offshore & Marine.

Chińska firma Wison zaprojektuje i zbuduje instalację skraplającą, która będzie dostarczać LNG na rynek użytkowników końcowych w tym regionie.

Jednostka bez napędu będzie miała 148 metrów długości i wydajność około 0,5 mln ton / rok. Będzie również posiadała zbiornik typu c o pojemności 18 000 m3.

Obiekt obejmuje obiekty naziemne, takie jak sterownia, kompresor gazu zasilającego i rurociąg. Całkowite koszty projektu mogą sięgnąć nawet 500 milionów dolarów.

Pilot LNG to nowy członek rynku założony w połowie 2019 roku przez Jonathana Cooka i Shauna Davisona.

Cook był współzałożycielem amerykańskiego Excelerate Energy, a także kierował norweską firmą transportową Flex LNG.

- Projekt zapewni infrastrukturę niezbędną do zaopatrzenia rosnącego rynku paliwa żeglugowego LNG, znacząco redukując emisje morskie i jednocześnie obniżając koszty paliwa spedytorów - powiedział Cook.

Pilot LNG planuje podjąć ostateczną decyzję inwestycyjną w sprawie projektu w drugiej połowie 2021 roku. Po podjęciu decyzji i zakończeniu prac budowlanych spółka rozpocznie działalność w 2024 roku.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.