• <

Grupa ColliCare Logistics znacząco redukuje emisje zanieczyszczeń w transporcie

gm

08.09.2022 19:50 Źródło: ColliCare Logistics
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Grupa ColliCare Logistics znacząco redukuje emisje zanieczyszczeń w transporcie

Partnerzy portalu

Grupa ColliCare Logistics znacząco redukuje emisje zanieczyszczeń w transporcie - GospodarkaMorska.pl
Fot. ColliCare Logistics/prasowe

ColliCare Logistics, norweska firma logistyczna, która w styczniu tego roku otworzyła swój oddział w Gdyni, informuje o znaczącej redukcji emisji CO2do atmosfery. Firma w całym swoim systemie transportowym zmniejszyła całkowitą emisję o 29% w stosunku do roku 2017.

Jak obniżyć emisje CO2 w logistyce?


ColliCare, w trosce o środowisko, dąży do ograniczenia emisji zanieczyszczeń w logistyce. Jako partner inicjatywy Science Based Targets(SBTi) i laureat złotego medalu EcoVadisjest mocno zaangażowane w tego rodzaju działania. Firma ściśle współpracuje z klientami, poszukując optymalnych rozwiązań transportowych, które jednocześnie przynoszą wymierne korzyści dla środowiska.

Cała Grupa ColliCare dąży do przeniesienia transportu z dróg na morze, co jest znacznie bardziej ekologicznym rozwiązaniem, jeśli chodzi o emisje CO2. Firma mocno koncentruje się również na wykorzystaniu kolei elektrycznych w Europie. Nie bez znaczenie jest nowoczesna flota aut ciężarowych zasilanych biopaliwem.

Część dostaw, zwłaszcza w Norwegii i Skandynawii, jest realizowana z wykorzystaniem elektrycznych samochodów bezemisyjnych.

Pomiary i kontrola emisji zanieczyszczeń


ColliCare od lat mierzy i kontroluje emisje zanieczyszczeń w swojej działalności. Prowadzone są stosowne pomiary i obliczenia. Dzięki nim również klienci firmy mogą obserwować, jak ich działalność wpływa na środowisko i podejmować odpowiednie działania ograniczające emisje. W ColliCare stworzony został dedykowany dział ekspertów zajmujący się zbieraniem danych, obliczaniem emisji i raportowaniem wyników. Dzięki temu niemal na bieżąco można obserwować bezpośrednią i pośrednią produkcję gazów cieplarnianych (GHG) i dwutlenku węgla w procesach logistycznych, nawet na poszczególnych trasach. Prowadzone pomiary pomagają rozpoznać nadmierne zużycie energii lub inne mało efektywne procesy i przyczyniają się do redukcji kosztów operacyjnych.

Zielona logistyka jako strategia dla Polski


– Taka jest nasza strategia na polski rynek – mówi Jesper Hansen, Managing Director Poland. – Przenosimy nasze doświadczenie z rynków skandynawskich do Polski, aby oferować naszym klientom bardziej ekologiczne alternatywy dla ich procesów logistycznych. W ten sposób budujemy naszą ofertę na rynku polskim, szczególnie jeśli chodzi o eksport z Polski do Norwegii i krajów skandynawskich. Korzystamy z mniej emisyjnego transportu morskiego (zwłaszcza w porównaniu z transportem drogowym), a np. w rejonie Oslo dostarczamy ładunki całkowicie bezemisyjnymi pojazdami elektrycznymi.

O firmie:


ColliCare Logistics to firma założona w 2007 roku. Jest jedną z największych w swojej branży w Norwegii i dynamicznie rozwija się w kierunku inteligentnej logistyki i rozwiązań przyjaznych środowisku. Firma zatrudnia ponad 600 pracowników i posiada biura w Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Holandii, Łotwie, Litwie, Włoszech, Turcji, Indiach, Chinach, a także w Polsce, w Gdyni. Firma mocno koncentruje się na ekologicznych rozwiązaniach logistycznych. ColliCare zostało niedawno nagrodzone złotym medalem EcoVadis za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Firma bierze również udział w programie Green Shipping, którego celem jest stworzenie najbardziej wydajnej i przyjaznej dla środowiska żeglugi na świecie. 


okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.