• <
KONGSBERG_2023

Gróbarczyk: PŻB rozpoczęła proces pozyskania nowego promu

23.01.2022 20:45 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Gróbarczyk: PŻB rozpoczęła proces pozyskania nowego promu

Partnerzy portalu

Gróbarczyk: PŻB rozpoczęła proces pozyskania nowego promu - GospodarkaMorska.pl
Fot. Twitter

Polska Żegluga Bałtycka rozpoczęła proces pozyskania nowego promu - poinformował PAP wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Dodał, że armator jest "w trakcie podpisywania listu intencyjnego".

"Polska Żegluga Bałtycka jest w trakcie podpisywania listu intencyjnego na pozyskanie nowego promu" - powiedział Gróbarczyk.

Kołobrzeski armator promowy Polska Żegluga Bałtycka otrzymał od Skarbu Państwa wsparcie w wysokości 140 milionów złotych na zakup nowego promu pod koniec grudnia ubiegłego roku.

Jak na początku stycznia informował resort infrastruktury, pozyskanie kolejnej jednostki dla PŻB ma potrwać do końca 2023 r.

"Mam nadzieję, że stanie się to zdecydowanie wcześniej, ale nie naciskamy, bo wiemy, że ten proces jest długi" - powiedział PAP Gróbarczyk.

Wyjaśnił, że promów, które można na rynku pozyskać nie jest zbyt dużo, ponadto jakość tych promów pozostawia dużo do życzenia. "W związku z czym trzeba dosłownie zjechać cały świat, mieć umowy z brokerami, aby pozyskać odpowiedni prom, który będzie spełniał wymagania, a przede wszystkim będzie w należytym stanie technicznym" - dodał.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.