• <
smartre_2023

Startup z projektem bezzałogowego, zasilanego wodorem statku dołączył do Brytyjskiej Izby Żeglugi

12.01.2022 17:00 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Startup z projektem bezzałogowego, zasilanego wodorem statku dołączył do Brytyjskiej Izby Żeglugi

Partnerzy portalu

Startup z projektem bezzałogowego, zasilanego wodorem statku dołączył do Brytyjskiej Izby Żeglugi - GospodarkaMorska.pl
Fot. ACUA Ocean

Morski startup ACUA Ocean, dołączył do Brytyjskiej Izby Żeglugi, stowarzyszenia branżowego brytyjskiego przemysłu żeglugowego, które zrzesza około 200 członków.

ACUA Ocean opracował pierwszy na świecie bezzałogowy statek nawodny o długiej żywotności (USV) zasilany ciekłym wodorem, aby zapewnić monitorowanie bezpieczeństwa na morzu i gromadzenie danych.

Statek jest budowany przez firmę PDL z siedzibą w Portsmouth, podczas gdy wykonawca instalacji elektrycznych Trident Marine Electrical zajmuje się projektowaniem elektrycznym i wyposażeniem statku.

Jak poinformowano, prototypowy statek zostanie zwodowany w połowie 2022 r. i zademonstruje najnowszą autonomiczną technologię mającą na celu wspieranie sektorów morskiej energii odnawialnej i infrastruktury morskiej, a także zdolności w sektorach obrony i bezpieczeństwa.

„Bezzałogowe i autonomiczne jednostki nawodne reprezentują przyszłość przemysłu morskiego, oferując zwiększoną skalowalność i bezpieczeństwo. Cieszymy się, że możemy być częścią odrodzenia brytyjskiego przemysłu żeglugowego” – powiedział Neil Tinmouth, dyrektor generalny ACUA Ocean.

Witając ACUA Ocean, szef Membership w brytyjskiej Izbie Żeglugi Tony Jerome powiedział: „ACUA Ocean to niesamowity nowy start-up, przesuwający granice tego, co jest możliwe. Wszyscy w Izbie są zachwyceni, że zdecydowali się dołączyć do nas w tym kluczowym dla branży momencie”.

Startup koncentruje się na dekarbonizacji morskiej i systemach autonomicznych współpracujących z Instytutem Morskim i Morskim Uniwersytetu w Southampton poprzez wspierany przez Departament Transportu i Innowacji brytyjski grant Clean Maritime Demonstration.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.