Monika Morawiecka, która pod koniec roku odeszła z grupy PGE, poinformowała w mediach społeczności, że dołączyła do zespołu Regulatory Assistance Project (RAP). To niezależna organizacja zajmująca się wspieraniem transformacji energetycznej.
- Z radością ogłaszam, że rozpocząłem współpracę z jednym z kluczowych głosów w świecie energetyki - Regulatory Assistance Project (RAP), niezależną, bezpartyjną, pozarządową organizacją zajmującą się przyspieszeniem transformacji do czystej, niezawodnej i wydajnej przyszłości energetycznej - poinformowała w mediach społeczności
- Po tym, jak PGE Baltica przyjęła właściwy kierunek w realizacji strategicznych celów PGE w zakresie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, cieszę się, że mogę zaangażować się w szerszy zakres tematów, w tym najważniejsze czynniki umożliwiające (i utrudniające) przejście systemów energetycznych w kierunku bezpiecznych i czystych systemów energetycznych jutra.
W listopadzie Monika Morawiecka poinformowała o swoim odejściu z grupy PGE, z którą była związana przez 15 lat.
Morawiecka w PGE była od 2006 r., lutym 2019 roku została prezesem PGE Baltica, spółki przygotowującej budowę morskich farm wiatrowych - to jeden z najważniejszych projektów inwestycyjnych grupy.
Regulatory Assistance Project (RAP) jest pozarządową organizacją zajmującą się przyspieszeniem przejścia do czystej, niezawodnej i efektywnej przyszłości energetycznej.
Projekt: KUKE będzie wspierać projekty związane z transformacją energetyczną w Polsce
Rusza budowa pierwszej na świecie MFW z turbinami o mocy 16 MW
Equinor i SSE planują produkcję ekologicznego wodoru dla morskiej farmy wiatrowej
Maritime Robotics i Ashtead Technology podpisują wieloletni kontrakt na dostawę bezzałogowych technologii USV
W 2022 roku europejski import skroplonego gazu z Rosji wzrósł o ponad jedną trzecią
Brak wykwalifikowanych kadr największym problemem dla amerykańskiej branży wiatrowej