• <
port_szczecin_1100x200_2021_top_porty

Globalny operator logistyczny MEDLOG uruchomił nowoczesny skład kontenerowy w Porcie Gdynia

09.02.2021 15:23 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Globalny operator logistyczny MEDLOG uruchomił nowoczesny skład kontenerowy w Porcie Gdynia
Globalny operator logistyczny MEDLOG uruchomił nowoczesny skład kontenerowy w Porcie Gdynia - GospodarkaMorska.pl

Na początku lutego br. została otwarta nowa baza kontenerowa w Porcie Gdynia pod nazwą Medlog Poland Sp. z o.o w ramach grupy MSC. To pierwsza inwestycja Medloga na polskim rynku, zapewniająca pełne zaangażowanie w sprzęt kontenerowy MSC i nie tylko. Dobra marka Portu Gdynia i budowa Portu Zewnętrznego przyciągają jak magnes nowych kontrahentów chcących aktywnie uczestniczyć w tworzeniu i rozwoju trudnego portowego biznesu.

Port Gdynia to port uniwersalny i jeden z wiodących portów południowego Bałtyku. Specjalizuje się w obsłudze ładunków drobnicowych, w tym głównie zjednostkowanych, przewożonych w kontenerach i w systemie ro-ro. Istotnym segmentem działalności jest również obsługa ładunków masowych w oparciu o specjalistyczne terminale. Port Gdynia to uznana marka w systemach transportowo-logistycznych na całym świecie. O znaczeniu gdyńskiego portu decyduje w dużym stopniu jego usytuowanie geograficzne. Port Gdynia to węzeł sieci bazowej TEN-T i punkt wejścia Korytarza Bałtyk – Adriatyk, którego przedłużeniem jest łącząca Gdynię ze Szwecją Autostrada Morska Gdynia – Karlskrona. Port Gdynia, poprzez rozbudowaną sieć regularnych połączeń kontenerowych, ro-ro i promowych, łączy szlaki morskie z krajową i europejską siecią kolejową i drogową. Wśród obsługiwanych aktualnie regularnych połączeń żeglugowych dominują zawinięcia feederowe prawie wszystkich światowych, znaczących armatorów kontenerowych.

Kluczowa inwestycją Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. jest obecnie budowa Portu Zewnętrznego, który przyniesie korzyści nie tylko dla Portu Gdynia, ale przede wszystkim dla miasta i kraju oraz regionalnego biznesu. Port Zewnętrzny będzie miał fundamentalne znaczenie dla regionu i wszystkiego co dzieje się w obrębie Morza Bałtyckiego. Jest to przedsięwzięcie, które otwiera nową historię w działalności Portu Gdynia. Port Zewnętrzny przełamuje wszystkie bariery ograniczające dalszy rozwój Portu Gdynia i stwarza ogrom możliwości pozwalających na sprawne i efektywne funkcjonowanie w najbliższym półwieczu portowego organizmu.

- Od kilku lat spółka - córka MSC – Medlog powołuje kolejne filie, a w Polsce takiej firmy do obsługi kontenerów po prostu brakowało – podkreśla Mikołaj Osiński, dyrektor MSC Polska – Wszystkie kontenery MSC będą w ramach serwisu obsługiwane w Porcie Gdynia, stąd właśnie lokalizacja  Medlog w pobliżu terminala kontenerowego BCT Gdynia, do którego zawijają statki MSC.

Oddział Medlog Poland zlokalizowany jest w Porcie Gdynia, w sąsiedztwie terminala BCT przy ul. Kontenerowej 30 - potencjalni klienci  mogą tutaj skorzystać z nowoczesnego zaplecza technologicznego wyposażonego w wewnętrzne transfery kontenerowe pomiędzy terminalem, a zajezdnią obsługiwane przez dedykowane przyczepy. Przechowywane  są tutaj oraz naprawiane kontenery. Zostanie również uruchomiony serwis kontenerów chłodniczych i przede wszystkim będzie to miejsce odbierania oraz wysyłania kontenerów MSC.

-  MEDLOG uznawany jest za najlepszego multimodalnego operatora naziemnego  na świecie, dlatego cieszy nas bardzo, że umiejscowił swoją siedzibę w Porcie Gdynia – podkreśla Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. – To kolejny fakt potwierdzający, jak wielkie znaczenie ma odpowiedzialne działanie i wspieranie zrównoważonego rozwoju Portu Gdynia. Potwierdza to również jak trafna była decyzja budowy Portu Zewnętrznego…

Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
okmarit_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34750,00 $ tona 0,43% 22 lip
 Cynk 2920,00 $ tona -0,07% 22 lip
 Aluminium 2449,00 $ tona 0,70% 22 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.