• <
gryfia_70lat

Global Maritime Forum. Niewielu marynarzy zaszczepionych przeciwko Covid-19

jm

13.08.2021 12:12 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Global Maritime Forum. Niewielu marynarzy zaszczepionych przeciwko Covid-19

Partnerzy portalu

Global Maritime Forum. Niewielu marynarzy zaszczepionych przeciwko Covid-19 - GospodarkaMorska.pl
Fot. moto moto sc / Unsplash

Global Maritime Forum podaje, że stopień zaszczepienia przeciw Covid-19 pośród marynarzy jest bardzo niski.

Opierając się na informacjach od głównych zarządców statków, Global Maritime Forum poinformowało, że zaledwie 15,3 procenta marynarzy otrzymało szczepionkę przeciw Covid-19.

Dane opierają się na informacjach od 10 największych zarządców statków, którzy zatrudniają łącznie około 90 tys. marynarzy. 15,3 procenta zaszczepionych marynarzy to wynik o wiele niższy niż średnia wyszczepień w głównych morskich krajach Europy, Północnej Ameryki i Azji, która oscyluje w okolicach 50 procent. Jednocześnie Global Maritime Forum zauważa, że największe firmy zarządzające flotami czynią zdwojone wysiłki, żeby zapewnić swoim pracownikom odpowiednią ochronę. Dlatego też wynik 15,3 procenta zaszczepionych najpewniej nie odzwierciedla ogólnej liczby zaszczepionych marynarzy. Podejrzewa się, że ten ostatni jest jeszcze niższy.

– Marynarze powinni zostać uznani za kluczowych pracowników i mieć priorytetowy dostęp do szczepionek. Jest to kluczem do ochrony dobrego zdrowia marynarzy i funkcjonowania globalnych łańcuchów dostaw – mówi Kasper Søgaard, dyrektor zarządzający, szef strategii instytucjonalnej i rozwoju Global Maritime Forum. – Marynarze, zwłaszcza ci z krajów rozwiniętych, zaczynają się szczepić. Programy w USA i niektórych krajach europejskich oferują szczepionki międzynarodowym marynarzom, ale wiele innych państw musi pójść w ich ślady aby rozwiązać kryzys na rynku załóg morskich – dodaje.

Spółki zarządzające flotami podają, że największy problem z zaszczepieniem dostaw szczepionek dla marynarzy jest na Filipinach, Birmie, Indonezji, Wenezueli i na Łotwie.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.