• <
port_rezerwa_mega_1100_200

Gdańsk nowym portem dla Twoich inwestycji!

gm

17.11.2021 10:15
Gdańsk nowym portem dla Twoich inwestycji! - GospodarkaMorska.pl

Czego potrzebujesz jako MŚP, aby rozwinąć swój biznes?

Na najlepsze warunki do rozwoju działalności składa się wiele czynników. W dynamicznie zmieniającym się świecie każdy przedsiębiorca musi działać rozważnie, a jednocześnie podejmować szybkie i efektywne decyzje. Każda firma opiera się na kluczowych filarach - stabilnej sytuacji finansowej i wykwalifikowanych pracownikach, którzy z pasją realizują swoją pracę. Niezwykle istotne dla wzrostu firmy jest jednak również komfortowe otoczenie biznesowe. A takie zapewnia Gdańsk. Jego niewątpliwymi atutami są strategiczne nadmorskie położenie, na przecięciu dwóch transeuropejskich korytarzy transportowych, oraz dostęp do zróżnicowanego zasobu talentów. To położenie ukształtowało także naszą tożsamość gospodarczą – szeroko rozumiany sektor morski wraz z portami od lat był integralną częścią rozwoju Gdańska oraz całego Pomorza. Gdański port, jako jeden z liderów rynku, zajmuje I miejsce w rankingu kontenerowym, a także utrzymuje podium wśród wszystkich portów na Bałtyku. Intensywny rozwój Portu Gdańsk świadczy o potencjale, który przyciąga w jego okolicę dużych graczy biznesowych, a obecnie otwierają się również nowe szanse na rozwój dla małych i średnich firm.

Szukasz lokalizacji dla nowych inwestycji?

Warto wybrać Gdańsk. Wychodząc naprzeciw potrzebom na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego tworzymy właśnie nową przestrzeń dla przedsiębiorców sektora MŚP. W bezpośredniej bliskości Portu Północnego i Terminala DCT zlokalizowane są grunty, place składowe oraz przestrzeń biurowa - wszystko, czego potrzebujesz do dalszego rozwoju! Jako InvestGDA od ponad 10 lat wspieramy rozwój gospodarczy Gdańska. Nasze wysiłki ukierunkowane są na zrównoważony rozwój miasta, w szczególności w obszarach nowoczesnych technologii przy jednoczesnym wykorzystaniu możliwości miasta portowego.

Stawiasz na jakość? Rozwiń nowe projekty inwestycyjne na terenie PCI!

Istotną cechą położenia Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego jest coś więcej niż tylko „lokalizacja bliska portowi”. Bezpośrednie połączenie z obwodnicą południową Gdańska prowadzącą do autostrady A1, połączenie z drogą ekspresową w kierunku Warszawy oraz z tunelem pod Martwą Wisłą sprzyjają sprawnej logistyce. Dzięki wewnętrznemu układowi drogowemu dostępne tereny inwestycyjne mają także bezpośrednie połączenie z gdańskim portem i terminalem kontenerowym, co umożliwia przejazd pojazdów ponadgabarytowych bez konieczności uzyskiwania zezwoleń, niezbędnych w przypadku korzystania z dróg publicznych. Przygotowany utwardzony plac składowy wyposażony jest w niezbędną infrastrukturę, m.in.: zbiornik retencyjny i przeciwpożarowy, oświetlenie oraz niezbędne przyłącza (wodociągowe, kanalizacji sanitarnej, zewnętrznej kanalizacji deszczowej, sieci elektroenergetycznej). Unikalna konstrukcja nawierzchni placu przygotowana jest pod wysokie obciążenia, co umożliwia przeładunek i tymczasowe składowanie elementów ponadgabarytowych i ciężkich. Warto wspomnieć, iż dopełnieniem możliwości rozwoju na terenie PCI jest dostępna powierzchnia biurowa Centrum Biurowego KOGA. Do dyspozycji dogodne przestrzenie od 20 do 600 m2 stanowiące istotny czynnik decydujący o wyborze właśnie tej lokalizacji na realizację przyszłych projektów inwestycyjnych, zwłaszcza dla przedsiębiorców sektora MŚP.

Brzmi ciekawie?

Zajrzyj tutaj po więcej informacji: pci.investgda.pl

Poznajmy się bliżej!

InvestGDA - wspiera rozwój gospodarczy Gdańska, tworząc efektywny klimat dla Twoich inwestycji!


InvestGDA to spółka działająca od ponad 10 lat, której misją jest tworzenie optymalnych warunków rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności.
Nasz cel to Gdańsk - Miasto kreatywne, o dynamicznym środowisku biznesowym, pełne możliwości i zorientowane na ciągły rozwój.
Przedsiębiorczość, innowacyjność i kreatywność tworzą nasze DNA!

Poznaj nas na www.investgda.pl.


Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
port_gdańsk_deepwater_2021_390x100

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 40250,00 $ tona -1,71% 26 lis
 Cynk 3330,00 $ tona -2,94% 26 lis
 Aluminium 2618,00 $ tona -4,45% 26 lis
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.