• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Polak na czele Międzynarodowego Stowarzyszenia Instytutów Nawigacyjnych

jm

17.11.2021 10:39 Źródło: gdynia.pl
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Polak na czele Międzynarodowego Stowarzyszenia Instytutów Nawigacyjnych

Partnerzy portalu

Polak na czele Międzynarodowego Stowarzyszenia Instytutów Nawigacyjnych - GospodarkaMorska.pl

Profesor Krzysztof Czaplewski, wykładowca Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i przewodniczący Polskiego Forum Nawigacyjnego został prezydentem Międzynarodowego Stowarzyszenia Instytutów Nawigacyjnych (International Association of Institutes of Navigation).

Dr hab. inż.,, prof. UMG Krzysztof Czaplewski objął nową funkcję 9 listopada. Jego kadencja zakończy się w 2024 roku. Czapiewski został wybrany podczas zgromadzenia ogólnego IAIN, które odbyło się online.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Instytutów Nawigacyjnych to pozarządowa organizacja powołana w 1975 roku, która zrzesza krajowe i międzynarodowe organizacje wspierające działania na lądzie, morzu, w powietrzu i kosmosie. Ma na celu rozpowszechnianie nauki nawigacji i powiązanych technik informacyjnych. Polskie Forum Nawigacyjne jest jednym z 34. członków organizacji.

Podczas tegorocznego zgromadzenia ogólnego wybrano nowe władze stowarzyszenia. Poza Czaplewskim w ich skład wejdą wiceprezydent senior Zhang Boachen, wiceprezydenci Salvatore Gaglione i Aiden Morrison, sekretarz generalny Hesham Hell oraz skarbnik Tom Willems. Podczas spotkania omówiono także strategię działalności IAIN na lata 2021-2024 oraz plan finansowy na kolejną kadencję. Jedną z decyzji, jakie zapadły, było wybranie lokalizacji 18. edycji Światowego Kongresu IAIN, którą będzie Kraków. Kongres odbędzie się w 2027 roku.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.