• <
gryfia_70lat

Fincantieri bada wykorzystanie zielonego wodoru w portach i żegludze

08.08.2021 20:09 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Fincantieri bada wykorzystanie zielonego wodoru w portach i żegludze

Partnerzy portalu

Fincantieri bada wykorzystanie zielonego wodoru w portach i żegludze - GospodarkaMorska.pl
Fot. Port Rotterdam

Największy w Europie zakład energetyczny Enel zgodził się współpracować z włoskim stoczniowcem Fincantieri, aby znaleźć sposoby na wykorzystanie ekologicznego wodoru w portach i transporcie morskim na dalekie odległości.

– Zamierzamy wykorzystać wiedzę i know-how w swoich sektorach, aby zidentyfikować możliwe zrównoważone i innowacyjne rozwiązania – poinformowali  w oświadczeniu w czwartek.

Fincantieri i Enel Green Power Italia przeanalizują w szczególności dostawy zielonego wodoru do statków marynarki wojennej, okrętów podwodnych i nawodnych oraz użytkowników przemysłowych w portach, a także zbadają systemy magazynowania.

Elektrownia Eugenio Montale firmy Enel w miejscowości La Spezia, we włoskiej Ligurii, zostanie wykorzystana jako pierwsze miejsce testowe.

Powszechnie uważa się, że wodór odgrywa ważną rolę w ograniczaniu emisji w sektorach transportu ciężkiego, które są trudne do zelektryfikowania, takie jak transport morski.

W lipcu Fincantieri połączył siły ze szwajcarską grupą żeglugową MSC i grupą gazową Snam w ramach studium wykonalności z myślą o zbudowaniu pierwszego na świecie statku wycieczkowego napędzanego wodorem.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.