• <
nauta_2024

Damen wstrzymuje dostawy nowych statków do Rosji

jm

08.03.2022 15:13

Partnerzy portalu

Damen wstrzymuje dostawy nowych statków do Rosji - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

Holenderski Damen zdecydował o wstrzymaniu dostaw nowych statków do klientów z Rosji. Decyzja została podjęta w reakcji na agresję Rosji na Ukrainę.

Rzecznik Damena poinformował holenderskie media, że spółka odczuje finansowe efekty tej decyzji, jako że zamówienia z Rosji stanowiły część przychodów. Odbije się także na dostawcach koncernu, ale także na leasingu jednostek do Rosji. Wstrzymane są prace nad budowanymi statkami, pośród których są między innymi holowniki i kutry rybackie.

Damen potwierdził także, że próbuje pomóc ponad 200 pracownikom swojego oddziału w Mikołajewie, który jest oblegany przez rosyjskie wojska.

Damen staje się tym samym kolejną zachodnią firmą, która zawiesza swoje działania na rosyjskim rynku. Z Rosji wycofała się już znacząca liczba koncernów energetycznych i paliwowych. Również linie żeglugowe odmawiają współpracy z rosyjskimi koncernami, wyjątkiem jest Cosco, które zapowiedziało, że nie zamierza przerywać operacji.

Grupa Damen jest obecna w Polsce. W kraju działają m.in. stocznia Damen Shipyards w Gdyni, a także biuro projektowe Damen Engineering w Gdańsku.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.