• <
Baltexpo2023_duży

Dwa niszczyciele US Navy na Morzu Bałtyckim. Są śledzone przez Rosjan

AK

08.03.2022 23:50
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Dwa niszczyciele US Navy na Morzu Bałtyckim. Są śledzone przez Rosjan

Partnerzy portalu

Dwa niszczyciele US Navy na Morzu Bałtyckim. Są śledzone przez Rosjan - GospodarkaMorska.pl
Fot. U.S. Naval Forces Europe-Africa/Wikipedia

Zagraniczne media podają, że niszczyciele US Navy USS Donald Cook i USS Forrest Sherman z pociskami kierowanymi wypłynęły na Morze Bałtyckie. Śledzi je Rosyjska Flota Bałtycka.

Chodzi o amerykańskie niszczyciele rakietowe: USS Donald Cook i USS Forrest Sherman, które wpłynęły na Morze Bałtyckie. Informację do mediów przekazało Rosyjskie Narodowe Centrum Zarządzania Obroną.

„Siły i obiekty Floty Bałtyckiej rozpoczęły śledzenie działań amerykańskich niszczycieli rakietowych USS Donald Cook i USS Forrest Sherman, które wpłynęły na Morze Bałtyckie” – podało centrum.

USS Donald Cook to niszczyciel czwartej generacji, którego głównym uzbrojeniem są pociski manewrujące Tomahawk zdolne do broni jądrowej o zasięgu do 2500 km. Standardowe i uderzeniowe opcje uzbrojenia obejmują odpowiednio 56 lub 96 takich pocisków. Należy do 60. dywizjonu niszczycieli amerykańskich. Z kolei USS Forrest Sherman to niszczyciel rakietowy serii Arleigh Burke, jest drugim okrętem amerykańskiej marynarki wojennej noszącym tę nazwę. Jest częścią 28 Dywizjonu Niszczycieli.

Dziękujemy za wysłane grafiki.