• <

Wynik wyszukiwania - " Morze Bałtyckie" - Wiadomości

Niemiecki generał: Morze Bałtyckie stało się morzem wewnętrznym NATO

Węgierski parlament zagłosował w poniedziałek za przyjęciem wniosku Sztokholmu o członkostwo w NATO. Wraz z przystąpieniem Finlandii i Szwecji do NATO Morze Bałtyckie stało się wewnętrznym morzem NATO - zauważył były dowódca Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych NATO gen. Egon Ramms.
27.02.2024

Grzegorz Witkowski: Morze Bałtyckie zasługuje na gigantyczne, nowoczesne inwestycje

Morze Bałtyckie, które staje się wewnętrznym morzem NATO zasługuje na gigantyczne, nowoczesne inwestycje; po latach pauzy i niedostrzegania polskiego wybrzeża udało się pchnąć polską gospodarkę na właściwe tory – powiedział PAP w poniedziałek wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.
23.10.2023

Nurkowie Royal Navy oczyszczają Morze Bałtyckie z niewybuchów i niewypałów

Nurkowie Royal Navy zwiększają bezpieczeństwo kluczowych szlaków żeglugowych na Morzu Bałtyckim poprzez odzyskiwanie niewybuchów min i torped w ramach misji bezpieczeństwa NATO pk. Open Spirit.
24.05.2023

Wiceszef MSZ: Szwecja i Finlandia w NATO to bezpieczniejsze Morze Bałtyckie i Polska

Zapowiedź ratyfikacji przyjęcia Finlandii i Szwecji do NATO przez Węgry to wynik zabiegów dyplomatycznych premiera Mateusza Morawieckiego; dla nas to dobra informacja, bo Szwecja i Finlandia w NATO to bezpieczniejsze Morze Bałtyckie i Polska - podkreślił wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
24.11.2022

Szwecja transferuje energię po bardzo wysokich cenach "do swoich o wiele mniej zamożnych sąsiadów litewskich przez Morze Bałtyckie"

Musimy mieć odwagę nazywać zło złem, Rosja jest dzisiaj imperium zła i imperium kłamstwa; kiedy w ukraińskim mieście Izium odkopywane są masowe groby, nikt w Europie nie ma prawa spać spokojnie - mówił w poniedziałek w Bratysławie premier Mateusz Morawiecki.
19.09.2022

Fogiel: Morze Bałtyckie staje się morzem NATO-wskim

Morze Bałtyckie staje się de facto morzem NATO-wskim - powiedział w środę rzecznik PiS Radosław Fogiel, pytany o zgodę na członkostwo Szwecji i Finlandii w NATO. To rzeczywiście wielka zmiana dla Sojuszu i przede wszystkim bardzo ważna, ogromna zmiana dla Polski i dla krajów naszego regionu - dodał.
29.06.2022

Litewskie wojsko rozpoczyna nowe działania. Ćwiczenia obejmą Morze Bałtyckie

W litewskiej przestrzeni powietrznej, na lądzie i morzu rozpoczyna się cykl międzynarodowych ćwiczeń wojskowych mających na celu wzmocnienie bezpieczeństwa w regionie – poinformowały w środę Litewskie Siły Zbrojne.
04.05.2022

20 rosyjskich okrętów wypłynęło na Morze Bałtyckie na ćwiczenia

20 okrętów Floty Bałtyckiej wypłynęło na ćwiczenia na Morze Bałtyckie – poinformowała agencja TASS, powołując się na rosyjską marynarkę wojenną.
24.01.2022

Nowy most kolejowy na Regalicy. "To pierwszy tor żeglugowy łączący Morze Bałtyckie z Morzem Północnym"

Umowę na budowę nowego mostu kolejowego na Regalicy podpisano w poniedziałek w Szczecinie. Dzięki inwestycji sprawniejszy ma być ruch pociągów na linii Wrocław-Szczecin, a także żegluga na rzece.
13.09.2021

150 osób dziennie przy malowaniu. Jakie prace wykonał Muehlhan przy trafostacji na Morze Bałtyckie? [wideo]

Ważąca ponad 1000 ton trafostacja powstaje w Mostostalu Pomorze i trafi na farmę wiatrową na Bałtyku. Przy zabezpieczeniu antykorozyjnym 17.900 m2 tej konstrukcji pracował sztab ekspertów Muehlhan Polska. Zobacz, jak przebiegały prace.
13.05.2021

Biedronka pomaga oczyszczać Morze Bałtyckie

Już prawie 40 000 koszy na kółkach i ponad 800 wózków sklepowych w sieci Biedronka powstaje z poddanych recyklingowi, wyłowionych z mórz i oceanów lin oraz sieci rybackich z tworzyw sztucznych.
23.03.2021

Zostań morskim bohaterem – pomóż chronić Morze Bałtyckie

Jak śpiewała w latach 90-tych Majka Jeżowska „na plaży fajnie jest”. Dziś, prawie 30 lat później kondycja Morza Bałtyckiego i jego złocistych plaż uległa drastycznemu pogorszeniu. Wakacyjne skakanie w morskiej pianie coraz częściej ograniczają zakwity sinic, a zamiast muszelek i bursztynów w piasku królują śmieci. Z okazji obchodzonego 22 marca Światowego Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego organizacja pozarządowa MSC przypomina, że dokonując odpowiedzialnych wyborów każdy z nas może zostać morskim bohaterem.
19.03.2021

Czy Morze Bałtyckie wymaga oczyszczenia?

Danych o ilości i jakości materiałów niebezpiecznych zalegających na dnie Bałtyku jest za mało, by móc rzetelnie prognozować skalę zagrożenia – wskazał we wtorek Grzegorz Witkowski.
23.02.2021

Projekt BEST: Morze Bałtyckie jest dobrem wspólnym, a jakość ścieków oczyszczonych jest kluczowa

Ilość ścieków odprowadzanych do Bałtyku z terenu Polski jest większa od pozostałych państw Regionu Morza Bałtyckiego razem wziętych. M.in. o rekomendacjach dla Polski płynących z projektu BEST portal Teraz Środowisko rozmawiał z Pawłem Królakiem, koordynatorem projektu z ramienia m.st. Warszawy (miasta partnerskiego).
19.10.2020

Spotkanie ministra inwestycji i rozwoju z nowym koordynatorem transeuropejskiego korytarza transportowego Morze Bałtyckie-Morze Adriatyckie

To właśnie Polska była pierwszym celem podróży nowego koordynatora korytarza TEN-T „Bałtyk-Adriatyk”. Anne Jensen objęła stanowisko w tym roku.
08.11.2018

Wiceminister Kurtyka: Istnieje konieczność stosowania prawa UE do gazociągów biegnących przez Morze Bałtyckie

– Dobrze, że Komisja w końcu dostrzegła, że gazociągi biegnące przez Morze Bałtyckie, takie jak Nord Stream 2, nie mogą funkcjonować w próżni prawnej, w sytuacji kiedy w Unii Europejskiej mamy kompleksowe ustawodawstwo bezpośrednio odnoszące się do takich inwestycji – podkreśla wiceminister Michał Kurtyka.
30.06.2017

Broń chemiczna na dnie Morze Bałtyckiego przeszkodą dla Nord Stream 2

11 tys. ton bojowych gazów chemicznych zatopionych na dnie Morza Bałtyckiego podczas II wojny światowej w pobliżu wyspy Bornholm może zagrażać budowie gazociągu Nord Stream 2 – informuje portal biznesalert, cytując duński dziennik Jyllands Posten. Jak wynika z raportu przygotowanego przez jedną z norweskich firm na zlecenie Nord Stream 2 AG, ryzyko jest jednak znikome, ponieważ konsorcjum podczas budowy gazociągu będzie omijać to miejsce.
25.04.2017

NATO wysyła zespół przeciwminowy na Morze Bałtyckie

NATO-wski zespół okrętów przeciwminowych wypłynął we wtorek z portu w Kilonii na Bałtyk. Organizując te ćwiczenia, Sojusz Północnoatlantycki chce zasygnalizować państwom nadbałtyckim, że mogą liczyć na solidarność i wsparcie z jego strony.
24.04.2014

Konferencja Naukowa Międzynarodowej Rady Badań Morza 2011 w Gdańsku - Morze Bałtyckie głównym tematem spotkania

Razem z polskim Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW) oraz Morskim Instytutem Rybackim - Państwowym Instytutem Badawczym (MIR-PIB), ICES organizuje Doroczną Konferencję Naukową, która odbędzie się w dniach 19 - 23 września 2011 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.
16.09.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.