• <
gryfia_70lat

Litewskie wojsko rozpoczyna nowe działania. Ćwiczenia obejmą Morze Bałtyckie

gm

04.05.2022 21:11 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Litewskie wojsko rozpoczyna nowe działania. Ćwiczenia obejmą Morze Bałtyckie

Partnerzy portalu

Litewskie wojsko rozpoczyna nowe działania. Ćwiczenia obejmą Morze Bałtyckie - GospodarkaMorska.pl
Port w Kłajpedzie

W czwartek zainaugurowane zostaną dwutygodniowe międzynarodowe ćwiczenia Iron Wolf 2022 z udziałem ponad 3 tys. żołnierzy z Litwy i innych krajów NATO i około 1000 pojazdów wojskowych.

Manewry Iron Wolf będę ściśle związane z corocznymi wielonarodowymi ćwiczeniami organizowanymi przez wojska USA w Europie, Swift Response 2022, celem których jest zademonstrowanie zdolności do prowadzenia jednoczesnych operacji powietrznych w Europie Północnej i Wschodniej, w krajach bałtyckich i na Bałkanach.

W dniach 6-20 maja na Morzu Bałtyckim, na wodach terytorialnych i w wyłącznej strefie ekonomicznej Litwy, odbędzie się też Międzynarodowa Operacja Poszukiwania i Niszczenia Niewybuchów "Open Spirit 2022". Operacja będzie odbywała się jednocześnie z Międzynarodowymi Ćwiczeniami Rozminowywania EODEX 2022. W ćwiczeniach i operacji weźmie udział 13 okrętów wojennych, dziewięć zespołów nurków oraz inni specjaliści z 13 krajów NATO.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.