• <
gryfia_70lat

Costamare powiększa flotę masowców do 37 statków

29.07.2021 12:01 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Costamare powiększa flotę masowców do 37 statków

Partnerzy portalu

Costamare powiększa flotę masowców do 37 statków - GospodarkaMorska.pl
Fot. PxHere under CC0 Creative Commons license

Notowana na NYSE firma żeglugowa Costamare Inc. (NYSE: CMRE) twierdzi, że zgodziła się na zakup dodatkowych 21 statków do przewozu ładunków masowych po ogłoszeniu wejścia do sektora na początku tego roku.

Wraz z szesnastoma masowcami zakupionymi w czerwcu, flota zwiększy się do 37 masowców o łącznej pojemności około 1 910 000 DWT. Dostarczono już czternaście z nich.

Flota Costamare składa się również z 81 kontenerowców o łącznej pojemności około 581 000 TEU.

Firma ogłosiła dziś wyniki za drugi kwartał i pierwsze półrocze, odnotowując 82,8 miliona dolarów zysku netto w drugim kwartale. Oprócz akwizycji statków firma ogłosiła również nowe umowy czarterowe.

Ogłaszając wyniki, dyrektor finansowy Costamare, Gregory Zikos, skomentował:

„Odbicie na rynku kontenerów, które rozpoczęło się w drugiej połowie ubiegłego roku, trwało nadal w pierwszej połowie tego roku, czerpiąc siłę z korzystnej dynamiki podaży i popytu. Silny popyt konsumentów, niski poziom zapasów i ograniczenia w łańcuchu dostaw przyczyniły się do rekordowych stawek czarterowych i dłuższych czasów czarteru.

„Wszystkie nasze statki kontenerowe wyczarterowane w tym kwartale mają coraz wyższe poziomy wynajmu.”

„Z przyjemnością informujemy o nabyciu 21 dodatkowych statków, ponieważ po raz pierwszy ogłosiliśmy wejście w ten sektor. Nasza flota suchych ładunków masowych składa się z 37 statków o łącznej wielkości od 32 000 do 85 000 DWT, o średnim wieku 10 lat. Do tej pory dostarczono 14 statków, a reszta floty ma zostać dostarczona do końca roku.”


Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.