• <
gryfia_70lat

Bułgarska załoga statku opuściła Mariupol, kapitan został

gm

13.04.2022 13:24 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Bułgarska załoga statku opuściła Mariupol, kapitan został

Partnerzy portalu

Bułgarska załoga statku opuściła Mariupol, kapitan został - GospodarkaMorska.pl
Fot. Yevgeniy / VesselFinder.com

Zablokowana od kilku tygodni w porcie w Mariupolu załoga bułgarskiego statku Tzarevna opuściła już to ukraińskie miasto, oblegane przez wojska rosyjskie - poinformował w środę na konferencji prasowej w Sofii premier Bułgarii Kirił Petkow. Dodał, że marynarze jadą teraz do Doniecka.

Szef rządu przekazał, że 14 marynarzy, w tym jeden obywatel Ukrainy, który kształci się w wyższej szkole morskiej w Warnie, są w drodze do Doniecka, skąd mają być przewiezieni do Bułgarii. Trzech członków załogi, w tym kapitan, pozostali na statku na własne życzenie. Donieck jest okupowany przez wojska rosyjskie.

W ubiegłym tygodniu Petkow poinformował w parlamencie, że grupa bułgarskich wojskowych na czele w szefem wywiadu wojskowego generałem Wenelinem Wenewem znajduje się w rejonie Mariupola i próbuje pomóc marynarzom zablokowanego statku.

Premier powiedział, że generał Wenew kontaktuje się zarówno ze stroną ukraińską, jak i rosyjską. Opozycja parlamentarna zarzuciła Petkowowi sprzeczne z prawem upublicznienie niejawnej informacji.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.