• <
siemens_gamesa_2022

Będą zmiany w Radzie Nadzorczej Zarządu Morskiego Portu Gdynia

ew

18.09.2020 21:35 Źródło: Port Gdynia
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Będą zmiany w Radzie Nadzorczej Zarządu Morskiego Portu Gdynia

Partnerzy portalu

Będą zmiany w Radzie Nadzorczej Zarządu Morskiego Portu Gdynia - GospodarkaMorska.pl
fot. GospodarkaMorska.pl

Jak poinformowali nas przedstawiciele gdyńskiego portu: "w związku z procedowaniem ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania społeczno-gospodarczym skutkom COVID-19 oraz zakładanym w niej wsparciem dla inwestycji realizowanych w portach morskich, zachodzi potrzeba zmian w Radzie Nadzorczej Spółki Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A."

Walne gromadzenie w tej sprawie ma zebrać się już 12 października. 

Przypomnijmy, że w czwartek wieczorem Sejm uchwalił ustawę, która m.in. odroczy powrót stawek podatku VAT do wysokości 22 proc. i 7 proc. oraz zapewni dofinansowanie inwestycji kolejowych i lotnisk. Co więcej, projekt zakłada m.in. dofinansowanie PKP PLK i portów morskich czy nieobniżanie stawek VAT. Wszystko to w celu przeciwdziałania społeczno-gospodarczym skutkom COVID-19. 

W myśl nowych przepisów, przewiduje się również  dokapitalizowanie obligacjami o wartości nie więcej niż 1 mld zł portów morskich, w tym dla spółki Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. o równowartości 150 mln euro.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.