• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Artur Dziambor dyrektorem w Porcie Gdańsk

jm

01.03.2024 10:17

Partnerzy portalu

Według przekazanych nam informacji, nowym dyrektorem Departamentu Marketingu i Komunikacji w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk został były poseł Artur Dziambor.

Artur Dziambor był posłem na Sejm w poprzedniej kadencji. W 2019 stanął do wyborów z listy ugrupowania federacyjnego partii Konfederacja Wolność i Niepodległość. Był także jednym z wiceprezesów partii KORWiN oraz zastępcą przewodniczącego Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Po opuszczeniu szeregów KORWiN został prezesem partii Wolnościowcy. W 2023 roku ponownie startował do Sejmu, tym razem jednak z listy Trzeciej Drogi. Nie został jednak wybrany.

Artur Dziambor urodził się w Gdyni. Uzyskał dyplom magistra w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni na kierunku Zarządzanie i marketing, ma też tytuł licencjata filologii angielskiej uzyskany w Pomorskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. W zeszłym roku uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie Zielonogórskim, obronił rozprawę pt. „Kreowanie wizerunku politycznego Donalda Trumpa w latach 2014-2019”, napisaną pod kierunkiem Piotra Kwiatkiewicza. W 2014 roku startował w wyborach na prezydenta Gdyni. W 2019 roku z kolei ubiegał się o mandat posła do Parlamentu Europejskiego.

W związku z objęciem przez Artura Dziambora funkcji dyrektora Departamentu Marketingu i Komunikacji, jego dotychczasowy dyrektor Piotr Bura został przesunięty na stanowisko wicedyrektora.

fot. Artura Dziambora - Adrian Grycuk / Wikimedia

fot. Portu Gdańsk - GospodarkaMorska.pl

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.