• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

A.P. Moller - Maersk wprowadza produkt kolejowy dla firmy Amica

zk

09.04.2021 10:35 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski A.P. Moller - Maersk wprowadza produkt kolejowy dla firmy Amica

Partnerzy portalu

A.P. Moller - Maersk wprowadza produkt kolejowy dla firmy Amica - GospodarkaMorska.pl
Fot. A.P. Moller - Maersk

Maersk uruchomił pierwszy dedykowany pociąg z Chin do Polski dla firmy Amica, skracając z 43 do 10 dni czas tranzytu na tej trasie.

Warszawa, 29 marca 2021. 27 lutego 2021, dedykowany pociąg Maerska wyjechał ze stacji Xi´an w Hefei w drodze do terminala intermodalnego w Małaszewiczach przy granicy polsko-białoruskiej, przewożąc na pokładzie części potrzebne do produkcji sprzętu gospodarstwa domowego dla firmy Amica, największego polskiego producenta AGD.

„Zachęceni szybszym czasem tranzytu, zwróciliśmy się do firmy Maersk z naszym projektem, wiedząc, że zrozumieją oni nasze potrzeby i będą potrafili pomóc nam szybko i skutecznie, powiedział Dawid Kujaczyński, Purchasing & Operations Manager z firmy Amica. „Ten dedykowany pociąg zapewnia nam rozwiązanie szybkie, skuteczne, oparte na stałym rozkładzie, przejrzyste i w mniejszym stopniu wpływające na środowisko, w porównaniu z rozwiązaniami alternatywnymi”, dodał Kujaczyński.

Pociąg z 45 kontenerami typu "high cube” na pokładzie przyjechał do Małaszewicz w Polsce 8 marca, 10 dni po wyjeździe z Hefei w Chinach.

„Kolej zwiększa elastyczność łańcucha dostaw dla naszych klientów, oferując konkurencyjny cenowo, terminowy i mający szerokie zastosowanie środek transportu. Pierwszy dedykowany pociąg dla firmy Amica zapewnia nie tylko atrakcyjne czasy tranzytu, ale również daje klientom lepszy nadzór nad towarem dzięki śledzeniu opartemu o GPS”, komentuje Justyna Barycza, Customer Experience Manager i przedstawicielka krajowa A.P. Moller -Maersk w Polsce.

Amica to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego i jedna z najbardziej uznanych polskich firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W swojej ofercie posiada pełną gamę urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się użytecznością, jakością, wyglądem i innowacyjnością.

Spółka generuje ponad 70% skonsolidowanych przychodów dzięki sprzedaży na ponad 60 rynkach zagranicznych.

Amica jest laureatem wielu prestiżowych nagród, zarówno polskich, jak i międzynarodowych, m.in. Red Dot Design Award: Best of the Best. Wśród portfolio marek Grupy Amica znajdują się także zagraniczne marki Gram, Hansa, CDA i Fagor.

Wolumeny na produktach kolejowych oferowanych przez A.P. Moller – Maersk z Chin wzrosły znacząco między rokiem 2020 a 2021, ze względu na dużo niższy koszt w porównaniu z transportem lotniczym a produkty te stały się godnym zaufania rozwiązaniem w czasach pandemii COVID-19.

 

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.