• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

22 działaczy Greenpeace aresztowanych za blokowanie terminalu Shella w porcie w Rotterdamie

jm

04.10.2021 21:09 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski 22 działaczy Greenpeace aresztowanych za blokowanie terminalu Shella w porcie w Rotterdamie

Partnerzy portalu

22 działaczy Greenpeace aresztowanych za blokowanie terminalu Shella w porcie w Rotterdamie - GospodarkaMorska.pl
Fot. Kees Torn / Wikimedia

Holenderska policja aresztowała w poniedziałek 22 działaczy organizacji ekologicznej Greenpeace, którzy zablokowali wcześniej dostęp do Tweede Petroleumhaven (2e Petroleumhaven) – terminalu firmy Shell w porcie w Rotterdamie.

Aktywiści przez wiele godzin blokowali terminal Shella. Użyli w tym celu kajaków, gumowych łodzi a nawet żaglowca. Część z nich wspięła się na zbiornik paliwowy, na którym umieścili plakaty ze swoimi postulatami.

„Shell szanuje prawo do demonstracji pod warunkiem, że odbywa się to w bezpieczny sposób. Teraz tak nie jest” – głosi oświadczenie firmy, która wezwała policję. Ostatecznie funkcjonariusze aresztowali 10 osób za wejście na prywatny teren firmy, a 12 za blokowanie portu.

Greenpeace domaga się od koncernu rezygnacji z wydobywania paliw kopalnych. Jak przekazała organizacja, swoją akcją chciała pokazać „prawdziwą twarz Shella”. Jej zdaniem firma chwali się produkowaniem zielonej energii, a tymczasem bazuje głównie na ropie i gazie.

Źródło: PAP

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.