• <
smartre_2023

ZMPSiŚ kolejny raz sfinansuje zakup sprzętu walczącego z koronawirusem

03.11.2020 12:30 Źródło: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski ZMPSiŚ kolejny raz sfinansuje zakup sprzętu walczącego z koronawirusem

Partnerzy portalu

ZMPSiŚ kolejny raz sfinansuje zakup sprzętu walczącego z koronawirusem - GospodarkaMorska.pl
fot. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

Ponad 150 tysięcy złotych dostanie Szpital Wojewódzki przy Arkońskiej w Szczecinie od Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup dwóch urządzeń Plasmair Sentinel służących do automatycznej dezaktywacji i likwidacji w powietrzu w obecności pacjentów i personelu medycznego szerokiego spektrum szkodliwych mikroorganizmów takich jak bakterie, grzyby, wirusy, drożdże, czy pleśnie. Dzięki temu możliwym będzie otwarcie kolejnych pomieszczeń szpitala na leczenie pacjentów z Covid-19 wymagających hospitalizacji w placówce.

To kolejne znaczące wsparcie służby zdrowia w tym roku przekazane przez ZMPSiŚ. Spółka wiosną br. na walkę z koronawirusem przekazała szpitalom w Szczecinie i Koszalinie ponad milion złotych. Dzięki tym środkom zakupionych zostało 50 pomp infuzyjnych, 20 kardiomonitorów i cztery respiratory, nowoczesna karetka specjalistyczna oraz sprzęt do wykrywania Covid-19 w bardzo wczesnej fazie.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.