• <
gryfia_70lat

Zełenski rozmawiał z Erdoganem o odblokowaniu ukraińskich portów

gm

30.05.2022 22:08 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Zełenski rozmawiał z Erdoganem o odblokowaniu ukraińskich portów

Partnerzy portalu

Zełenski rozmawiał z Erdoganem o odblokowaniu ukraińskich portów - GospodarkaMorska.pl
Port w Mariupolu.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował w poniedziałek, że rozmawiał z przywódca Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem o zagrożeniach dla bezpieczeństwa żywnościowego, stworzonych przez Rosję i o sposobach odblokowania portów ukraińskich.

"Rozmawialiśmy o zagrożeniach dla bezpieczeństwa żywnościowego wywołanych przez agresora, o sposobach odblokowania portów ukraińskich i o współpracy w sferze bezpieczeństwa" - napisał Zełenski na Twitterze.

Jak dodał, wraz z Erdoganem byli zgodni, że odbudowanie pokoju jest konieczne. "Doceniamy wsparcie Turcji w tym procesie" - napisał.


Tymczasem turecka agencja Anatolia przekazała, że Erdogan w rozmowie zapewnił, że Turcja gotowa jest wesprzeć kontynuację negocjacji ukraińsko-rosyjskich. Ankara gotowa jest też "do okazania większego wsparcia, w tym pośrednictwa" - głosi komunikat.

Według tego oświadczenia strona turecka podkreśliła szczególną wagę morskiego korytarza dla eksportu ukraińskiej produkcji rolnej.

Wcześniej w poniedziałek Erdogan rozmawiał z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Zaproponował mu, by w Stambule odbyły się rozmowy z udziałem Rosji, Ukrainy i ONZ. Erdogan zadeklarował gotowość Turcji do udziału w takim "mechanizmie obserwacyjnym" między Moskwą, Kijowem i ONZ. W rozmowie z Putinem podkreślił, że pokój powinien nastąpić jak najszybciej.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

waltoria_390x100_2022
port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.