• <
gryfia_70lat

Żeglarz uratowany po 16 godzinach w wywróconej łodzi na Atlantyku [WIDEO]

gm

04.08.2022 11:07 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Żeglarz uratowany po 16 godzinach w wywróconej łodzi na Atlantyku [WIDEO]

Partnerzy portalu

Żeglarz uratowany po 16 godzinach w wywróconej łodzi na Atlantyku [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Twitter / GardacostasGal

Hiszpańska straż przybrzeżna uratowała żeglarza, który po wywrotce jachtu przeżył 16 godzin na Oceanie Atlantyckim dzięki bańce powietrza uwięzionej pod pokładem - poinformowała w czwartek BBC.

62-letni Francuz wyruszył 12-metrową łodzią z Lizbony w niedzielę rano. W poniedziałek wieczorem nadał sygnał z wezwaniem o pomoc z miejsca oddalonego o ok. 22,5 km od wysp Sisargas u wybrzeży północno-zachodniej Hiszpanii.

Hiszpańska straż przybrzeżna wysłała na ratunek łódź z pięcioma nurkami oraz trzy helikoptery. Ratownicy odnaleźli odwróconą do góry dnem łódź, jednak akcja musiała zostać odłożona do następnego dnia z powodu wzburzonego morza.

We wtorek rano dwóch nurków udzieliło pomocy Francuzowi. Ratownicy znaleźli go w neoprenowym kombinezonie ratunkowym, zanurzonego po kolana w wodzie.

„Samodzielnie wskoczył do wody i wypłynął na powierzchnię, wspomagany przez dwóch nurków, którzy go wyciągnęli, gdyż przeszkadzał mu kombinezon” – powiedział lokalnym mediom Vicente Cobelo, członek grupy operacji specjalnych hiszpańskiej straży przybrzeżnej, cytowany przez The Guardian.

Uratowany mężczyzna został przetransportowany drogą powietrzną do szpitala, ale szybko zwolniony z powodu braku obrażeń.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.