• <
KONGSBERG_2023

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście najlepszym inwestorem w plebiscycie "Złota Setka Zachodniopomorskiego 2022"

30.11.2023 12:17 Źródło: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście najlepszym inwestorem w plebiscycie "Złota Setka Zachodniopomorskiego 2022"

Partnerzy portalu

Fot. Andrzej Szkocki (gs24.pl)

W plebiscycie zorganizowanym przez Głos-Dziennik Pomorza, we współpracy z firmą Dun & Bradstreet, nagrodzono firmy i instytucje zaangażowane w rozwój przedsiębiorczości w regionie podczas ubiegłego roku. To także pierwsza edycja zestawienia największych firm na Zachodnim Pomorzu. Wśród nich znaleźli się kluczowi przedstawiciele branży morskiej.

Spośród setki przedsiębiorstw nagradzano je w kategoriach:

- Najbardziej dynamiczna firma, która wypracowała największy wzrost przychodów w porównaniu z 2021 rokiem, zwiększając wartość sprzedaży produktów i usług;

- Najlepszy pracodawca, zwiększający zatrudnienie o największą liczbę pracowników w porównaniu do roku ubiegłego;

- Najbardziej zyskowna firma, osiągająca największą rentowność (udziałem zysku brutto w przychodach ze sprzedaży);

- Eksporter, czyli firma która najbardziej zwiększyła sprzedaż za granicą w porównaniu do ubiegłego roku;

- Najlepszy inwestor, przeznaczający najwięcej środków na zwiększenie swojego potencjału technologicznego, produktowego czy rynkowego.

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście został wyróżniony jako Najlepszy Inwestor. Organizatorzy wydarzenia podkreślili tu jego działalność w 2022 roku w zakresie zwiększenia nakładów inwestycyjnych w porównaniu do 2021 roku, gdzie jednocześnie udało się portom osiągnąć wysoki udział środków przeznaczonych na zwiększenie swojego potencjału technologicznego, produktowego czy rynkowego w relacji do przychodów z działalności.

Partnerami głównym konkursu są PKO Bank Polski i Dun & Bradstreet.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.