• <
smartre_2023

Zainstalowano zbiorniki na pierwszej rosyjskiej bunkierce LNG

PMK

15.12.2020 17:30 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Zainstalowano zbiorniki na pierwszej rosyjskiej bunkierce LNG

Partnerzy portalu

Zainstalowano zbiorniki na pierwszej rosyjskiej bunkierce LNG - GospodarkaMorska.pl
Gazprom
Rosyjski Gazprom Neft poinformował o zainstalowaniu zbiorników na pierwszej rodzimej bunkierce LNG. Statek wyposażono także w sprzęt kriogeniczny.

Jednostka zapewni dostawy LNG w portach Sankt Petersburg, Ust-Ługa, Primorsk i innych na Morzu Bałtyckim. W singapurskiej stoczni Keppel Shipyard zakończyła się instalacja dwóch zbiorników LNG. Każdy z nich ma pojemność 2,9 tys. m3.

Gazprom Neft dodatkowo zainstalował sprzęt kriogeniczny na jednostce. Obejmuje to pompy i rurociągi do załadunku i rozładunku LNG, a także system schładzania.

na kolejnym etapie, zgodnie z harmonogramem budowy, zostanie zainstalowany pokład ładunkowy oraz kontynuowane będą prace przy montażu rurociągów i urządzeń do obróbki ładunku.

- Budowa jest ukończona w 70 procentach. Zakończono montaż kadłuba okrętu, zainstalowano elektrownię i zbiorniki paliwa. Kolejnym etapem będzie wodowanie - powiedział Aleksiej Miedwiediew, dyrektor generalny Gazpromneft Marine Bunker.

Bunkierka będzie miała 100 metrów długości i 19 metrów szerokości. Będzie to pierwsza rosyjska jednostka zdolna do transferu LNG metodą ze statku na statek. Statek będzie odznaczał się klasą lodową Arc4, która pozwoli jej nawigować wśród lodu o grubości do 0,8 metra. 

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.