• <

Wynik wyszukiwania - "toft" - Wiadomości

W stoczni Crist odbyło się położenie stępki pod drugi kablowiec dla firmy Nexans

Na terenie gdyńskiej stoczni Crist S.A. odbyła się 4 kwietnia uroczystość położenia stępki pod budowę jednostki NB317. Jest to kamień milowy w budowie kolejnego kablowca (Cable Laying Vessel, CLV) we współpracy z norweską stocznią Ulstein Verft. Tak jak przy poprzednim projekcie tego rodzaju, zamawiającym jest firma Nexans.
15.04.2024

Szwedzi wybudują rezerwowy port dla wojska i żeglugi cywilnej na Gotlandii

Rząd Szwecji ogłosił w czwartek zamiar wybudowania na strategicznie położonej na Morzu Bałtyckim wyspie Gotlandia drugiego, rezerwowego portu dla marynarki wojennej i żeglugi cywilnej. Wymaga tego m.in. członkostwo kraju w NATO, aby móc przyjąć pomoc od sojuszników.
28.03.2024

Pomorska Platforma Offshore na Edu Offshore Wind: konieczne przyspieszenie permittingu

Dla osób zaangażowanych w rozwój rynku offshore w Polsce podczas tegorocznego Edu Offshore Wind spore znaczenie mogła mieć także odbywająca się w ramach targów konferencja Pomorskiej Platformy Offshore.
07.03.2024

Polska i Dania przechodzą od słów do czynów w przyspieszaniu transformacji energetycznej

Wybór Polski jako celu pierwszej zagranicznej podróży JW Króla Fryderyka X od objęcia w połowie stycznia tronu Danii nie był przypadkowy - jak podkreślał duński monarcha, oba kraje łączą nie tylko wspólne wartości, ale także interesy gospodarcze, zwłaszcza w obszarze tzw. zielonej transformacji. Podczas wizyty podpisano wiele listów intencyjnych dotyczących ambitnych inwestycji w zrównoważone rolnictwo, produkcję biogazu, elektrownie morskie czy dekarbonizację warszawskiego metra.
06.02.2024

Król Fryderyk X: Polska i Dania od lat współpracują w kwestiach klimatycznych

Polska i Dania od wielu lat współpracują ze sobą w obszarach związanych z klimatem. W kolejnych dniach chciałbym tę współpracę pogłębić - powiedział w środę król Danii Fryderyk X podczas otwarcia Forum Biznesu.
31.01.2024

W stoczni Crist odbyło się cięcie blach pod nowy kablowiec dla Nexans

W gdyńskiej stoczni Crist S.A. rozpoczęła się 19 stycznia br. budowa nowego kablowca. Zlecenie jest realizowane dla Ulstein, na podstawie zawartej cztery miesiące wcześniej umowy z Nexans Marine Operations AS, firmy która będzie operatorem nowego statku. Głównym wykonawcą budowy jest stocznia Ulstein Verft.
25.01.2024

Rekordowy Kongsberg po 3 kwartale 2023 r. Rekordowy kontrakt z Polską na 16 mld NOK podbił wartość zamówień do ponad 69 mld NOK

W III kwartale 2023 Kongsberg osiągnął przychody 10 miliardów NOK ze sprzedaży produktów i usług. Przewiduje się, że w 2023 r. wzrost przychodów wyniesie 28% w porównaniu z rokiem ubiegłym – poinformował Geir Håøy, Prezes i CEO Kongsberg Group w ostatni piątek października. Jako sukces tego roku prezes Kongsberga podaje kontrakt z Polską o wartości 16 mld NOK z września 2023 r.
30.10.2023

Inauguracja III Edycji Studiów Podyplomowych Executive Offshore Wind MBA na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni uruchomiło 27 października trzecią edycję studiów podyplomowych Executive Offshore Wind MBA.
30.10.2023

Baltexpo 2023. Udany powrót ważnej marki

Przed rozpoczęciem tegorocznych targów Baltexpo wielu zadawało sobie pytanie o to, jak będą wyglądały po raz pierwszy pod auspicjami Międzynarodowych Targów Gdańskich. Teraz, kiedy kurz opadł, można już stwierdzić, że debiut nowego organizatora i powrót znanej marki targów wypadły co najmniej obiecująco.
18.10.2023

Baltexpo 2023. Nowe otwarcie

W hali Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo wystartowały dzisiaj tegoroczne targi Baltexpo. Dla tej zasłużonej imprezy to nowe rozdanie – po raz pierwszy tworzona jest przez MTG, które przejęło prawa do jej organizacji i ma w stosunku do niej poważne plany.
10.10.2023

Gigant branży żeglugowej MSC chce stać się kluczowym udziałowcem w Porcie Hamburg, wykupując akcje HHLA

MSC Mediterranean Shipping Company, złożył ofertę zakupu wszystkich notowanych na giełdzie akcji serii A (o charakterze założycielskim) grupy Hamburger Hafen und Logistik Aktiengesellschaft (HHLA). Po ewentualnym sfinalizowaniu tej transakcji MSC miałby 49,9% udziałów w firmie.
14.09.2023

We Włoszech ochrzczono nowy kontenerowiec dla MSC

Jedna z czołowych firm w branży żeglugowej na świecie Mediterranean Shipping Company (MSC) zorganizowała ceremonię nadania imienia swojemu nowemu kontenerowcowi, MSC Nicola Mastro we włoskim porcie w Trieście.
06.09.2023

Gazterm 2023: gazu w Polsce nie zabrakło i nie zabraknie

W Międzyzdrojach trwa 26. konferencja Gazterm, której tematem przewodnim jest „Nowy globalny porządek energetyczny”. Dyskusje koncentrują się m.in. na nowych rozwiązaniach w zakresie bezpieczeństwa rynków gazu w Polsce i Europie, strategicznych projektach infrastrukturalnych, a także aktualnej sytuacji polskiego sektora gazowniczego. Honorowy patronat nad 26. Konferencją Gazterm objął Andrzej Duda, Prezydent RP.
16.05.2023

Polsko-duńskie rozmowy o gospodarce morskiej

Ministerstwo Infrastruktury informuje: współpraca polsko-duńska w zakresie rozwoju portów oraz przystani morskich to główne tematy poruszone podczas spotkania wiceministra infrastruktury Marka Gróbarczyka z ambasadorem Danii Ole Toftem.
08.03.2023

Ørsted stworzy sztuczne gniazda dla ptaków na terenie morskich farm wiatrowych

Duński deweloper OZE Ørsted rozpoczął budowę sztucznych gniazd dla ptaków na terenie morskich farm wiatrowych w Wielkiej Brytanii – informują branżowe media.
03.02.2023

21. Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2022: zrozumieć zmiany i być gotowym na kolejne [WIDEO]

„Zmiany” – podczas tegorocznego Forum Gospodarki Morskiej Gdynia to słowo odmieniane było przez wszystkie przypadki. W porównaniu z poprzednim rokiem cała branża morska znalazła się w zupełnie nowej rzeczywistości i o tym, co stało się w ciągu ostatnich 12 miesięcy, ale także o tym, co będzie musiało się stać w ciągu kolejnych kilkudziesięciu, dyskutowali uczestnicy konferencji.
18.10.2022

Powiew inwestycji. W Świnoujściu powstanie port instalacyjny, w Szczecinie – fabryka Vestasa [RELACJA]

Polski koncern PKN Orlen poinformował, że w Świnoujściu powstanie port instalacyjny dla morskich projektów wiatrowych. Dziś podpisano stosowne umowy w tym zakresie. Prezes Daniel Obajtek ogłosił też, że w Szczecinie powstanie fabryka komponentów duńskiego lidera wiatrowego Vestasa dla najnowocześniejszych turbin o mocy 15 MW.
16.10.2022

14 października branża morska spotka się w Gdyni

Trwa rejestracja na 21. Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2022, podczas którego przedsiębiorcy, eksperci z sektora morskiego, samorządowcy, ekonomiści oraz przedstawiciele świata nauki omawiać będą wyzwania i szanse sektora gospodarki morskiej w nowym otoczeniu geopolitycznym.
30.09.2022

Ministrowie obrony państw nordyckich i bałtyckich: Gotlandia kluczowa dla regionu

Położona na Bałtyku Gotlandia pełni kluczową rolę w utrzymaniu transportu morskiego w przypadku zaistnienia konfliktu - zgodzili się w piątek na wyspie ministrowie obrony państw nordyckich i bałtyckich. Zapowiedzieli zacieśnienie współpracy w regionie w związku ze wstąpieniem Szwecji i Finlandii do NATO.
02.09.2022

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2022

Po zeszłorocznej, jubileuszowej edycji Forum zorganizowanej w formule online szczęśliwie wracamy do stacjonarnej formy wydarzenia. 21. edycja z powrotem zagości w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni 14 października.
26.07.2022

Cztery koła napędowe dekarbonizacji. Porty muszą wesprzeć żeglugę

Obszar techniczny, handlowy, regulacyjny i tzw. czwarta rewolucja spalania (alternatywne paliwa ekologiczne) to cztery grupy działań, które należy zrealizować, by osiągnąć postępy w dekarbonizacji żeglugi morskiej wymienił Philippos Phillis, prezes European Community Shipowners’ Associations (ECSA).
24.07.2022

Port Vordingborg – wartościowy partner Elbląga na morskim szlaku E60

Niedawno przedstawiciele miast i portów Elbląg i duńskiego Vordingborg podpisali list intencyjny o współpracy. Jego celem jest rozwój połączeń morskich pomiędzy Polską a Danią – informuje Ambasada RP w Kopenhadze, w której spotkali się przedstawiciele obu samorządów i portów.
15.05.2022

Szwedzki rząd wzmocni infrastrukturę wojskową na Gotlandii

Rząd Szwecji przekaże 1,6 mld koron (ok. 160 mln euro) na wzmocnienie infrastruktury wojskowej na położonej strategicznie Gotlandii. Na wyspie powstaną m.in. koszary oraz hale dla pojazdów opancerzonych.
29.04.2022

[WIDEO] Executive Offshore Wind MBA – Uniwersytet Morski w Gdyni wykształci menadżerów dla offshore wind

Uniwersytet Morski w Gdyni zainaugurował właśnie pierwsze w Polsce, a drugie w Europie i na świecie podyplomowe studia Executive Offshore Wind MBA. Ich słuchacze w nieodległej przyszłości będą prowadzili projekty związane z morską energetyką wiatrową.
28.03.2022

Ładowanie statków na morzu – Maersk i Ørsted uruchamiają pierwszą instalację

Maersk Supply Service we współpracy z Ørsted przymierzają się do uruchomienia pierwszej pełnoskalowej instalacji służącej do ładowania akumulatorów statków offshore. Przyczyni się to do zmniejszenia emisji podczas cumowania w porcie.
26.01.2022

Forum Gospodarki Morskiej w Gdyni. Dzień pierwszy za nami

W czwartek (7 października) rozpoczęła się 20. edycja Forum Gospodarki Morskiej. Zaplanowano debaty i spotkania z ciekawymi gośćmi - oczywiście na temat gospodarki morskiej. W programie - trwającego do jutra - wydarzenia jest pięć nowych paneli tematycznych, w których udział weźmie ponad 30 prelegentów.
07.10.2021

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

MSC: Zużywamy za dużo paliwa i mamy za dużo statków

Branża żeglugi kontenerowej stanęła w obliczu bezprecedensowego kryzysu zatorów w ciągu ostatniego półtora roku, spowodowanego niedoborem siły roboczej związanym z COVID-19, a także ograniczeniami zdolności przeładunkowych, które spowodowały poważne zakłócenia w portach na całym świecie.
05.07.2021

Dania: W Kopenhadze awaria kanalizacji, do Bałtyku przedostają się ścieki

Na skutek pęknięcia rurociągu kanalizacji w Kopenhadze do Morza Bałtyckiego przedostają się ścieki, które miały trafić do oczyszczalni - poinformowało przedsiębiorstwo kanalizacyjne Novafos. W okolicy zrzutu nie zaleca się kąpieli.
01.06.2021

Pionowe morskie turbiny wiatrowe bardziej wydajne niż konwencjonalne?

Według nowych badań przeprowadzonych przez Oxford Brookes University, pionowe morskie turbiny wiatrowe są znacznie bardziej wydajne w dużych farmach wiatrowych niż konwencjonalne. Dodatkowo zastosowane w parach, turbiny pionowe mogą zwiększyć swoją wydajność nawet o 15 proc.
19.05.2021

Wiceszef MSZ: Baltic Pipe ma duże znaczenie nie tylko dla Polski, ale całej Europy Środkowej

Projekt Baltic Pipe ma duże znaczenie gospodarcze nie tylko dla Polski, ale całej Europy Środkowej. Jest przykładem jak oba kraje współpracują na rzecz zielonej transformacji sektora energetycznego - podkreślił cytowany na Twitterze MSZ wiceszef resortu Paweł Jabłoński na spotkaniu z ambasadorem Danii Ole Toftem.
19.03.2021

Były prezes Maersk stanie u steru ich największego konkurenta

Soren Toft rozpoczął pracę na stanowisku prezesa w armatorze Mediterranean Shipping Company (MSC), drugim największym armatorze kontenerowym na świecie.
03.12.2020

Rekordowe przeprawy przez Kattegat. Molslinjen świętuje sukces

Ten rok będzie rekordowy dla firmy Molslinjen. Przewoźnik już teraz może cieszyć się z największej w historii liczby pasażerów, którzy skorzystali z przepraw przez Kattegat.
11.12.2019

Były prezes Maerska już znalazł pracę. Będzie przewodził rywalowi duńskiego armatora

Søren Toft w zeszłym tygodniu nagle zrezygnował z funkcji prezesa A.P. Møller – Mærsk. Jak się okazało od razu objął te samo stanowiska u rywala Maerska - Mediterranean Shipping Company. Obie firmy żeglugowe są członkami aliansu 2M.
17.11.2019

Maersk stawia na akumulatory elektryczne w swoich kontenerowcach

Duński gigant Maersk zainstaluje system akumulatorów o pojemności 600 kWh na pokładzie kontenerowca Maersk Cape Town w grudniu 2019 roku. Ma to na celu poprawę osiągów statku przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji CO2. Jest to również sprawdzian wydajności tego typu systemu i ocena możliwości w zastosowaniu go w przyszłości na innych jednostkach.
06.11.2019

Alkohol, biometan i amoniak - morskie paliwa przyszłości?

Duński armator Maersk we współpracy z brytyjskim Lloyd's Register przeprowadził badania naukowe i rynkowe z których wynika, iż amoniak, alkohol i biometan mogą być opłacalnymi paliwami, skutecznym źródłem energii oraz redukować emisje gazów cieplarnianych do atmosfery. Transport morski jest odpowiedzialny za 2-3 % globalnej emisji gazów cieplarnianych do atmosfery; ponad to skupia 15% światowego handlu stąd troska nad efektywnością i oddziaływaniem na środowisku wydaje się być jak najbardziej uzasadniona.
24.10.2019

Statek NYK zakończył pierwszy rejs neutralny węglowo

Japoński armator NYK wykonał pierwszy w Japonii neutralny węglowo rejs, minimalizując emisję CO2 do 5000 ton.
22.09.2019

TangerMed i Maersk otworzyli nowy terminal kontenerowy w Maroku

W końcu otwarto terminal kontenerowy APM Terminals Medport Tangier, wspólne przedsięwzięcie marokańskiego portu TangerMed i duńskiego koncernu Maersk. Dzięki obiektowi o rocznej przepustowości 5 mln TEU, Maroko powoli staje się jednym z ważniejszych center transshipmentu na świecie.
30.06.2019

Maersk razem z innymi firmami będzie testował nowe biopaliwo

Maersk razem z kilkoma swoimi klientami testuje pierwsze w swoim rodzaju paliwo neutralne węglowo. Pierwszą firmą, która przetestuje to rozwiązanie będzie H&M Group.
23.06.2019

Maja Nemira i Oskar Niemira zajęli 5. miejsce w regatach Young Europeans Sailing

Maja Nemira i Oskar Niemira zajęli 5. miejsce w klasie Nacra 15 w regatach Young Europeans Sailing 2019 w Kilonii i zakwalifikowali się na tegoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Świata World Sailing.
12.06.2019

DFDS zainwestował w startup, by opracować morskie biopaliwo

Duńska spółka żeglugowa DFDS zainwestowała w startup Mash Energy ApS, by stworzyć komercyjne biopaliwo morskie. To paliwo ma być testowane na jednym z promów DFDS.
25.04.2019

Maersk rozpoczął testy biopaliw. To początek drogi koncernu ku osiągnięciu neutralności węglowej

A.P. Moller-Maersk A/S planuje przeprowadzić największy w historii test biopaliw. Ma to pomóc w obniżeniu emisji koncernu oraz osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku.
24.03.2019

Maersk zmienia strategię. Mniej fuzji i przejęć, więcej inwestycji w innowacje ekologiczne

Duński koncern żeglugowy, Maersk, nie zamierza poszukiwać okazji do przejęć i fuzji przez długi czas – stwierdził prezes spółki, Soren Skou.
19.03.2019

Nowy port kontenerowy na mapie Karaibów

W czwartek (28 lutego) Kostaryka otworzyła nowy port kontenerowy, który ma potężnie wzmocnić obroty handlowe tego kraju. Nowy obiekt ma być też konkurencją dla terminalu położonego przy Kanale Panamskim.
03.03.2019

Maersk nie będzie nabywał nowych udziałów w rynku

Duński koncern żeglugowy, Maersk, nie zamierza poszukiwać okazji do przejęć i fuzji w obecnym roku – stwierdził prezes spółki, Soren Skou.
07.02.2019

Maersk zamierza całkowicie zrezygnować z użycia węgla do 2050 roku

Duński koncern A.P. Moller-Maersk, właściciel największego armatora na świecie, ujawnił we wtorek swój ambitny plan uzyskania neutralności węglowej do 2050 roku.
05.12.2018

Tak prezentuje się Express 4 – najnowszy prom Molslinjen. Wkrótce ruszy w długą drogę do Danii

Najnowszy prom dla Molslinjen – jednostka Express 4 – jest coraz bliżej wejścia na regularną trasę. Statek został właśnie zwodowany w australijskiej stoczni Austal.
01.11.2018

Alians 2M zawiązał współpracę z armatorem ZIM na trasie Azja - USA

Izraelski armator ZIM osiągnęła porozumienie z członkami sojuszu 2M: Maersk Line i Mediterranean Shipping Company w sprawie nowej strategicznej współpracy na szlaku między Azją a wschodnim wybrzeżem USA.
19.07.2018

Molslinjen przejmie Danske Færger? Wszystko na to wskazuje

Już wkrótce możemy być świadkami bardzo ciekawej sytuacji na rynku przewozów promowych w Danii. Firma Molslinjen zainteresowana jest przejęciem Danske Færger. Wynikiem tego połączenia może być powstanie prawdziwego rynkowego giganta.
27.06.2018

Bezprecedensowa mobilizacja rybaków przeciwko połowom prądem

Rybacy przybrzeżni, poławiający tradycyjnymi metodami w różnych krajach mobilizują się do jednoczesnej akcji w wielu portach, w celu wyrażenia swojego sprzeciwu wobec połowów prądem i wzywają politycznych decydentów do wprowadzenia definitywnego zakazu tej niszczycielskiej technice połowów w UE.
18.06.2018

Finlandia Seaways wciąż czeka na naprawę

Wydłużają się procedury związane z naprawą należącego do DFDS promu Finlandia Seaways, który uległ pożarowi w ubiegłym miesiącu. Jednostka już wkrótce ma trafić do stoczni.
12.05.2018

Molslinjen bije rekordy i przygotowuje się na kolejne

Molslinjen opublikował oficjalne dane za ubiegły rok. Firma znów mogła pochwalić się rekordowymi wzrostami. To wszystko w przededniu przejęcia przez operatora połączeń na Bornholm.
28.04.2018

Pożar na pokładzie statku towarowego Finlandia Seaways

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek na pokładzie promu należącego do DFDS. Jedna osoba została poszkodowana w wyniku pożaru, do jakiego doszło w siłowni statku Finlandia Seaways.
19.04.2018

Rosną stawki czarteru statków. To zła wiadomość dla armatorów

Wysokie koszty paliwa to niejedyny problem przewoźników kontenerowych. Niedawno doszedł do niego wzrost stawek za czarter statków, spowodowany małą podażą dostępnych jednostek.
15.04.2018

Molslinjen oczekuje na donośne wydarzenie w swojej historii

Firma Molslinjen istnieje na rynku już ponad pół wieku. Ten rok z wielu powodów może być dla przedsiębiorstwa wyjątkowy. Wielkimi krokami zbliża się moment, w którym firma obsłuży pasażera stumilionowego.
23.03.2018

Duża zmiana w zarządzie globalnej firmy żeglugowej

Duński A.P. Moller-Maersk oznajmił we wtorek 20 marca, że ze swojej funkcji zrezygnował dotychczasowy dyrektor finansowy. Jakob Strausholm pracował w spółce tylko przez 16 miesięcy.
20.03.2018

Ciała trzech zaginionych marynarzy z Maersk Honam odnalezione

Wczoraj, ciała trzech z czterech zaginionych marynarzy po pożarze na statku Maersk Honam zostały odnalezione. Jak poinformował w oficjalnym komunikacie Maersk, póki co, nie udało się ich zidentyfikować.
13.03.2018

Zmarł poszkodowany w pożarze członek załogi Maersk Honam

Jeden z ewakuowanych członków załogi Maersk Honam zmarł z powodu obrażeń odniesionych w poważnym pożarze, który wybuchł 6 marca na pokładzie kontenerowca pływającego pod banderą Singapuru.
08.03.2018

Armatorów kontenerowych czeka kolejne wyzwanie. Rosną stawki czarteru statków

Wysokie koszty paliwa to niejedyny problem przewoźników kontenerowych. Niedawno doszedł do niego wzrost stawek za czarter statków, spowodowany małą podażą dostępnych jednostek.
14.02.2018

Kolizja jednego z szybkich promów Molslinjen (wideo)

Molslinjen przygotowuje pasażerów na nadchodzące zakłócenia spowodowane uszkodzeniem jednego z szybkich promów. W piątek ok. 10:30 jeden z należących do przewoźnika katamaranów uderzył w nabrzeże i w najbliższych dniach zostanie wyłączony z eksploatacji.
20.10.2017

Prom popularniejszy niż samolot? Molslinjen nie ma wątpliwości

Czy przeprawy promowe mogą rywalizować z transportem lotniczym? Twarde dane pokazują, że coraz częściej tak właśnie się dzieje. Stosownej analizy dokonał Molslinjen, przyglądając się swoim ostatnim wynikom.
21.07.2017

Wielotygodniowa awaria jednego z kluczowych promów Molslinjen. Spore zmiany w rozkładzie

Należący do Molslinjen katamaran Express 2 został wyłączony z eksploatacji na wiele tygodni. Armator poinformował właśnie, że to konsekwencje awarii silnika, do jakiej doszło w ubiegłym tygodniu.
05.07.2017

Express 3 już w domu. W przyszłym tygodniu wchodzi na trasę

Po długiej podróży, prom Express 3 dotarł wreszcie do Molslinjen. Nowa jednostka zacznie kursować 1 czerwca.
26.05.2017

Rozpoczęła się budowa kolejnego nowego promu dla Molslinjen

W Australii rozpoczęła się właśnie budowa kolejnego nowego promu dla Molslinjen. Jest to już czwarty szybki prom dla duńskiego armatora, który powstaje na przestrzeni 6 lat.
26.04.2017

Nowy prom dla Molslinjen już gotowy

Nowoczesny i szybki prom, który w 2015 r. został zamówiony przez duńskiego armatora, znajduje się już w fazie testów i niedługo powinien zostać dostarczony operatorowi.
18.04.2017

Mols-Linien zmienia nazwę

Popularny duński przewoźnik, firma Mols-Linien, zmienia nazwę. Wprowadzane zmiany mają związek z realizowaną przez operatora ekspansją.
07.03.2017

Jest porozumienie w sprawie strategicznej współpracy pomiędzy Maersk Line, MSC i HMM

Maersk Line, Mediterranean Shipping Company (MSC) i Hyundai Merchant Marine (HMM) zawarły porozumienie w sprawie zawarcia nowej strategicznej współpracy.
09.12.2016

Nowy prom Mols-Linien z silnikami od Wärtsilä

Supernowoczesny prom, który został niedawno oficjalnie zamówiony przez firmę Mols-Linien, zostanie wyposażony w silniki Wärtsilä.
29.09.2016

Wysokie wzrosty Mols-Linien

Przewożnik promowy Mols-Linien podał wyniki osiągnięte w pierwszej połowie bieżącego roku. Szczególnie dobrze prezentują się wzrosty w zakresie liczby przewiezionych pojazdów.
30.08.2016

Maersk Line zamierza wysłać więcej statków do nowego Kanału Panamskiego

Duński armator planuje przerzucić jeden lub więcej swoich serwisów przez rozbudowany Kanał Panamaski. Maersk Line będzie korzystał więc z możliwości przesyłu większych jednostek przez ten obiekt.
27.06.2016

W Szczecinie ładują na barkę olbrzymie platformy do morskich farm wiatrowych

Akcja załadunkowa rozpoczęła się dziś, z samego rana. Do transportu TP (ang. transition pieces) przewidziano trzy ‎barki przygotowane specjalnie do tego typu transportów (wymiary 100x32 m). W pierwszy transport wyruszy jedna z nich z czterema platformami.
24.06.2016

Hapag-Lloyd rozpoczął współpracę z Maersk Line

Dwójka czołowych armatorów: Hapag-Lloyd i Maersk Line, rozpoczęły współpracę w zakresie bezpieczeństwa przewozu niebezpiecznych ładunków. Duński przewoźnik chce wzorem Niemców wprowadzić specjalny system monitoringu przewożonych towarów.
01.10.2015

Wielka inwestycja Maersk Line. Armator zamówił 11 jednostek za 1,8 miliarda dolarów

Maersk Line, największy na świecie armator kontenerowców, podpisał we wtorek kontrakt na budowę 11 nowych jednostek drugiej generacji o nośności 19,6 tys. TEU każdy.
04.06.2015

Mols-Linien modyfikuje prognozę na rok 2015. Rewelacyjny wynik duńskiego przewoźnika

Mols-Linien znów zaskakuje. Armator zapowiedział, że rezultat, jaki uda mu się osiągnąć w tym roku, będzie prawdopodobnie znacznie lepszy, niż zakładano wcześniej. Prognozę zmieniono po analizie wyników za pierwszy kwartał br.
24.04.2015

Maersk Line zamawia nowe kontenerowce

Maersk Line złożył w czwartek zamówienie na siedem kontenerowców o pojemności 3,6 tys. TEU każdy. Jednostki zostaną zbudowane w stoczni COSCO w chińskim Zhoushan. Będzie to część 5-letniego planu (o wartości 15 mld dolarów) modernizacji i poszerzenia floty duńskiego armatora.
26.03.2015

Mols-Linien otwiera się na właścicieli samochodów elektrycznych

Właściciele pojazdów elektrycznych, którzy podróżują promami Mols-Linien, nie będą musieli się już przejmować problemem ładowania swojego pojazdu. Z odpowiedniej infrastruktury będą mogli skorzystać także na pokładach promów duńskiego armatora.
09.03.2015

Coraz lepsze wyniki Mols-Linien

Mols-Linien ma za sobą bardzo dobry rok. Duński armator zarobił w tym okresie 21,4 miliona koron. To dużo więcej, niż zakładały prognozy.
18.02.2015

Ekologiczne rozwiązania w porcie Kristiansand

Należące do Color Line promy nie będą musiały korzystać z silników pomocniczych służących do zaopatrywania statków w energię elektryczną podczas postoju w Kristiansand. W norweskim porcie uruchomiona została właśnie stacja zasilania statków z lądu.
18.11.2014

Oszczędności Maersk Line

Maersk Line ujawnił główne źródła zysku, jaki osiągnął w 2013. roku; aż 764 milionów dolarów zaoszczędzili Duńczycy na paliwie.
15.04.2014

Kryzys norwesko-rosyjski na Morzu Barentsa – echo zdarzeń krymskich

Tine Sundtoft, norweska minister środowiska odwołała wizytę w Moskwie zaplanowaną na przyszły tydzień w odpowiedzi na aneksję Krymu przez Rosję. Reakcja budzi niepokój ekologów oraz rybaków – zarówno norweskich jak i rosyjskich – skupionych w regionie Morza Barentsa.
21.03.2014

Zasięg na morzach i oceanach- współpraca Maersk Line z firmą Ericsson.

Łączność mobilna i satelitarna na pełnym morzu, anteny oraz stacje bazowe GSM na 400 oceanicznych kontenerowcach, monitorowanie sieci i obsługa serwisowa urządzeń pokładowych - to planowane efekty współpracy Maersk Line z firmą Ericsson.
17.01.2012

Dziękujemy za wysłane grafiki.