• <

Wynik wyszukiwania - "szkolenia" - Wiadomości

Brakuje elektryków. To problem dla offshore

Eksperci nie mają wątpliwości – to elektryków w Polsce obecnie brakuje najbardziej. Szacuje się, że już teraz w Polsce mogłoby znaleźć pracę ponad 50 tysięcy osób, a zapotrzebowanie rośnie wraz z postępem technologicznym i wzrostem ilości inwestycji z zakresu offshore w Polsce.
19.03.2024

Edu Offshore Wind: Pomorska Platforma Offshore o ścieżkach kariery

Podczas konferencji Pomorskiej Platformy Offshore odbywającej się w ramach targów Edu Offshore Wind 2024 rozmówcy przedstawili młodzieży potencjalne ścieżki kariery mogące prowadzić do pracy w branży morskiej energetyki wiatrowej.
13.03.2024

HMS jedynym partnerem AMPP (NACE) w Europie Środkowo-Wschodniej

15 lutego br. spółka HMS ogłosiła nawiązanie współpracy z AMPP (Association for Materials Protection and Performance). Jest to jedyne partnerstwo AMPP w Europie Środkowo-Wschodniej i na Bliskim Wschodzie.
05.03.2024

Zakończenie projektu „Szkolenia przygotowujące do funkcji Serwisanta urządzeń terminalowych”

Centrum Nowych Kompetencji w Gdyni z sukcesem kończy projekt „Szkolenia przygotowujące do funkcji Serwisanta urządzeń terminalowych”.
04.03.2024

Flint Systems dostarczył symulator VR pojazdu lotniskowego

Firma Flint Systems, specjalizująca się w opracowywaniu i dostarczaniu symulatorów VR przeróżnych maszyn i pojazdów, w tym statków, a także urządzeń portowych, jak dźwigi czy suwnice, dostarczyła klientowi także pierwszy na świecie symulator VR pojazdu pushback, stosowanego na lotniskach do przeciągania samolotów po płycie.
26.02.2024

Rosang. Kursy językowe na miarę współczesnego biznesu

W obliczu postępującej globalizacji i rosnącej roli komunikacji międzynarodowej firma Rosang wyznacza nowe standardy w łączeniu specjalistycznej wiedzy z kompetencjami filologicznymi. Założona przez Katarzynę Górską, ekspertkę z bogatym doświadczeniem w sektorze stoczniowym, firma skupia się na wspieraniu przedsiębiorstw w skutecznym pokonywaniu barier językowych, zapewniając im przewagę konkurencyjną na światowym rynku oraz podnosząc poziom bezpieczeństwa i precyzji w kontaktach branżowych.
12.02.2024

Górnicy szkolą się do energetyki wiatrowej

Druga grupa górników zainteresowanych programem służącym zdobyciu kwalifikacji potrzebnych w sektorze energetyki wiatrowej, zgłosiła się do szkoleń na turbinach wiatrowych - przekazali realizatorzy projektu. Pierwsza grupa została przeszkolona jesienią ub. roku.
18.01.2024

Kursy offshore w Szkole Morskiej w Gdyni

Wychodząc naprzeciw najpilniejszym potrzebom rynku energetycznego, wynikającym z ekspansywnego rozwoju sektora offshore, Szkoła Morska w Gdyni przygotowała szeroką ofertę specjalistycznych kursów przygotowujących do pracy w tej perspektywicznej branży.
09.01.2024

CNK szkoli nowe pokolenie specjalistów do branży terminalowej

Po udanym finale pilotażowej tury kursów, Centrum Nowych Kompetencji informuje, że projekt Szkolenia przygotowujące do funkcji Serwisanta urządzeń terminalowych nabiera rozpędu. Pierwsza grupa uczestników zakończyła program w listopadzie, kolejna przystąpi do zajęć już w grudniu. To ważny krok w kierunku dostarczania branży wykwalifikowanych specjalistów gotowych do podjęcia się wyzwań właściwych dla pracy w branży terminalowej.
29.11.2023

LKK zapewnia kadry dla branży morskiej – rozmowa z Tomaszem Lisieckim [wideo]

Wobec nieustannego rozwoju sektora morskiego, zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę staje się jednym z najpilniejszych wyzwań. Podczas Konferencji Rejs z GospodarkaMorska.pl, Tomasz Lisiecki, dyrektor LKK, opowiedział o swojej innowacyjnej strategii szkoleniowej.
16.11.2023

Intensywny początek jesieni w PSP Florian w Porcie Gdańsk

Portowa Straż Pożarna Florian wyjeżdża do ponad 300 zdarzeń rocznie. Jednostka specjalizuje się w akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenie portu, na wodzie, jak również realizuje szkolenia i kursy dla załóg statkowych, w tym serwisy sprzętu przeciwpożarowego. Interwencje, wyjazdy do zdarzeń, asysty na wodzie, szkolenia dla marynarzy - tak zapowiadają się najbliższe miesiące w portowej straży pożarnej.
28.09.2023

Zdobądź kwalifikacje operatorskie za pół darmo!

Zostały jeszcze wolne miejsca w ramach cyklu szkoleń operatorskich Invest in Pomerania Academy. Udział w przedsięwzięciu realizowanym przez Centrum Nowych Kompetencji (CNK) w partnerstwie z Agencją Rozwoju Pomorza (ARP) można wziąć do końca listopada br.
25.09.2023

RelyOn Nutec. Strategiczny debiut na polskim rynku

RelyOn Nutec wkracza na polski rynek, inwestując w sektor szkoleń z zakresu bezpieczeństwa. To ich pierwszy projekt w regionie Bałtyku i kolejny etap rozwoju oferty dla branży offshore wind. O perspektywach dla Polski w obszarze usług wiatrowych na morzu rozmawialiśmy z Torbenem Haringiem, CEO RelyOn Nutec, podczas tegorocznej konferencji PSEW w Serocku.
17.07.2023

GRI wdraża program szkoleń, by przygotować się na nowe fabryki wież wiatrowych, m.in. w Polsce

Hiszpańska firma GRI Renewable Industries podała, że wdraża program szkoleń pracowniczych w swoich fabrykach, by przyspieszyć ich dochodzenie do pełnej operacyjności i przygotować się na otwarcie nowych. Jedna z nich powstanie w Gdańsku.
06.07.2023

Szkoła Morska w Gdyni partnerem Ocean Technologies Group

Ocean Technologies Group zapewnia cyfrowe rozwiązania w zakresie uczenia się, oceny, morskiego HR i zarządzania flotą. Od pewnego czasu współpracuje z Szkołą Morską w Gdyni, a okazją do wymiany doświadczeń w zakresie edukacji morskiej były targi Nor-Shipping 2023 w Oslo.
14.06.2023

Psy służbowe trenowały w Porcie Gdynia

Już po raz drugi w Porcie Gdynia przeprowadzono kompleksowe szkolenia dla przewodników psów służbowych, mające na celu przetestowanie i udoskonalenie mechanizmów zarządzania kryzysowego oraz podwyższenie poziomu wyszkolenia ekip pies-przewodnik reprezentujących różne służby.
08.06.2023

Wirtualna rzeczywistość za progiem – nowy showroom Flint Systems

Symulatory VR produkowane przez Flint Systems wyznaczają całkiem nową jakość na rynku szkoleniowym. Kolejne gałęzie przemysłu coraz chętniej czerpią z innowacyjnych rozwiązań, a tempo postępu technicznego nieustannie poszerza zakres możliwości ich wykorzystania. Ma to wpływ na rozwój firmy zarówno poprzez powiększanie zespołu, jak i przestrzeni biurowej. Z tego powodu Flint Systems udostępniło nowy, przestronny showroom, który pozwoli prezentować opracowywane przez firmę narzędzia w pełnym spektrum ich potencjału treningowego.
18.05.2023

Rojam. Od 15 lat staje na wysokości każdego zadania

Ekipa Rojam już od 15 lat zapewnia swoim klientom profesjonalne usługi z zakresu alpinizmu przemysłowego. Doświadczona kadra jest gotowa podejść do każdego zadania, niezależnie od stopnia jego trudności, co czyni firmę liderem na rynku usług wysokościowych. O dotychczasowych osiągnięciach oraz perspektywach na przyszłość rozmawiamy z prezesem zarządu – Krzysztofem Major.
03.05.2023

Szkoła Morska otrzymała certyfikat uznania od armii USA

Szkoła Morska w Gdyni otrzymała ostatnio bardzo ważny dokument.
25.03.2023

Optymalizacja Kosztów Energii Elektrycznej - szkolenie organizowane przez Eko-Konsult i Akademię Bezpieczeństwa ASE

Rosnące ceny energii elektrycznej stawiają pod znakiem zapytania opłacalność produkcji i spędzają sen z powiek właścicielom i dyrektorom zakładów produkcyjnych. Obniżenie kosztów pozyskania energii elektrycznej jest możliwe, a nawet konieczne - dlatego firmy zasypywane są różnymi propozycjami rozwiązań. Organizowane w kwietniu i maju szkolenia mają pomóc odpowiedzieć na pytania, jak się w nich poruszać, jaką opcję wybrać, jak rozmawiać z partnerami oraz kiedy rozpocząć cały proces.
03.03.2023

Puck stawia na edukację młodzieży w zakresie morskich farm wiatrowych

Ocean Winds, spółka zajmująca się morską energetyką wiatrową i rozwijająca projekt BC-Wind na Morzu Bałtyckim, wraz z Przemysłową Akademią Rozwoju, realizuje program edukacyjny „Kariera z wiatrem”, przekazujący wiedzę i zwiększający kompetencje uczniów w zakresie morskiej energetyki wiatrowej. Beneficjentem programu w powiecie puckim będzie młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Kłaninie oraz Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku.
22.02.2023

Symulator statku CTV trafił do klienta

Flint Systems dostarczył właśnie kolejny symulator VR do LKK/CNK – jednego ze swoich stałych klientów.
03.02.2023

Startuje projekt Invest in Pomerania Academy z ofertą szkoleń dla branży portowo-offshorowej

Rośnie zapotrzebowanie w branży portowej, w tym w sektorze offshore. Dotyczy to również przedsięwzięć, które dopiero się otwierają, jak choćby obsługa morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Dlatego od lutego startuje program szkoleń, wspierających przedsiębiorstwa z branży portowej działającej na terenie województwa pomorskiego.
29.01.2023

Ocean Winds oraz Szkoła Morska w Gdyni stawiają na szkolenia i bezpieczeństwo

Jednym z celów polityki bezpieczeństwa morskiej farmy wiatrowej BC-Wind i Ocean Winds jest zapewnienie pracownikom bezpiecznego środowiska pracy oraz prewencja wszelkich wypadków.
19.01.2023

Projekt noweli rozporządzenia ws. przeszkoleń załóg statków morskich - na RCL

Projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie ramowych programów przeszkoleń dla członków załóg statków morskich został we wtorek zamieszczony na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Chodzi m.in. o załogi statków eksploatowanych na wodach polarnych.
29.11.2022

Kto jest kim w polskim offshore? Vulcan Training: Rozszerzamy ofertę dla branży wiatrowej

W Polsce funkcjonuje jeden z unikatowych ośrodków szkoleniowych w skali europejskiej - Vulcan Training & Consultancy. Pracownicy branży oil&gas oraz morskiej energetyki wiatrowej mogą w centrum w Szczecinie zdobyć nowe umiejętności i podnieść kompetencje. Szkolenia pozwalają pracownikom działającym w branży morskiej wrócić bezpiecznie do domu.
04.09.2022

Symulator przeszkoli operatorów żurawi na statkach Jan De Nul

Belgijska grupa Jan De Nul idzie o krok dalej w szkoleniu swoich załóg w zakresie obsługi żurawi na zaprojektowanym przez gdańskie biuro StoGda statku instalacyjnym Voltaire oraz innym statku instalacyjnym - Les Alizés. "Cyfrowy bliźniak" nauczy pracowników montażu największych turbin morskich w trudnych warunkach morskich.
11.06.2022

Symulator żurawia wieżowego od Flint Systems

Flint Systems to polski producent unikatowych w skali światowej symulatorów szkoleniowych wykorzystujących wirtualną rzeczywistość (VR). Trójmiejska firma ma w swojej ofercie już kilkanaście produktów, a jednym z nich jest symulator szkoleniowy żurawia wieżowego. Sprawdźmy, jak wygląda symulator i czym różni się szkolenie w VR od zwykłego szkolenia.
17.05.2022

Górnicy ruszą na farmy wiatrowe. Pierwsze efekty współpracy SRK z podmiotami branży wiatrowej

Pierwszy, ośmioosobowy zespół pracowników odchodzących z branży wydobywczej rozpoczyna szkolenie w ramach pilotażowego programu przygotowanego przez jednego z największych deweloperów elektrowni wiatrowych w Europie – szwedzką firmę OX2 oraz lidera szkoleń w tym zakresie spółkę Windhunter Academy. Właśnie trwa rekrutacja drugiego zespołu. Pilotażowe, miesięczne szkolenie jest bezpłatne, a koszty wynagrodzeń górników uczestniczących w programie pokrywa zaangażowana w realizację projektu Spółka Restrukturyzacji Kopalń.
26.04.2022

Nowy szef szkolenia w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

Od poniedziałku 21 lutego funkcję szefa szkolenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża pełni komandor Krzysztof Szumlicki.
22.02.2022

8. Flotylla Obrony Wybrzeża szkoliła siły przeciwminowe

Pierwszy tydzień października upłynął pod znakiem intensywnego szkolenia morskiego jednostek 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Odbyło się ćwiczenie taktyczne z wojskami połączone ze zdawaniem zadania programowego Z-1 przez okręty 12. Dywizjonu Trałowców. ORP Jamno, ORP Drużno, Zbiornikowiec Z-8 oraz holownik H-12 wraz z Grupą Nurków Minerów poddawani byli sprawdzeniu w zakresie współdziałania w celu wspólnej realizacji zadań na morzu.
13.10.2021

Pomorskie: Trwa nabór na bezpłatne szkolenia branżowe

306 osób ma szansę skorzystać z bezpłatnych szkoleń w ramach projektu „Kompetencje Przemysłu Przyszłości”. Pod okiem doświadczonej kadry, mieszkańcy pomorza będą mogli szkolić się m.in. z programowania i obsługi procesu druku 3D, programowania robotów przemysłowych ABB i FANUC, CAD 3D, czy spawania metodą MAG-135.
12.10.2021

ROJAM

Organizujemy szkolenia wysokościowe m.in.: IRATA, ITRA, GWO i inne , dokonujemy okresowych przeglądów środków ochrony indywidualnej oraz sprzedajemy sprzęt wysokościowy.
szkolenie IRATA ,szkolenie GWO ,szkolenie GWO BST ,kurs GWO BST ,szkolenie GWO ART ,GWO EFA ,GWO SLS ,PETZL ,OTDL ,szkolenia z technik dostępu linowego ,szkolenia do pracy na wysokości ,szkolenia dla branży wiatrowej ,szkolenia dla techników turbin wiatrowych ,szkolenia na wiatraki ,praca na turbinach wiatrowych ,onshore ,offshore ,wiatraki ,turbiny wiatrowe ,serwis turbin wiatrowych ,inspekcja środków ochrony indywidualnej ,praca na wysokości ,sprzedaż sprzętu wysokościowego ,przegląd systemów asekuracyjnych ,przegląd drabin ,przegląd punktów asekuracyjnych ,szkolenia specjalistyczne ,energetyka wiatrowa ,energia z wiatru ,praca na wiatrakach ,turbina wiatrowa ,wind turbine service ,Avanti ,Haca ,3M ,RUD ,Hailo ,Somain ,Tractel ,Soll ,przegląd zestawów ewakuacyjnych ,GWO Sea Survival ,GWO Manual Handling ,GWO First Aid ,branża wiatrowa ,ITRA ,szkolenie z bezpiecznej pracy na wysokości ,energia odnawialna ,przeglądy i naprawy skrzydeł ,SKYLOTEC MILAN ,urządzenie ewakuacyjne MILAN

Ośrodek Szkolenia Zawodowego Gospodarki Morskiej s.c.

ośrodek szkolenia marynarzy, kursy dla marynarzy, książeczka żeglarska, kursy STCW
oszgm,karbowiak,kursy dla marynarzy,indywidualne techniki ratunkowe,itr,szkolenia,kurs elementarnej pomocy medycznej,kursy medyczne,medical care,pierwsza pomoc medyczna,medyczny wyższy,Medical First aid,problematyka ochrony na statku,dla członków załóg,uaktualnienia,kurs ochrony przeciwpożarowej,książeczka żeglarska,kursy obowiązkowe,specjalistyczne,kurs zintegrowany bezpieczeństwa STCW,HAZMAT,Oficer Ochrony Statku (SSO),marynarz,security awarnesss,security duties,odnowienie itr,kursy pożarowe,mechanik wachtowy,drugi mechanik,starszy pokład,oficer wachtowy,szyper,kapitan,kierowanie tłumem,szczelność kadłuba,zarządzanie kryzysowe,szkoła morska gdynia,ośrodek szkolenia nurków,stcw,kurs ochrony ppoż,kurs pierwszej pomocy,indywidualne techniki ratunkowe-kurs,dowodzenie siłą okrętową-kurs,eksploatacja zbiornikowców-kurs

NOVUM ØKONOMI AS

Norweskie autoryzowane biuro księgowe z główną siedzibą w Drammen i spółką siostrą w Bydgoszczy.
księgowość w Norwegii ,norweskie kadry ,norweskie płace ,doradztwo biznesowo - podatkowe w Norwegii ,zakładanie firmy w Norwegii ,kursy norweskiego BHP (HMS-kurs) ,szkolenia rynek norweski ,webinary ,norweskie programy księgowe ,prawo pracy Norwegia ,oddział firmy zagranicznej w Norwegii (NUF) ,norweska spółka (AS) ,zaliczki na podatek pracownika w Norwegii ,pracodawca w Norwegii ,zeznanie podatkowe w Norwegii ,konwencja o unikaniu podwójnego opodatkowania Polska-Norwegia ,kontrakt w Norwegii

Polski Rejestr Statków S.A. PION NAUKOWO-BADAWCZY

prs,polski,polska,rejestr,statków,statek,statki,szkolenia,kursy,szkolenie,kurs,nauka,praca,badawcze,kwalifikacje,morze,certyfikat,certyfikacja,nadzór,przemysł,gospodarka,morska,shipping,register,polish,doradztwo,doradca,techniczne,techniczny,aplikacja,aplikacje,innowacja,kontrola,offshore,infrastruktura,port,stocznia,dok,bezpieczeństwo,żegluga,rozwój

Polski Rejestr Statków S.A.

PRS (Polski Rejestr Statków S.A.) jest instytucją prowadzącą niezależną działalność rzeczoznawczą na rynku międzynarodowym, która - kierując się interesem publicznym - poprzez formułowanie wymagań, na
prs ,klasyfikacja statków ,klasyfikacja jachtów ,nadzór nad statkami ,nadzór konwencyjny ,inspekcje podwodne ,nadzory inwestorskie ,rzeczoznawcy ,uznawanie wyrobów ,uznawanie zakładów ,certyfikacja ISM ,certyfikacja ISPS ,certyfikacja wyrobów ,certyfikacja systemów zarządzania ,ISO ,ISO 9001 ,systemy jakości ,szkolenia morskie ,szkolenia stocznia ,szkolenia armator ,szkolenia iso ,szkolenia audytorskie ,audit ,odnawialne źródła energii ,OZE ,nadzór techniczny ,hydrotechnika

Centrum Nowych Kompetencji

CENTRUM SZKOLENIA KADR PORTOWYCH
szkolenia portowe,Szkolenia dźwigi portowe,Szkolenia suwnice portowe,Szkolenia wóz kontenerowy,Kurs dźwig portowy,Kurs dźwig kontenerowy,Kurs suwnica kontenerowa,Uprawnienia na dźwig portowy,Uprawnienia żuraw portowy,Uprawnienia na suwnicę portową,Szkolenia na symulatorach dźwigu,symulatory,szkolenia stacjonarne dla operatorów sprzętu portowego,symulatory szkoleniowe,program treningowy dla operatorów sprzętu portowego,centrum treningowe dla operatorów sprzętu portowego

Szkoła Morska Sp. z o.o.

Pierwsza niepubliczna szkoła morska w Polsce.
szkoła morska,szkoły morskie,szkolenia morskie,kursy morskie,marynarz,szkolenia nurków,szkoła morska w gdyni,Kursy kwalifikacyjneKursy specjalistyczne,Kursy Offshore,Nauka nurkowania,Kursy żeglarskie

Dräger Polska Sp. z o.o.

Detekcja gazów, sprzęt ochrony osobistej oraz serwis i szkolenia.
Dräger,drager,draeger,rurki wskaźnikowe,wykrywacze rurkowe,mierniki gazu,detektory gazu,detekcja gazu,metanomierze,tlenomierze,stacjonarne systemy detekcji gazów,czujniki,sensory,detektory płomieni,detekcja płomieni,kalibracja detektorów,kalibracja mierników,sprzęt ochrony osobistej,ochrona wzroku,okulary ochronne,gogle ochronne,półmaski ochronne,maski ochronne,filtry,pochłaniacze,filtropochłaniacze,kaptury ucieczkowe,maski ucieczkowe,aparaty ucieczkowe,aparaty powietrzne,aparaty oddechowe,ubrania ochrony przeciwchemicznej,ubrania gazoszczelne,hełmy strażackie,kamery termowizyjne,serwis sprzętu ochrony osobistej,szkolenia,wejście do ograniczonej przestrzeni,CSE,Confined Space Entry.

Studium Doskonalenia Kadr Akademii Morskiej Sp.z o.o.

kursy morskie,oficerowie,oficer,szkolenia oficerskie,szkolenia morskie,konwencja STCW,kursy oficerskie,sdk,sdk am,sdkam

Fundacja Bezpieczeństwa Żeglugi i Ochrony Środowiska

Kursy dla kapitanów, starszych oficerów oraz pilotażu z zakresu manewrowania sta
kursy morskie,szkolenia morskie,kursy dla kapitanów,szkolenia dla kapitanów,manewrowanie statkami,kursy manewrowania statkami,szkolenia manewrowania statkami,szkolenia dla pilotów,kursy offshore,

Ośrodek Szkoleniowy Rybołówstwa Bałtyckiego Akademia Morska w Szczecinie

ośrodek rybołówstwa,ośrodek,ośrodek szkoleniowy,rybołówstwo,szkolenia symulator,szkolenia rybaków,Symulator Manewrowo-Nawigacyjny Mostka Statku Rybackiego

INTRAP YACHTING

www.facebook.com/czarteryjachting
czartery jachtów,rejsy morskie,szkolenia żeglarskie

STUDIUM DOSKONALENIA KADR OFICERSKICH

szkolenia dla oficerów,szkolenia dla marynarzy,szkolenia morskie,kursy morskie,SDKO,LPG,DP basic,DP advance,course,maritime courses,stcw courses

EKO-KONSULT Spółka z o.o.

konsulting środowiskowy,ppoż,atex,szkolenia,ekokonsult,eko-konsult,ochrona środowiska,raport rooś,kip,ocena oddziaływania na środowisko

Bałtycka Akademia Umiejętności

kursy,szkolenia,kurs,szkolenie,SRC,VHF,SEP,kurs elektroenergetyczny,radiotelefonista VHF,kurs cumowników,cumownik,starszy cumownik,rigger,kurs rigger,kurs lukowych,lukowy,hakowy,wózki jezdniowe,BAU,Bałtycka Akademia Umiejętności,psychotesty,badania psychotechniczne,żurawie pływające,żuraw wieżowy,żurawie,żuraw,suwnica,kurs na suwnicę,suwnicowy,operator,konserwator,Reachstacker,RTG,STG,kurs na żurawie,żuraw jezdniowy,żuraw samojezdny,szkolenia na żurawie,operator żurawia,żuraw statkowy,żuraw szynowy,wozy kontenerowe,wózek widłowy,wozy podsiębierne,kurs na wózki widłowe,kurs na wózki jezdniowe,wózki widłowe,BHP,kursy BHP,minimum sanitarne,szkolenie na obsługę dźwigu towarowo osobowego,obsługa dźwigu towarowo osobowego,marynarze,żeglarze,kursy dla marynarzy,kursy dla żeglarzy,starszy marynarz,marynarz wachtowy,oficer,oficer ochrony statku,HAZMAT. celne,odprawa celna,zagadnienia,morski,marynarz

LKK Sp. z o.o.

Pośrednictwo pracy
przeładunki,usługi przeładunkowe,przeładunki materiałów sypkich,przeładunki towarów drobnicowych,szkolenia portowe

Flint Systems

Flint Systems oferuje szkoleniowe symulatory VR firmom z wielu dziedzin gospodarki - przede wszystkim sektora portowego, offshore, budowlanego, energetycznego i górniczego
symulatoryVR ,symulatory ,szkolenia ,symulatory szkoleniowe ,wirtualna rzeczywistość

Vulcan Training & Consultancy

Jedyne w Polsce centrum treningowe spełniające najsurowsze normy OPITO
vulcan,szkolenia,szkolenia offshore,Szkolenia Wind Energy GWO,Szkolenia Safety / BHP,szkolenia IRATA,szkolenia OPITO,NEBOSH

GO ROPES GROUP SP. Z O.O.

Urządzenia ratownicze i ewakuacyjne ,Zawiesia dźwigowe i akcesoria,Torby i worki EMG,Inspekcja i naprawa drabin AVANTI,Inspekcje SOI,SZKOLENIA IRATA,szkolenia sprat,SZKOLENIA GWO BST,SZKOLENIA GWO EFA,SZKOLENIA SGTT,SZKOLENIA GWO ART,szkolenia sls,SZKOLENIA GWO BTT,Wynajem sprzętu,ACTSAFE,SZKOLENIA ACTSAFE,serwis Urządzeń ratowniczych i ewakuacyjnych,serwis Zawiesi dźwigowych,serwis Toreb i worków EMG,serwis Drabin AVANTI,serwis Środków ochrony indywidualnej (PPE),serwis Inspekcje i naprawy sliderów TUF TUG,CRESTO GROUP,SKYLOTEC MILAN,urządzenia na farmach wiatrowych offshore,Urządzenia ratownicze i ewakuacyjne,kontrole zawiesi dźwigowych,naprawa drabin AVANTI,inspekcje SOI,Slidery TUF-TUG

Ośrodek Szkoleniowy Ratownictwa Morskiego

FREE FALL LIFEBOAT,SZKOLENIE STERNIKA MOTOROWODNEGO I STARSZEGO STERNIKA MOTOROWODNEGO,SZKOLENIA SPECJALISTYCZNE NA STATKI PASAŻERSKIE TYPU RO-RO,SZKOLENIA SPECJALISTYCZNE NA ZBIORNIKOWCE,SZKOLENIA ZGODNIE Z WYMAGANIAMI KODEKSU ISPS,SZKOLENIA NA EKSPERTÓW ADN,Szkolenia wyższe,Szkolenia podstawowe,osrm

OŚRODEK ŻEGLARSKI AKADEMII MORSKIEJ

- kursy żeglarskie,- kursy motorowodne,- szkolenia specjalistyczne - egzaminy żeglarskie,- morskie praktyki żeglarskie - rejsy morskie

Ośrodek Szkoleniowy POLSTEAM

SZKOLENIA DLA MARYNARZY
polsteam,szkolenia polsteam,szkolenie polsteam,polsteam szkolenia,polsteam szkolenie,kursy marynarskie,kurs problematyka ochrony statku,kurs ppoż wyższego stopnia,kurs ratownika,kurs pierwszej pomocy medycznej,kurs opieka medyczna nad chorym medical care,kurs bezpieczeństwo własne i odpowiedzialność wspólna,kurs indywidualne techniki ratunkowe,kurs ITR,kurs ratownik morski,kurs ładunków niebezpiecznych HAZMAT,kurs na zbiornikowiec do przewozu gazów skroplonych podstawowy,kurs bezpieczeństwo kierowania tłumem,kurs bezpieczeństwo pasażerów dla personelu zajmującego się bezpośrednią obsługą pasażerów w pomieszczeniach pasażerskich,kurs zarządzanie w sytuacjach kryzysowych i zachowań ludzkich,kurs bezpieczeństwo pasażerów ładunku oraz szczelności kadłuba na statku pasażerskim typu ro-ro,kurs międzynarodowy kodeks zarządzania bezpieczną eksploatacją statków i zapobiegania zanieczyszczeniom ( ISM CODE),kurs ochrony statku (SSO),kurs oficera ochrony armatora,kurs oficera ochrony obiektów por

Centrum Doskonalenia Kadr Europartner Sp. z o.o.

Kształcimy wysoko wykwalifikowanych specjalistów w branży okrętowej.
Szkolenia spawalnicze,szkolenia spawania spoin pachwinowych,szkolenia spoin czołowych na blachach i rurach,szkolenia operatorskie,europartner

IWNORT Centrum Szkoleniowe Spawalnicze

KURSY I SZKOLENIA DLA SPAWACZY
szkolenia spawalnicze,kursy spawalnicze,uprawnienia spawania rur ze stali o dużych średnicach elektrodami celulozowymi,ASME IX,spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi,spawanie doczołowe blach,spawanie doczołowe rur,egzaminy dla spawaczy,doszkolenie spawaczy,szkolenia dodatkowe dla spawaczy,testy spawaczy,kursy spawania,iwnort

Unterschuetz Firma Inżynierska

Wykonanie projektów urządzeń w/g zamówień,Budowa i uruchomienie urządzeń w/g własnych projektów,Regeneracja istniejących rolek formujących w/g dostarczonej dokumentacji,Budowa urządzeń w/g powierzonych projektów,Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny,Regeneracja części,Szkolenia obsługi maszyn,Obróbka skrawaniem,Wycinanie kształtów w aluminium do gr.20 mm,Spawanie,Linie technologiczne do produkcji rur od fi 6mm do fi220mm ze stali węglowej zgrzewane indukcyjnie oraz ze stali nierdzewnej spawane metodą TIG lub laserem,Linie technologiczne do zwijania i spawania płaszczy stożkowych do wymienników ciepła wykonywane w cyklu automatycznym,Manipulatory do współpracy z robotami przemysłowymi,Projekty rolek formujących w/g zamówień przy wykorzystaniu oprogramowania COPRA,Rolki formujące rury i profile w/g własnych projektów i powierzonych,Walcarki do taśm i prętów,Stanowiska kontroli sprężarek samochodowych z wykorzystaniem kamer przemysłowych,Stanowiska kontroli poprawności montażu montażu sprzęg

Harvard Business Review Polska

Biuro Regionalne w Gdańsku
hbrp,wydawnictwa,ICAN Institute,szkolenia,konferencje,szkolenia managerskie,szkolenia menedżerskie,wydawnictwo harvard,szkolenia harvard,konferencje harvard,steve.w.martin,linda richardson,dee jacobs,dave ultich,fred reichheld prenumerata harvard,letnia szkoła liderów,podnoszenie kwalifikacji zawodowych,first time manager,management,akademia strategicznego przywództwa,letnia szkoła liderów,akademia strategicznego przywództwa

AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego

marina,port jachtowy,przystań jachtowa,górki zachodnie,szkolenia żeglarskie,hotel

Gospodarka Morska Sp. z o.o. - portal GospodarkaMorska.pl

Twój portal morski
portal morski,vortal morski,wortal morski,serwis morski,katalog morski,katalog firm morskich,giełda morska,informator morski,przegląd morski,media morskie,newsletter morski,mailing morski,wydarzenia morskie,artykuły morskie,publikacje morskie,opracowania morskie,wyszukiwarka morska,wiadomości morskie,analizy morskie,kalendarium morskie,imprezy morskie,ewenty morskie,przetargi morskie,sympozja morskie,konferencje morskie,zjazdy morskie,targi morskie,wystawy morskie,prezentacje morskie,reklamy morskie,reklama morska,marketing morski,literatura morska,edukacja morska,latarnie morskie,latarnia morska,transport morski,spedycja morska,logistyka morska,kontenery morskie,porty morskie,terminale morskie,szkoły morskie,kursy morskie,szkolenia morskie,przemysł rybny,przetwórstwo rybne,ceryfikaty morskie,rzeczoznawstwo morskie,ubezpieczenia morskie,doradztwo morskie,crewing,praca na morzu,budownictwo morskie,przemysł morski,przemysł stoczniowy,przemysł jachtowy,przemysł offshore,żegl

Akademia Jachtingu

kursy morskie,kursy zeglarskie,patent sternika,szkolenia morskie,patent żeglarski,akademia jachtingu,jachting,

4winds Szkoła Żeglarstwa

szkolenia żeglarskie,szkoła żeglarska,szkoła żeglarstwa,rejsy stażowe,rejsy turystyczne,patenty żeglarskie,patenty motorowodne,szkolenia specjalistyczne,szkolenia motorowodne,warsztaty dla żeglarzy,kursy motorowodne,kurs żeglarski,sternik motorowodny,żeglarz jachtowy

AS-Tech Solutions S.C.

szkolenia z zakresu obsługi statków,rekrutacja załogi oficerskiej i szeregowej,praca na morzu,praca na statkach,rekrutacja marynarzy

Maritime Safety & Security Sp. z o.o.

Bezpieczeństwo morskie.
bezpieczeństwo morskie,konsulting w dziedzinie ochrony statków i obiektów portowych,ochrona statków w regionach zwiększonego ryzyka,kursy i szkolenia specjalistyczne,sporządzanie i opracowywanie dokumentacji zgodnie z wymogami ISPS,

EDUCRANE Jarosław Zieliński

"Bezpieczeństwo nie zdarza się przez przypadek.”
Szkolenia z zakresu obsługi oraz konserwacji urządzeń technicznych,EDUCRANE,Jarosław Zieliński,resurs,wykonanie oceny stanu technicznego,określenie resursu urządzeń technicznych,usługi doradcze w zakresie urządzeń transportu bliskiego oraz ciagłego,przygotowywania dokumentacji rejestracyjnej urządzeń technicznych,doboru optymalnego rozwiązania w przypadku naprawy lub modernizacji urządzeń technicznych,określenia zakresu ekspertyzy technicznej,interpretacji prawnej w zakresie niezbędnych uprawnień,napraw,modernizacji oraz eksploatacji urządzeń technicznych,określenia odpowiedniego urządzenia technicznej w zależności od potrzeb eksploatującego,konserwacja urządzeń technicznych,naprawa urządzeń technicznych

Balquest Sp. z o.o.

doradztwo,szkolenia,

DNV GL Poland Sp. z o.o.

DNV,DNV GL,Maritime,Branża morska,Energetyka wiatrowa,klasyfikacja,klasyfikacja offshore,oil & gas,offshore,weryfikacja,certyfikacja,certyfikacja spawaczy,zarządzanie ryzykiem,Seaskill,FMEA,FROSIO,Inspections,uznanie producenta,przeglądy zdolności,szkolenia dla Branży Morskiej,szkolenia morskie,isrs,PED 97/23/EC,pressure equipment directive,LNG,rurociągi,due dilligence,zarządzania ryzykiem BHP,CE Mark,doradztwo dla branży morskiej,statutory services.

LIBRA Ośrodek Szkolenia Morskiego

KURSY MORSKIE,SZKOLENIA MORSKIE,

Ośrodek Szkolenia Ratowniczego w Gdyni

szkolenia ratownicze szkolenia udzielania pierwszej pomocy szkolenia techniki ratunkowe szkolenia bezpieczeństwa szkolenia w gdyni ośrodek szkolenia ratowniczego w gdyni

Ośrodek Szkolenia Zawodowego Gospodarki Morskiej w Szczecinie

kursy z bezpieczeństwa, kursy morskie specjalistyczne, szkolenia specjalistyczne, kursy STCW, kursy GWO, kursy IMO, kursy zawodowe, szkolenia zawodowe, szkolenia morskie, szkolenia żeglarskie, szkolenia ratownicze, kursy ratownicze, bezpieczeństwo morskie

VERG Sp. z o.o

POMAGAMY NASZYM KLIENTOM W DOBORZE ODPOWIEDNIEJ TECHNOLOGII , A NASTĘPNIE WDRAŻA
dostawa obrabiarek graficznych,wypożyczalnia obrabiarek mobilnych,serwis i naprawa obrabiarek mobilnych,szkolenia z zakresu obrabiarek mobilnych,modernizacja i remonty generalne obrabiarek stacjonarnych,mobilna obróbka mechaniczna,urządzenia do obróbki kołnierzy,urządzenia do cięcia i ukosowania rur,frezarki mobilne 2- osiowe Mirage machnes,frezarki mobilne 3-osiowe,testowanie zaworów w pionie - seria VCB,testowanie zaworów w poziomie- seria HC,cylindry oraz podnośniki hydrauliczne,pompy hydrauliczne,maszyny do obróbki dużych kołnierzy- obróbka wież wiatrowych,urządzenia do frezowania kołnierzy,wiertarki wysokowydajne,gwintowniki,urządzenia do hot tappingu- wysokie ciśnienie,testowanie zaworów w pionie i poziomie- seria HVC,testowanie zaworów regulujących,warsztaty mobilne,testowanie zaworów bezpieczeństwa,szlifowanie i zacieranie zaworów,naprawa zaworów,mobilne systemy testowania cieczą,urządzenia do połączeń śrubowych,urządzenia podwodne,agregaty hydrauliczne,wytyczarki mobilne

Fundacja Rozwoju Akademii Morskiej w Gdyni

kursy i szkolenia

Szkoła Żeglarstwa Trawers

kursy i szkolenia żeglarskie,szkoła żeglarstwa,żeglarstwo

Polaris Usługi Morskie Sp. z o.o.

agencja zarzadzajaca załoga,szkolenia marynarzy

METRICA Artur Kopa

Wzorcowanie narzędzi pomiarowych,sprzedaż narzędzi pomiarowych,system pomiarowy do kontroli spoin i połączeń,zarządzanie wyposażeniem pomiarowym,szkolenia metrologiczne,metrologia,pomiary

KD Consulting Krzysztof Dobiszewski

Projekty, ekspertyzy, nadzory techniczne, szkolenia.
projekty,ekspertyzy,nadzory techniczne,szkolenia,projektowe biura,technologia montażu,maszty,wieże,kominy,elektrownie wiatrowe,przemysł stoczniowy

Szkoła żeglarstwa DK Sailing Gdynia Dariusz Kokosiński

szkolenia żeglarskie,szkolenia motorowodne,kursy żeglarskie,szkolenia RYA SRC,szkolenia SRC,łoża pod jachty,Gdynia,Zatoka Gdańska,rejsy rekreacyjne,rejsy stażowe,eventy

EWI Centrum Szkoleniowe Spawalnictwa

CENTRUM SZKOLENIA SPAWALNICTWA
szkolenia spawalnicze,spawanie,mig,tig,spawanie gazowe,urządzenia spawalnicze,kursy spawalnicze,spawanie metodami: TIG,MIG/MAG,MMA,maszyny do cięcia plazmą oraz palnikami acetylenowo-tlenowymi,

PATI FHU

pati,BHP,Ppoż,gaśnice,szkolenia,zabezpieczenie pożarowe prac niebezpiecznych,remonty statków,szafki hydrantowe,węże tłoczne,węże,motopompy,przeglądy gaśnic,radiotelefony,gaśnice,sprzęt oświetleniowy,szkolenia BHP,agregaty prądotwórcze,BHP,p. poż

Edu Offshore Wind 2024. Dlaczego warto wybrać przyszłość z wiatrem?

Podczas targów Edu Offshore Wind 2024 eksperci przedstawili młodzieży potencjalne ścieżki kariery mogące prowadzić do pracy w branży morskiej energetyki wiatrowej.
13.03.2024

LKK zapewnia kadry dla branży morskiej – rozmowa z Tomaszem Lisieckim

Wobec nieustannego rozwoju sektora morskiego, zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę staje się jednym z najpilniejszych wyzwań. Podczas Konferencji Rejs z GospodarkaMorska.pl, Tomasz Lisiecki, dyrektor LKK, opowiedział o swojej innowacyjnej strategii szkoleniowej.
16.11.2023

RelyOn Nutec. Strategiczny debiut na polskim rynku

RelyOn Nutec wkracza na polski rynek, inwestując w sektor szkoleń z zakresu bezpieczeństwa. To ich pierwszy projekt w regionie Bałtyku i kolejny etap rozwoju oferty dla branży offshore wind. O perspektywach dla Polski w obszarze usług wiatrowych na morzu rozmawialiśmy z Torbenem Harringiem, CEO RelyOn Nutec, podczas tegorocznej konferencji PSEW w Serocku.
17.07.2023

Wirtualna rzeczywistość za progiem – nowy showroom Flint Systems

Symulatory VR produkowane przez Flint Systems wyznaczają całkiem nową jakość na rynku szkoleniowym. Kolejne gałęzie przemysłu coraz chętniej czerpią z innowacyjnych rozwiązań, a tempo postępu technicznego nieustannie poszerza zakres możliwości ich wykorzystania. Ma to widoczny wpływ na rozwój firmy zarówno poprzez powiększanie zespołu, jak i przestrzeni biurowej. Z tego także powodu Flint Systems udostępniło nowy, przestronny showroom, który pozwoli prezentować opracowywane przez firmę narzędzia w jeszcze lepszych warunkach oraz w pełnym spektrum ich potencjału treningowego.
17.05.2023

Szkoła Morska w Gdyni opisuje kwalifikacje dla polskiego offshore wind

Wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom gospodarczym wynikającym z postępującego rozwoju branży offshore wind, Szkoła Morska w Gdyni wspólnie z Instytutem Badań Edukacyjnych przygotowała opis kwalifikacji dla monterów turbin wiatrowych.
23.02.2023

Symulator szkoleniowy reachstackera w VR. Jak może zaoszczędzić Twoje pieniądze?

Trening symulacyjny znany jest ze zwiększania bezpieczeństwa procesu szkoleniowego i zwiększania jego efektywności. Jednak w czasach inflacji, wojny i niepewności gospodarczej warto wspomnieć o jeszcze jednym czynniku przemawiającym na korzyść symulatorów treningowych VR. Mogą one znacznie obniżyć koszty szkoleń.
25.01.2023

Next Geosolutions wzmacnia swoją pozycję w Polsce przez współpracę z Uniwersytetem Gdańskim

Włoska firma Next Geosolutions zajmująca się badaniami geologicznymi i inżynieryjnymi w sektorze morskim, nawiązała współpracę z Uniwersytetem Gdańskim. Jest to kolejny krok, jaki Next Geosolutions wykonało by umocnić swoją pozycję na rynku bałtyckim. W planach jest także otwarcie biura w Polsce.
05.11.2021

Jedyny taki ośrodek w Polsce. SMT szkoli pracowników w wyjątkowym miejscu

"To oczywiste, że żadne szkolenie elektroniczne nie będą tak efektywne jak te w warunkach zbliżonych do naturalnych. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie niektórych kursów wykorzystując miniatury statków" - mówi Dariusz Stefaniak, crewing manager w SMT Shipping Poland. Z naszą kamerą odwiedziliśmy Badawczo - Szkoleniowy Ośrodek Manewrowania Statkami w Kamionce, pod Iławą. To jedyny w Polsce i jeden z pięciu takich ośrodków na świecie.
05.11.2020

„Ta łódka to Formuła 1 na morzu”. Jacht I LOVE POLAND wystartuje w regatach i będzie promował Polskę

Ta łódka to Formuła 1 na morzu – powiedział o jachcie I LOVE POLAND Filip Rdesiński, prezes Polskiej Fundacji Narodowej. Nowoczesna jednostka i projekt o tej samej nazwie zostały zaprezentowane w środę w Gdyni. Za kilka miesięcy jacht weźmie udział w prestiżowych regatach.
13.09.2018

Okręty wojenne bez tajemnic

Filozofia projektowania, zasady klasyfikacji oraz działalność legislacyjna w procesie budowy okrętów wojennych. To tylko niektóre zagadnienia, z jakimi zapoznali się uczestnicy szkolenia „Prowadzenie nadzoru nad projektowaniem, budową i próbami okrętów wojennych” zorganizowanego przez Polski Rejestr Statków. Trzydniowy kurs zakończył się w miniony piątek.
11.12.2017

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Do Gdańska przyjechał mobilny showroom Dräger

Przenośne detektory gazu, testy narkotykowe czy aparaty oddechowe. To tylko niektóre urządzenia, jakie można było przetestować w mobilnym showroomie Dräger, który w środę przyjechał do Gdańska. Celem zespołu tej jeżdżącej po całej Europie ciężarówki jest zwiększanie bezpieczeństwa pracy, przemysłu, górnictwa i straży pożarnej.
29.06.2017

25 lat Fundacji Bezpieczeństwa Żeglugi i Ochrony Środowiska - relacja GospodarkaMorska.TV

W tym roku Fundacja Bezpieczeństwa Żeglugi i Ochrony Środowiska obchodzi 25-lecie swojego istnienia. Fundacja utworzona przez Politechnikę Gdańską, Akademię Morską w Gdyni oraz miasto Iława administruje Badawczo-Szkoleniowym Ośrodkiem Manewrowania Statkami znajdującym się w miejscowości Kamionka, nad jeziorem Silm, kilka kilometrów od centrum Iławy. W Ośrodku na wiernie odwzorowanych modelach statków szkolą się kapitanowie i piloci z całego świata.
18.06.2015

Dziękujemy za wysłane grafiki.