• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Zdobądź kwalifikacje operatorskie za pół darmo!

Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Zdobądź kwalifikacje operatorskie za pół darmo!

Partnerzy portalu

Fot. Centrum Nowych Kompetencji sp. z o.o.

Zostały jeszcze wolne miejsca w ramach cyklu szkoleń operatorskich Invest in Pomerania Academy. Udział w przedsięwzięciu realizowanym przez Centrum Nowych Kompetencji (CNK) w partnerstwie z Agencją Rozwoju Pomorza (ARP) można wziąć do końca listopada br. 

Celem inicjatywy Invest in Pomerania Academy jest dostarczenie wysoko wykwalifikowanej kadry pracowników dla przedsiębiorstw z terenu województwa pomorskiego. Program jest bezpośrednią odpowiedzią na wciąż rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w branży portowej i budowlanej. Uruchomiony w lutym cykl specjalistycznych szkoleń operatorskich obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne, zakończone egzaminami i przyznaniem stosownych uprawnień. Każdy uczestnik otrzymuje dofinansowanie w wysokości 50% kosztów szkolenia i egzaminu (w przypadku wózka widłowego to najniższa na rynku cena 600 zł). Oczekuje się, że przynajmniej połowa kursantów w okresie 6 miesięcy od zakończenia udziału w szkoleniu podejmie pracę zgodnie z kierunkiem zdobytych kwalifikacji. Dodatkowo CNK zapewnia wsparcie w uzyskaniu od swoich partnerów atrakcyjnych ofert pracy. W szkoleniach mogą uczestniczyć obcokrajowcy, dla których przewidziano kurs z języka polskiego.

Kto może wziąć udział?


Invest in Pomerania Academy to projekt skierowany do mieszkańców województwa pomorskiego oraz do wszystkich tych, którzy są zainteresowani pracą na jego obszarze. Jeśli myślisz o karierze jako operator maszyn portowych i budowlanych w woj. pomorskim, ta oferta jest właśnie dla Ciebie. Nawet jeśli mieszkasz poza regionem, ale zadeklarujesz chęć podjęcia pracy na Pomorzu, możesz skorzystać z tej okazji.

Zakres szkoleń


W ramach programu Centrum Nowych Kompetencji oferuje szeroki zakres szkoleń operatorskich, które obejmują:

  • Wózek widłowy  (zostało 26 miejsc)
  • Suwnica RTG (zostały 24 miejsca)
  • Żuraw wieżowy (zostało 13 miejsc)
  • Żuraw samojezdny (zostało 25 miejsc)
  • Reach stacker – (zostały 22 miejsca)

Szkolenie na symulatorach


Jednym z kluczowych atutów programu jest możliwość szkolenia na zaawansowanych symulatorach VR. Dzięki nim uczestnicy mogą zdobywać doświadczenie w bezpieczny i przyjazny środowisku sposób. Symulatory pozwalają na realistyczne odwzorowanie środowiska pracy, co jest niezwykle cenne dla przyszłych operatorów.

Praca dla absolwentów


Szkolenie kończy się egzaminem przeprowadzonym przez Transportowy Dozór Techniczny (TDD) bądź Urząd Dozoru Technicznego (UDT). Wówczas uczestnicy uzyskują certyfikat zewnętrzny, który stanowi oficjalne uprawnienie do pracy na danym sprzęcie. To nie wszystko – CNK za zgodą absolwenta przekazuje jego dane zaprzyjaźnionej firmie LKK, która wspiera go w pozyskiwaniu ofert pracy. Szacuje się, że dzięki temu przynajmniej połowa uczestników, którzy pozytywnie zaliczą egzamin, znajdzie zatrudnienie zgodnie z kierunkiem uzyskanych kwalifikacji w ciągu 6 miesięcy od zakończenia kursu.

Jak dołączyć?


Jeśli jesteś zainteresowany/a udziałem w programie Invest in Pomerania Academy, skontaktuj się z CNK przez sekretariat. Możesz to zrobić osobiście lub telefonicznie. 

sekretariat@cnkom.pl, tel. +48 570 180 220

Pamiętaj, że masz teraz wyjątkową okazję, ponieważ kolejne dotacje na szkolenia zawodowe zostaną wprowadzone dopiero w drugiej połowie 2024 roku. To zatem ostatni dzwonek, aby zdobyć cenne kwalifikacje w perspektywicznej branży.

Dziękujemy za wysłane grafiki.