• <

Ocean Winds oraz Szkoła Morska w Gdyni stawiają na szkolenia i bezpieczeństwo

jb

19.01.2023 15:06
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Ocean Winds oraz Szkoła Morska w Gdyni stawiają na szkolenia i bezpieczeństwo

Partnerzy portalu

Ocean Winds oraz Szkoła Morska w Gdyni stawiają na szkolenia i bezpieczeństwo - GospodarkaMorska.pl
Fot. Ocean Winds

Jednym z celów polityki bezpieczeństwa morskiej farmy wiatrowej BC-Wind i Ocean Winds jest zapewnienie pracownikom bezpiecznego środowiska pracy oraz prewencja wszelkich wypadków. 

Kadra OW w Polsce bierze udział w różnego rodzaju szkoleniach z zakresu bezpieczeństwa. Jednym z nich jest międzynarodowy system szkoleń, stworzony przez Global Wind Organisation (GWO), organizowany w Polsce przez certyfikowanego partnera GWO – Szkołę Morską w Gdyni we współpracy z Offshore Research, Development and Training Center. Szkolenia są kierowane do pracowników elektrowni wiatrowych, a prowadzą je m.in. doświadczeni wykładowcy, korzystający z nowoczesnej bazy dydaktycznej.

Gospodarka Morska
Fot. Ocean Winds


Celem szkoleń GWO jest przygotowanie na różnego rodzaju niebezpieczne sytuacje, które mogą wydarzyć się na lądzie i morzu podczas budowy, obsługi i serwisu turbin wiatrowych. Uczestnicy szkoleń dowiadują się jak przetrwać na morzu, pracować na dużych wysokościach oraz udzielać pierwszej pomocy. Mają również okazję zapoznać się z zagadnieniami przeciwpożarowymi oraz zdobyć umiejętności niezbędne we wszelkich pracach fizycznych, związanych z podnoszeniem i przenoszeniem ciężkich przedmiotów. Dotychczas w OW w Polsce przeszkolonych z poszczególnych modułów szkoleń GWO zostało 7 osób i ta liczba wciąż rośnie.

W grudniu kadra zarządzająca, rozwijająca projekt morskiej farmy wiatrowej BC-Wind wzięła również udział w intensywnym, trzydniowym szkoleniu IOSH Managing System. Uczestnicy szkolenia mieli okazję dowiedzieć się więcej o systemach zarządzania HSE, poprawie kultury bezpieczeństwa pracy oraz o identyfikacji zagrożeń i przeprowadzeniu oceny ryzyka. 

W grudniu oraz styczniu wszyscy pracownicy OW w Polsce biorą również udział w szkoleniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Gospodarka Morska
Fot. Ocean Winds

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.