Jednym z celów polityki bezpieczeństwa morskiej farmy wiatrowej BC-Wind i Ocean Winds jest zapewnienie pracownikom bezpiecznego środowiska pracy oraz prewencja wszelkich wypadków.
Kadra OW w Polsce bierze udział w różnego rodzaju szkoleniach z zakresu bezpieczeństwa. Jednym z nich jest międzynarodowy system szkoleń, stworzony przez Global Wind Organisation (GWO), organizowany w Polsce przez certyfikowanego partnera GWO – Szkołę Morską w Gdyni we współpracy z Offshore Research, Development and Training Center. Szkolenia są kierowane do pracowników elektrowni wiatrowych, a prowadzą je m.in. doświadczeni wykładowcy, korzystający z nowoczesnej bazy dydaktycznej.
Celem szkoleń GWO jest przygotowanie na różnego rodzaju niebezpieczne sytuacje, które mogą wydarzyć się na lądzie i morzu podczas budowy, obsługi i serwisu turbin wiatrowych. Uczestnicy szkoleń dowiadują się jak przetrwać na morzu, pracować na dużych wysokościach oraz udzielać pierwszej pomocy. Mają również okazję zapoznać się z zagadnieniami przeciwpożarowymi oraz zdobyć umiejętności niezbędne we wszelkich pracach fizycznych, związanych z podnoszeniem i przenoszeniem ciężkich przedmiotów. Dotychczas w OW w Polsce przeszkolonych z poszczególnych modułów szkoleń GWO zostało 7 osób i ta liczba wciąż rośnie.
W grudniu kadra zarządzająca, rozwijająca projekt morskiej farmy wiatrowej BC-Wind wzięła również udział w intensywnym, trzydniowym szkoleniu IOSH Managing System. Uczestnicy szkolenia mieli okazję dowiedzieć się więcej o systemach zarządzania HSE, poprawie kultury bezpieczeństwa pracy oraz o identyfikacji zagrożeń i przeprowadzeniu oceny ryzyka.
W grudniu oraz styczniu wszyscy pracownicy OW w Polsce biorą również udział w szkoleniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Projekt morskiej farmy wiatrowej Hornsea 3 jest zagrożony? Winne rosnące koszty
Forum Operatorów Farm Wiatrowych 2023
Transformacja energetyczna i przyszłość energetyki w Polsce. Startuje 37. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 7. OZE POWER
Grupy ekologiczne sprzeciwiają się budowie terminala LNG w Niemczech
Skrypka: Ukraina liczy na wznowienie projektu ropociągu Brody - Adamowo i budowę paliwowej rury z Polski
Wielka Brytania rozpoczęła rozmowy z branżą na temat technologii CCUS