• <
nauta_2024

HMS jedynym partnerem AMPP (NACE) w Europie Środkowo-Wschodniej

jj

05.03.2024 14:30 Źródło: HMS
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki HMS jedynym partnerem AMPP (NACE) w Europie Środkowo-Wschodniej

Partnerzy portalu

Fot. https://www.istockphoto.com/pl/zdjęcie/malowanie-natryskowe-jachtu-gm1140805305-305406760

15 lutego br. spółka HMS ogłosiła nawiązanie współpracy z AMPP (Association for Materials Protection and Performance). Jest to jedyne partnerstwo AMPP w Europie Środkowo-Wschodniej i na Bliskim Wschodzie.

W ramach współpracy HMS będzie prowadzić Programy Edukacyjne Inspektorów Malarskich CIP (Coating Inspector Program), obejmujące szkolenia na poziomie 1 i 2, oraz dla pracowników produkcyjnych w zakresie C6, C7, C12, jak również Akredytacje QP, które są Programami Kwalifikacji Zakładów.

W roku 2024 HMS zaplanowano dwa turnusy szkoleń dla inspektorów powłok malarskich na poziomie 1 i 2. Na czym to dokładnie polega?

  • CIP Poziom 1: Ten poziom szkolenia zapewnia podstawową wiedzę na temat materiałów powłokowych, technik przygotowania powierzchni, aplikacji powłok, a także testów kontrolnych i dokumentacji. Po ukończeniu kursu i uzyskaniu certyfikatu, uczestnicy będą mogli przeprowadzać podstawowe kontrole powłok na stalowych powierzchniach, korzystając z metod badań nieniszczących i specjalistycznego sprzętu.
  • CIP Poziom 2: Ten kurs dostarcza bardziej zaawansowanych wytycznych dotyczących dokumentacji i przeprowadzania kontroli, obejmując zarówno metody nieniszczące, jak i niszczące, dla różnych rodzajów powierzchni i powłok. Uczestnicy, którzy uzyskają certyfikat na tym poziomie, będą mogli przeprowadzać inspekcje powłok na różnych podłożach, korzystając zarówno z badań nieniszczących, jak i niszczących, dla zarówno powłok ciekłych, jak i nieciekłych.

Fot. HMS&P


AMPP

Ze względu na znaczne pokrywanie się misji i usług, w kwietniu 2020 r., SSPC (The Society for Protective Coatings) i NACE International (National Association of Corrosion Engineers)

połączyły się, tworząc nową organizację o nazwie AMPP (Association for Materials Protection and Performance). Ta konsolidacja miała na celu stworzenie silniejszej, bardziej zintegrowanej

jednostki, która może lepiej obsługiwać potrzeby branży ochrony powierzchni i kontroli korozji.

AMPP kontynuuje dziedzictwo SSPC i NACE, oferując szeroki zakres usług, w tym opracowywanie standardów, prowadzenie badań, organizowanie szkoleń i konferencji oraz promowanie innowacji w dziedzinie materiałów ochronnych i wydajności. Dzięki połączeniu sił obu organizacji, AMPP może lepiej reprezentować interesy swoich członków i globalnej społeczności związanej z ochroną powierzchni i zapobieganiem korozji.

Więcej informacji: hms-steel.pl

HMS

Firma HMS powstała w 2010 roku i świadczy specjalistyczne usługi inspekcyjne dla różnych gałęzi przemysłu ― Instalacje Onshore & Offshore (Oil & Gas), Petrochemia i Farmacja, Energia Konwencjonalna, Solarna i Wiatrowa, Budownictwo, Przemysł Stoczniowy i wiele innych. Polityka Firmy nastawiona jest na kompleksową obsługę klientów krajowych i zagranicznych.

Od 2023 roku firma działa jako akredytowana przez Polskie Centrum Akredytacji (PCA) jednostka inspekcyjna oraz jednostka certyfikująca osoby. Inspektorzy HMS posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe m.in. uprawnienia IWE/IWI/FROSIO/NACE. Ich szeroka wiedza teoretyczna i doświadczenie praktyczne gwarantują solidność wykonywanych inspekcji i fachową ocenę prawidłowości nadzorowanych prac na każdym etapie projektu lub procesu produkcyjnego.

Więcej informacji: https://www.ampp.org/home

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.