• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

LKK zapewnia kadry dla branży morskiej – rozmowa z Tomaszem Lisieckim [wideo]

Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu LKK zapewnia kadry dla branży morskiej – rozmowa z Tomaszem Lisieckim [wideo]

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

Wobec nieustannego rozwoju sektora morskiego, zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę staje się jednym z najpilniejszych wyzwań. Podczas Konferencji Rejs z GospodarkaMorska.pl, Tomasz Lisiecki, dyrektor LKK, opowiedział o swojej innowacyjnej strategii szkoleniowej.

Podczas tegorocznego Rejsu z GospodarkaMorska.pl odbyło się uroczyste rozdanie Latarni Gospodarki Morskiej w kategorii Lider Technologii Morskich. Pierwsza nagroda przypadła w głosowaniu internetowym firmie LKK za stworzenie jedynego na świecie symulatora wykonanego w technologii VR, który służy do szkolenia operatorów jednostek CTV. 

Laureat podzielił się z nami swoimi przemyśleniami w zakresie problemu deficytu kadr. Podkreślił, że tradycyjne metody rekrutacji nie są już wystarczające, wobec czego LKK sięga daleko poza standardowe ogłoszenia o pracę. Konieczne jest gospodarowanie nisz oraz aktywna współpraca z różnymi partnerami i platformami. To pomaga przyciągnąć nowych pracowników do branży, oferując im szansę na rzeczywisty rozwój. 

By uatrakcyjnić ofertę, spółka powołała Centrum Nowych Kompetencji, któremu powierzyła najnowocześniejszy symulator VR, pozwalający szkolić w bezpieczniejszy, tańszy i bardziej komfortowy sposób. Firma prowadzi szeroki zakres kursów, od podstawowych po zaawansowane, pozwalające na zdobycie kwalifikacji operatorskich urządzeń transportu bliskiego, takich jak suwnice, żurawie czy wózki widłowe. 

– Nasze szkolenia dedykowane są stricte zawodom najczęściej występującym na terenie portów i terminali w Polsce, ale nie tylko, bo dotyczy to terminali na całym świecie. Wszystkie terminale funkcjonują na bardzo podobnych zasadach, na bardzo podobnych urządzeniach dokonywane są przeładunki. Te urządzenia są coraz bardziej zaawansowane, systemy również są coraz bardziej zaawansowane, wobec tego trzeba nadążyć z postępem technologicznym. Dzisiaj w szkołach, na kursach podawane są często informacje już zdezaktualizowane. My chcieliśmy powołać do życia takie narzędzia i takie kursy, które dostarczą w sposób nowoczesny i jak najbardziej atrakcyjny wiedzę i umiejętności – wyjaśnił dyrektor.

LKK swoją strategią bez wątpienia wyznacza nowe standardy w zakresie szkoleń dla branży morskiej, pomagając chętnym zdobyć niezbędne kwalifikacje i umiejętności, aby rozwijać swój potencjał i odnosić sukcesy w dynamicznym, obiecującym sektorze. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy.

Dziękujemy za wysłane grafiki.