• <
mewo_2022

Kursy offshore w Szkole Morskiej w Gdyni

jj

09.01.2024 12:24

Partnerzy portalu

Fot. LinkedIn / Szkoła Morska w Gdyni

Wychodząc naprzeciw najpilniejszym potrzebom rynku energetycznego, wynikającym z ekspansywnego rozwoju sektora offshore, Szkoła Morska w Gdyni przygotowała szeroką ofertę specjalistycznych kursów przygotowujących do pracy w tej perspektywicznej branży.

Nowe inwestycje na Bałtyku napędzają dynamiczny rozwój sektora morskiej energetyki wiatrowej (MEW), co powoduje bardzo duże zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę, która będzie mogła podjąć się zadań właściwych dla tej branży.

Szkoła Morska w Gdyni aktywnie działa na rzecz edukacji dla przemysłu morskiego. Od 20 lat szkoli również na potrzeby offshore, a od 10 – dla offshore wind. 

Wśród dostępnych aktualnie szkoleń dedykowanych dla sektora offshore można znaleźć między innymi ewakuację z tonącego helikoptera, podstawowy kurs bezpieczeństwa czy kurs wejścia i ratowania z przestrzeni zamkniętych.

Pełna oferta dostępna na stronie: https://dziekanat.morska.edu.pl/kategoria/offshore

Szkoła Morska w Gdyni jest firmą istniejącą od 1998 roku. Spółka prowadzi:

  • niepubliczną Policealną Szkołę Morską kształcącą w zawodach oficera nawigatora i oficera mechanika statku morskiego,
  • niepubliczną Placówkę Oświatową (Ośrodek Szkoleniowy) szkolącą marynarzy i oficerów statków morskich, pracowników gospodarki morskiej oraz żeglarzy i motorowodniaków,
  • działalność wydawniczą w zakresie przygotowania i wydawania skryptów i podręczników związanych tematycznie z prowadzonymi szkoleniami.

Szkoła Morska w Gdyni jest członkiem założycielem Krajowej Izby Gospodarki Morskiej oraz członkiem Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej i Polskiego Forum Przemysłów Morskich. Szkoła działa aktywnie w Polskim Klastrze Morskim, będąc w jego władzach.

W lipcu 1998 roku Szkoła uzyskała międzynarodowy certyfikat jakości wg standardów ISO 9001:2000 w zakresie organizacji i prowadzenia szkoleń o profilu morskim, przyznany przez Lloyd’s Register Quality Assurance. Kadra dydaktyczna składa się ze 130 najlepszych w swojej dziedzinie dydaktyków i praktyków z długoletnim doświadczeniem zawodowym w pracy na statkach morskich, w tym instrumentalnych Akademii Morskiej w Gdyni, aktualnie Uniwersytetu Morskiego, w przedsiębiorstwach żeglugowych i Administracji Morskiej oraz w zarządzaniu placówkami w tym SDK (Studium Doskonalenia Kadr).

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.