• <

Wynik wyszukiwania - "samochodowiec" - Wiadomości

Katastrofa mostu w Baltimore przyczyną strat dla żeglugi

Wiele firm wskazuje, że ubiegłotygodniowa katastrofa, w wyniku której doszło do zawalenia mostu w Baltimore, doprowadziła do zaburzenia żeglugi w regionie. Wallenius Wilhelmsen wskazuje u siebie straty wynoszące do 10 mln dolarów.
03.04.2024

Porwany samochodowiec atrakcją dla influencerów Huti

W sieci pojawia się coraz więcej materiałów wideo i zdjęć wykonanych na pokładzie porwanego przez jemeńskich rebeliantów Huti samochodowca Galaxy Leader. Porywacze zaprosili do współpracy zaprzyjaźnionych lokalnych influencerów i blogerów. Tymczasem załoga statku wciąż jest w niewoli.
29.11.2023

Kolejny akt irańskiego terroru. Jemeńscy Huti porwali statek handlowy

Sprzymierzona z Iranem jemeńska milicja Huti porwała w niedzielę statek handlowy na Morzu Czerwonym. Operatorem pływającego pod banderą Bahamów statku jest Japonia, ale jednostka należy do brytyjskiej firmy, w której udziały ma izrealeski biznesmen Rami Unger. To kolejny akt irańskiego terroru - skomentowało biuro izraelskiego premiera.
19.11.2023

MOL wdraża system sztucznej inteligencji do wczesnego wykrywania pożaru na statkach typu ro-ro

Zaprószenie ognia i pożar pozostają jednymi z największych zagrożeń dla jednostek nawodnych od najdawniejszych czasów. Ostatnie, głośne wypadki wymuszają większą kontrole i zapotrzebowanie na najnowocześniejsze środki bezpieczeństwa. Branża morska poszukuje coraz to nowszych rozwiązań, aby poradzić sobie z zagrożeniami związanymi z niekontrolowanymi pożarami, zwłaszcza pojazdów elektrycznych i akumulatorów litowo-jonowych.
16.11.2023

MacGregor dostarczy sprzęt RoRo dla pierwszego statku typu PCTC zasilanego metanolem

MacGregor, część Cargotec, został wybrany do dostarczenia sprzętu RoRo dla dwóch pierwszych na świecie czystych i beezemisyjnych statków do przewozu samochodów i ciężarówek (Pure Car and Truck Carrier, PCTC), napędzanych metanolem dla firmy China Merchant Energy Shipping.
29.09.2023

Rekiny zaatakowały rosyjski katamaran, z pomocą przyszedł samochodowiec [WIDEO]

Rosyjska ekipa ekspedycyjna, która próbowała opłynąć Ziemię nadmuchiwanym katamaranem, została zaatakowana przez rekiny na Morzu Koralowym. Z pomocą przyszła załoga samochodowca O.S.K. Mitsui.
06.09.2023

Deltamarin podpisuje kontrakt na samochodowce nowej generacji dla Neptune Lines

W ramach współpracy Deltamarin i Neptune Lines opracowano przyszłościową koncepcję promu PCTC (Pure Car and Truck Carrier), kładącą nacisk na aspekty środowiskowe, obok wydajności operacyjnej i bezpieczeństwa. Kontrakt podpisany z wykonawcą Fujian Mawei Shipbuilding, stanowi bezpośrednią kontynuację prac i obejmuje kompletny projekt podstawowy i szczegółowy statków.
05.09.2023

Sensacyjny zwrot akcji w sprawie pożaru na holenderskim samochodowcu. To nie wina "elektryka"?

Po dopłynięciu na nabrzeże śledczy rozpoczęli oceniane skali zniszczeń i uszkodzeń na statku Fremantle Highway, przewożącym kilka tysięcy samochodów. Doszło na nim do głośnego w mediach pożaru, a akcja ratunkowa i gaśnicza były utrudnione. Po początkowych doniesieniach na temat przyczyn zaprószenia ognia pojawiły się nowe informacje zmieniające kontekst i teorie wokół zdarzenia. Tym razem to winnym miał być nie samochód elektryczny, a wskazuje się na... spalinowy.
13.08.2023

Media: około 1000 spośród 3783 samochodów ze spalonego statku Fremantle Highway może zostać odzyskanych

Około tysiąca samochodów z frachtowca Fremantle Highway, który przewoził prawie 4 tys. aut i zapalił się 25 lipca u wybrzeży Holandii, nie zostało uszkodzonych i firma ratownicza pracuje nad tym, aby je wydobyć ze statku - podaje dziennik „Dagblad van het Noorden”.
11.08.2023

Wielomilionowe skutki pożaru statku Fremantle Highway z 4 tys. samochodów na pokładzie. Właściciele liczą straty

Straty spowodowane pożarem frachtowca Fremantle Highway wynoszą ponad 300 mln euro, ocenia amerykański ekonomista Patrick Anderson na łamach magazynu „Automotive News”. Statek przewożący prawie 4 tys. samochodów, który zapalił się w ubiegłym tygodniu u wybrzeży Holandii, jest obecnie odholowywany do portu Eemshaven na północ od Groningen.
03.08.2023

Finał dramatu. Płonący od tygodnia samochodowiec Fremantle Highway został ostatecznie ugaszony

Przewożący prawie 4 tys. samochodów statek Fremantle Highway, który zapalił się w ubiegłym tygodniu, w nocy z wtorku na środę u wybrzeży Holandii, został ostatecznie ugaszony - poinformowała we wtorek holenderska rządowa agencja gospodarki wodnej Rijkswaterstaat.
01.08.2023

Płonący u wybrzeży Holandii statek zostanie odholowany w bezpieczne miejsce

Frachtowiec Fremantle Highway, który zapalił się w nocy z wtorku na środę na Morzu Północnym u wybrzeży Holandii, zostanie w ten weekend odholowany w bezpieczne miejsce - przekazał rzecznik Rijkswaterstaat, rządowej agencji gospodarki wodnej. Statek przewoził prawie 4 tys. samochodów, w tym 498 elektrycznych.
30.07.2023

Na statku Fremantle Highway pali się prawie 500 samochodów elektrycznych

Nie 25, ale 497 trudnych od ugaszenia aut elektrycznych znajduje się na pokładzie płonącego od wtorkowej nocy u wybrzeży Holandii samochodowca Fremantle Highway - poinformowało japońskie przedsiębiorstwo żeglugowe K Line.
28.07.2023

Kolejny pożar na samochodowcu

Na przewożącym ponad 4500 aut i 1300 ton paliwa samochodowcu Ah Shin wybuchł pożar. Na pokładzie znajdowało się 21 członków załogi, wszyscy są bezpieczni.
09.02.2023

USA wysłały statek z pomocą dla Ukrainy

Samochodowiec Arc Integrity ma dostarczyć sprzęt wojskowy i medyczny dla walczących z Rosją Ukraińców.
23.05.2022

Emiracki ro-ro zatonął w Zatoce Perskiej, jedna osoba zaginiona

Statek handlowy pod banderą Zjednoczonych Emiratów Arabskich zatonął w czwartek na Zatoce Perskiej. Jedna osoba jest uznawana za zaginioną.
18.03.2022

Felicity Ace: ogień dogasa

Oficjalne źródła podają, że na pożar na samochodowcu Felicity Ace dogasa.
21.02.2022

Pożar Felicity Ace – trwa walka o statek i auta

Ekipa spółki SMIT specjalizującej się w odzyskiwaniu wraków została oddelegowana by ściągnąć płonący nieopodal Azorów samochodowiec Felicity Ace.
20.02.2022

Trwa gaszenie pożaru na Felicity Ace; nie doszło do skażenia oceanu

Drugą dobę trwa akcja gaszenia pożaru na przewożącym samochody statku Felicity Ace u wybrzeży atlantyckiego archipelagu Azorów. Według portugalskich służb ratownictwa morskiego wypadek nie doprowadził do skażenia wód oceanicznych.
18.02.2022

W Chinach powstaje pierwszy z trzech hybrydowych samochodowców zasilanych LNG. Będzie pływał w Europie

W stoczni w Chinach zwodowano pierwszy z trzech hybrydowych statków transportowych zasilanych LNG. Jest to kolejny krok w kierunku osiągnięcia zrównoważonej żeglugi.
17.04.2021

"Puls Biznesu": Batory na baterie wypłynie na Bałtyk

Wraca plan budowy promów dla polskich armatorów. Będą mieć zasilanie hybrydowe, wykorzystujące zarówno napęd gazowy jak też elektryczny – informuje w środę "Puls Biznesu".
10.03.2021

Eksplozja na samochodowcu w rejonie Omanu

Na Zatoce Omańskiej doszło do eksplozji na samochodowcu. Załoga nie odniosła obrażeń.
26.02.2021

Drugi samochodowiec zasilany LNG dołączył do floty Siem Car Carriers

Siem Car Carrier, armator specjalizujący się w transporcie pojazdów i ładunków ro-ro, powitał we flocie Siem Aristotle – drugi ze swoich statków zasilanych LNG. Jednostka znajduje się w czasie dziewiczego rejsu z niemieckiego Emden do Ameryki Północnej.
25.01.2021

Rozpoczął się proces cięcia wraku Golden Ray. Pojawiły się pierwsze utrudnienia [wideo]

Po długiej serii opóźnień w końcu rozpoczął się proces cięcia wywróconego samochodowca Golden Ray na części za pomocą łańcucha i gigantycznego statku dźwigowego.
09.11.2020

Zwodowano napędzany LNG samochodowiec dla japońskiego armatora

Najnowszy samochodowiec napędzany LNG, budowany dla K Line, został 31 lipca zwodowany w stoczni Tadotsu Shipyard.
25.08.2020

Niezwykły samochodowiec wypłynął z Gdańska

City of St. Petersburg wypłynął z Gdańska. Nietypowy samochodowiec przechodził remont w Gdańskiej Stoczni Remontowa. To jego trzecia wizyta w tej stoczni.
28.08.2018

Dziękujemy za wysłane grafiki.