• <

Wynik wyszukiwania - "rurociąg" - Wiadomości

Uszkodzony gazociąg Balticconnector ma być uruchomiony w kwietniu

Na początku marca rozpocznie się naprawa uszkodzonego jesienią estońsko-fińskiego gazociągu Balticconnector przebiegającego przez Zatokę Fińską. Prace mają potrwać około cztery tygodnie – poinformował fiński operator przesyłowy Gasgrid.
16.02.2024

MRiRW: nie podjęto decyzji ws. rurociągu do przesyłu oleju spożywczego z Ukrainy do Gdańska

Wątpliwości prawne oraz okoliczności towarzyszące przepływowi innych towarów rolno–spożywczych z Ukrainy spowodowały, że nie podjęto jeszcze decyzji co do dalszych prac nad projektem ewentualnej budowy rurociągu do przesyłu oleju spożywczego z Ukrainy do Gdańska - przekazał PAP resort rolnictwa.
15.02.2024

Raport wypadków i zdarzeń morskich – styczeń 2024 r.

Pierwszy miesiąc roku to okres wielu różnorodnych niebezpiecznych zdarzeń szkodowych, które pojawiły się w międzynarodowej żegludze. Oprócz zwyczajowych szkód wynikających z niebezpieczeństw morza (ang. perils of the sea) wzrastały zagrożenia ryzykami wojny (ang. war risks) w najbardziej zapalnych obecnie regionach świata. Wysokie zagrożenie nadal występowało na Morzu Czarnym. Dalsza intensyfikacja niebezpieczeństw postępowała na Morzu Czerwonym i Zatoce Adeńskiej.
06.02.2024

Śledztwo ws. Nord Stream - Szwedzi kończą, Niemcy chcą kontynuować

Prokuratura w Sztokholmie może w ciągu najbliższych dni zakończyć śledztwo w sprawie ataków na rurociąg Nord Stream – wynika z informacji "Sueddeutsche Zeitung", NDR, WDR i "Zeit". Pozostanie to jednak bez wpływu na postępowanie, które nadal toczy się w Niemczech.
06.02.2024

Statek do układania podwodnych instalacji uszkodził rurociąg

Na należącym do Saipem statku do układania podwodnych rurociągów Castorone doszło do niesprecyzowanego wypadku, w wyniku którego uszkodzony został gazociąg Scarboroug, przy którym jednostka pracowała.
31.01.2024

Rozpoczyna się budowa terminala FSRU w niemieckim porcie Mukran

Do portu znajdującego się na wyspie Rugia przybył statek do układania podwodnego rurociągu, Castoro 10 (był wykorzystywany do prac przy gazociągu Baltic Pipe, łączącym Danię i Polskę). Rozpoczyna działania związane z utworzeniem kolejnego terminala do regazyfikacji LNG, który ma zapewnić Niemcom zaopatrzenie w ten kluczowy surowiec energetyczny.
12.12.2023

Władze Estonii i Finalandii chcą wysłać do Chin ekspertów mających zbadać statek powiązany z awarią Balticconnector

Estonia i Finlandia chcą wysłać swoich przedstawicieli do Chin, aby zbadali głównego podejrzanego w sprawie uszkodzenia infrastruktury podwodnej w Zatoce Fińskiej, czyli statek NewNew Polar Bear - podał w poniedziałek dziennik "Postimees".
27.11.2023

Włochy i Niemcy planują wodorowy rurociąg

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz i premier Włoch Giorgia Meloni uzgodnili bliższą współpracę. Podczas spotkania w środę w Berlinie podpisali tzw. plan działania (Aktionsplan) na rzecz pogłębienia stosunków między krajami. Mają już na myśli jeden konkretny projekt - rurociąg wodorowy przez Alpy, pisze portal tagesschau.de.
23.11.2023

Czeska rafineria może przejść na ropę z Morza Północnego i państw arabskich

Trzytygodniowe testy potwierdziły, że rafineria w Litvinovie, należąca do koncernu Orlen, jest w stanie przejść na produkcję wyłącznie z innej niż rosyjska ropy - poinformował w piątek Unipetrol, zarządzający tą największą w Czechach petrochemią. Po raz pierwszy w historii w Litvinovie przerabiano wyłącznie surowiec spoza Rosji.
04.11.2023

Gazprom nie zapłaci Polsce miliardów za Nord Stream 2

Sąd apelacyjny prawomocnie uchylił decyzję prezesa UOKiK o karze ponad 29 mld zł dla Gazpromu i jego pięciu partnerów budujących Nord Stream 2 - pisze czwartkowy "Puls Biznesu".
26.10.2023

Fiński rząd chce pozyskać z Unii Europejskiej fundusze na naprawę gazociągu Balticconnector

Premier Petteri Orpo zapowiedział w środę, że zamierza poinformować przywódców UE o ustaleniach śledztwa w sprawie uszkodzenia bałtyckiego gazociągu łączącego Finlandię z Estonią. W grę wchodzi pozyskanie z UE środków na naprawę rury w ramach tzw. narzędzi hybrydowych, ustanowionych na wypadek zniszczenia infrastruktury krytycznej.
25.10.2023

Szwecja wysłała okręt celem sprawdzenia podmorskich kabli w okolicy Balticconnector

Należący do Królewskiej Marynarki Wojennej Szwecji okręt ratowniczy HSwMS Belos (A214) został wysłany do Zatoki Fińskiej w związku z incydentem wokół gazociągu i kabla energetycznego łączących Estonię i Finlandię. Wokół uszkodzenia podwodnej infrastruktury narosło wiele teorii, podejrzewa się celowe działanie.
25.10.2023

Grupa Orlen: powstaje rurociąg, który umożliwi szybsze korzystanie ze strategicznych zapasów ropy i paliw

Spółka Inowrocławskie Kopalnie Soli "Solino" z Grupy Orlen buduje rurociąg z Kopalni Soli Mogilno do Podziemnego Magazynu Ropy i Paliw w Kopalni Soli Góra. Umożliwi on szybsze korzystanie z zapasów surowca i produktów paliwowych w sytuacjach kryzysowych - podał Magazyn GO!, wewnętrzny periodyk koncernu.
18.10.2023

Zdaniem ekspertów uszkodzenie Balticconnector mogło być spowodowane przez opuszczoną kotwicę statku. Przypadek?

"Teoria kotwicy” pojawia się obecnie najczęściej w analizach przyczyn uszkodzenia gazociągu między Finlandią a Estonią. Zarejestrowany niewielki wstrząs sejsmiczny mógł być wywołany uderzeniem kotwicy dużego statku handlowego, który przystanął w czasie sztormu na środku Zatoki Fińskiej – podało w środę radio Yle.
11.10.2023

Zdaniem estońskich władz uszkodzenie gazociągu łączącego kraj z Finlandią to "wina człowieka"

Za uszkodzenie gazociągu łączącego Estonię z Finlandią odpowiada człowiek; zlokalizowano je w w fińskiej strefie ekonomicznej - poinformowali we wtorek podczas wspólnej konferencji prasowej estońscy ministrowie obrony, spraw zagranicznych i klimatu.
11.10.2023

Wielka Brytania proponuje pomoc Finlandii i Estonii w śledzenie w sprawie uszkodzonego gazociągu

Wielka Brytania jest gotowa pomoc Finlandii i Estonii w śledztwie dotyczącym uszkodzenia podmorskiego gazociągu i kabla telekomunikacyjnego pod Morzem Bałtyckim – zapewnił we wtorek wieczorem premier Rishi Sunak.
11.10.2023

W związku z podejrzeniem wycieku zamknięto gazociąg łączący Finlandię i Estonię

W niedzielę nad ranem, w związku z podejrzeniem wycieku i nadzwyczajnym spadkiem ciśnienia, zamknięto podmorski gazociąg łączący Finlandię i Estonię - poinformował Gasrid, fiński państwowy operator systemu przesyłowego gazu ziemnego.
08.10.2023

Prezydent Kazachstanu ogłosił gotowość zwiększenia dostaw ropy naftowej do Niemiec

Kazachstan jest gotów zwiększyć dostawy ropy naftowej do Niemiec - ogłosił w czwartek w Berlinie prezydent Kazachstanu Kasym-Żomart Tokajew po rozmowach z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem.
28.09.2023

Niemcy. Koncern Eon: opracowywane są opcje osuszania i zabezpieczania rurociągu Nord Stream

Koncern energetyczny Eon chce pozostać zaangażowany w konsorcjum obsługujące gazociąg Nord Stream 1. "Obecnie opracowywane są opcje osuszania i zabezpieczania rurociągu” - powiedział dyrektor finansowy Eon Marc Spieker gazecie "Rheinische Post". W Niemczech wciąż nie brak głosów wzywających do uruchomienia Nord Stream.
20.08.2023

Dzięki specjalnemu dodatkowi do ropy naftowej PERN zwiększa przepustowość Rurociągu Pomorskiego

Zwiększenie dostaw ropy naftowej Rurociągiem Pomorskim PERN nawet o 7 mln ton rocznie umożliwi dodawanie do surowca specjalnej substancji, która zmniejsza opory przy tłoczeniu i obniża energochłonność procesu. Dostawcą środka jest firma FLOWCHEM z USA.
31.07.2023

Ukraina. Władze: siły rosyjskie ostrzeliwują rurociąg amoniaku w obwodzie charkowskim

Siły rosyjskie wielokrotnie ostrzeliwały rurociąg amoniaku w obwodzie charkowskim, który może mieć kluczowe znaczenie dla przedłużenia umowy umożliwiającej bezpieczny eksport zboża i nawozów z portów Morza Czarnego, powiedział we wtorek gubernator obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow, informuje Reuters.
07.06.2023

Skrypka: Ukraina liczy na wznowienie projektu ropociągu Brody - Adamowo i budowę paliwowej rury z Polski

Ukraina liczy na wznowienie projektu ropociągu Brody - Adamowo i budowę paliwowej rury z Polski - powiedział w rozmowie z PAP dyrektor generalny Sarmatii Siergiy Skrypka. Pomocą było by wsparcie ze strony KE - przyznał. Dodał, że choć budowa będzie możliwa po wojnie, to prace już powinny ruszyć.
19.03.2023

Prezes PKN Orlen: koncern będzie dochodzić roszczeń za wstrzymanie przez stronę rosyjską dostaw ropy

PKN Orlen będzie dochodzić roszczeń za wstrzymanie przez stronę rosyjską dostaw ropy naftowej - zapowiedział w poniedziałek w Radiu Zet prezes koncernu Daniel Obajtek. Pytany z kolei o nadmiarowe zyski, oświadczył, że Orlen takich nie ma.
06.03.2023

Niemcy dołączą do francusko-hiszpańskiego projektu przesyłu zielonego wodoru

Niemcy dołączą do nowego projektu przesyłu zielonego wodoru (czyli takiego, przy produkcji którego wykorzystano energię odnawialną), który powstaje między Hiszpanią a Francją – poinformował w niedzielę w Paryżu prezydent Francji Emmanuel Macron podczas konferencji prasowej, zorganizowanej na zakończenie spotkania z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem.
22.01.2023

Bułgaria uzyskała dostęp do tureckich terminali LNG

Umowa podpisana przez firmę Bułgargaz i turecki koncern BOTAS to historyczne wydarzenie dla Bułgarii i wielki przełom dla Unii Europejskiej - powiedział w niedzielę bułgarski minister energetyki Rosen Christow cytowany przez agencję BTA.
09.01.2023

Hiszpania. W Alicante zaprezentowano projekt sieci przesyłu zielonego wodoru z Półwyspu Iberyjskiego do Francji

Premierzy Hiszpanii i Portugalii, Pedro Sanchez i Antonio Costa oraz prezydent Francji Emmanuel Macron zaprezentowali w piątek w hiszpańskim mieście Alicante projekt sieci przesyłu zielonego wodoru z Półwyspu Iberyjskiego do Francji. Surowiec ma być kierowany dalej w głąb Unii Europejskiej.
09.12.2022

Uruchomiono terminal odbiorczy Baltic Pipe w Danii. Norweski gaz płynie do Polski

W miejscowości Nybro w zachodniej Danii z początkiem listopada uruchomiono terminal odbiorczy Baltic Pipe - poinformował duński operator sieci gazowej Energinet. Dzięki inwestycji norweski gaz zaczął płynąć do Polski.
03.11.2022

KE wesprze „faraoński” projekt podmorskiej infrastruktury energetycznej łączącej Płw. Iberyjski z resztą Europy

KE poparła porozumienie między Madrytem, Paryżem i Lizboną w sprawie zbudowania „zielonego korytarza” BarMar - podmorskiej infrastruktury między Barceloną i Marsylią i łączącej się z siecią energetyczną UE, w tym Belgii i Niemiec - poinformował elDiario.es.
26.10.2022

Służby PERN dotarły do uszkodzonego rurociągu - brak znamion działania osób trzecich

Służby PERN dotarły do uszkodzonego rurociągu. Z pierwszych ustaleń i ze sposobu odkształcenia magistrali wynika, że na ten moment brak jest znamion ingerencji osób trzecich. Rozpoczęto rekultywację terenu - podała spółka w środę wieczorem.
13.10.2022

Peru. Stan nadzwyczajny w regionie Loreto w Amazonii z powodu przecieku ropociągu

W regionie Loreto w peruwiańskiej części Amazonii rząd wprowadził na okres 90 dni stan nadzwyczajny z powodu wycieku 2,5 tys. baryłek ropy naftowej z Rurociągu Północnoperuwiańskiego do miejscowych rzek.
30.09.2022

Moskwa: Baltic Pipe symbolem polskiej suwerenności energetycznej

Gazowe połączenie Baltic Pipe jest symbolem polskiej suwerenności energetycznej; jest najważniejszą, choć nie ostatnią, z szeregu inwestycji w infrastrukturę dywersyfikacyjną gazu - powiedziała PAP minister klimatu Anna Moskwa. Gazociąg ruszy 1 października 2022 r.
24.09.2022

Baltic Pipe - system przesyłowy za ponad 1,6 mld euro

Liczący ok. 900 km system przesyłowy Baltic Pipe kosztował co najmniej 1,6 mld euro, które wyłożyli inwestorzy - polski operator przesyłowy gazu Gaz-System i jego duński odpowiednik Energinet. Projekt dostał m.in. ponad 250 mln euro dofinansowania z UE.
24.09.2022

Niemcy. Minister rolnictwa zadowolony z ukraińsko-polskiego planu budowy rurociągu przesyłającego olej spożywczy

Minister rolnictwa Niemiec Cem Oezdemir z zadowoleniem przyjmuje ukraińsko-polski plan budowy rurociągu przesyłającego olej spożywczy. "Kwestia eksportu jest i pozostanie najbardziej palącym problemem gospodarczym Ukrainy” - powiedział w piątek minister, cytowany przez agencję dpa.
16.09.2022

Z Ukrainy do Portu Gdańsk. Jest pomysł na rurociąg transgraniczny do transportu olejów roślinnych

Polska i Ukraina będą dążyć do wspólnego opracowania projektu budowy rurociągu transgranicznego do transportu olejów roślinnych z Ukrainy do portu Gdańsk - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Oba kraje utworzą grupę roboczą, która przedstawi warianty lokalizacji projektu.
30.08.2022

Na Węgry znów płynie ropa „Przyjaźnią”

Rurociągiem „Przyjaźń” znów płynie ropa naftowa na Węgry – poinformowało w czwartek węgierskie Ministerstwo Technologii i Przemysłu w komunikacie.
11.08.2022

Ropa rurociągiem "Przyjaźń" wraca także na Słowację

Wicepremier, minister gospodarki Słowacji Richard Sulik zadeklarował w środę w Bratysławie, że ropa popłynie przez rurociąg "Przyjaźń" w ciągu najbliższych godzin. Dodał, że problem wystąpił w Europie Zachodniej w jednym z banków, a zatrzymanie ropy nie było winą strony rosyjskiej czy ukraińskiej.
10.08.2022

MOL przelał opłatę za tranzyt ropy "Przyjaźnią"; dostawy ropy na Węgry mogą ruszyć za kilka dni

Węgierski koncern MOL przelał należność za tranzyt ropy naftowej ukraińskim odcinkiem rurociągu "Przyjaźń", dzięki czemu dostawy surowca mogą ruszyć południowym odcinkiem ropociągu w ciągu kilku dni – poinformowała spółka w środę.
10.08.2022

PERN przygotowany do zaopatrywania w ropę naftową dostarczaną do Polski drogą morską

Jeżeli sankcje wobec Rosji wejdą w życie i odbiór ropy rurociągiem „Przyjaźń” zostanie wstrzymany, PERN i jego infrastruktura są przygotowane by zaspokoić zgłaszane wcześniej przez klientów potrzeby w zakresie zaopatrzenia w surowiec dostarczany drogą morską - zapewnił prezes PERN Igor Wasilewski.
28.06.2022

PERN uzależnia inwestycje od zapotrzebowania rafinerii

PERN jest przygotowany na odbiór różnych gatunków ropy z różnych kierunków. Jeśli zapotrzebowanie klientów wzrośnie, spółka może przygotować program inwestycyjny – poinformował prezes PERN Igor Wasilewski.
13.06.2022

Najnowszy projekt konkluzji szczytu UE mówi o nałożeniu sankcji na ropę z Rosji z wyłączeniem rurociągów

Rada Europejska zgadza się, by szósty pakiet sankcji wobec Rosji za agresję na Ukrainę objął ropę oraz produkty ropopochodne dostarczane z Rosji do państw członkowskich UE z tymczasowym wyjątkiem dla ropy dostarczanej rurociągami – taki zapis znalazł się w najnowszym projekcie konkluzji szczytu UE, do którego dotarła PAP.
30.05.2022

Niemcy. Stowarzyszenie Partnerstwo Niemiecko-Rosyjskie dostawało pieniądze od Nord Stream 2 AG

Stowarzyszenie "Partnerstwo Niemiecko-Rosyjskie" w Schwerinie (Meklemburgia-Pomorze Przednie) otrzymywało fundusze od spółki Nord Stream 2 AG. Zostało to potwierdzone stacji NDR przez dyrektor zarządzającą stowarzyszenia. Organizacja miała m.in. promować zrozumienie dla Rosji w Niemczech.
26.04.2022

Ukraiński politolog: niektórzy w Niemczech mają nadzieję, że wrócą do Nord Stream 2

Nierozwiązany, nierozebrany projekt Nord Stream 2 jest oficjalnie wstrzymany, a niektórzy w Niemczech wciąż mają nadzieję, że wykorzystają ten zakrwawiony rurociąg w przyszłości - pisze na portalu EurActiv ukraiński politolog i specjalista od polityki energetycznej Mychajło Gonczar.
31.03.2022

PERN: transport rosyjskiej ropy rurociągiem "Przyjaźń" zgodnie z harmonogramem

Transport rosyjskiej ropy naftowej dostarczanej do Polski rurociągiem "Przyjaźń", tranzytem przez Białoruś, odbywa się zgodnie z harmonogramem - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka PERN Katarzyna Krasińska.
24.02.2022

Drugi wyciek ropy w Zatoce Tajlandzkiej w ciągu dwóch tygodni

5 tys. litrów ropy naftowej wyciekło w czwartek do Zatoki Tajlandzkiej. Źródłem awarii jest ten sam podmorski rurociąg, z którego doszło do wycieku pod koniec stycznia – poinformowały miejscowe władze.
10.02.2022

Rosja. Gazprom zaczął zapełniać gazem drugą nitkę gazociągu Nord Stream 2

Spółka Nord Stream 2 AG, która jest operatorem gazociągu Nord Stream 2, poinformowała w piątek, że przeprowadziła certyfikację techniczną drugiej nitki rurociągu i rozpoczęto zapełnianie jej gazem. Zapełnianie surowcem pierwszej nitki zaczęło się 4 października.
18.12.2021

Hiszpania zwiększy transport LNG statkami w związku z zamknięciem gazociągu w Afryce Płn.

Władze Hiszpanii zwiększą odbiór ciekłego gazu ziemnego (LNG) statkami w związku z planowanym przez Algierię zamknięciem gazociągu w Afryce Północnej. Rurociąg Maghreb-Europa (GME) ma wstrzymać przesyłanie surowca do Maroka 31 października.
28.10.2021

Przydacz: Nord Stream 2 to projekt polityczny, niebezpieczny dla Europy

W rozmowie z doradcą Departamentu Stanu Derekiem Cholletem przedstawiłem naszą ocenę Nord Stream 2; Polska uważa, że to projekt polityczny, szkodliwy dla bezpieczeństwa całej Europy - powiedział w czwartek wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
22.07.2021

Szef MSZ Rau: Niemcy liczą na porozumienie z USA ws. Nord Stream 2

Niemcy liczą, że lipcowa wizyta kanclerz Angeli Merkel w USA zaowocuje formalnym porozumieniem niemiecko-amerykańskim dotyczącym zniesienia sankcji na zachodnie firmy zaangażowane w budowę gazociągu Nord Stream 2 – powiedział PAP minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.
14.07.2021

Szef Nord Stream 2 AG: prace nad gazociągiem zakończą się w sierpniu

Prace związane z budową gazociągu Nord Stream 2 zakończymy w sierpniu – mówi Matthias Warnig, szef realizującej ten projekt spółki Nord Stream 2 AG, w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Handelsblatt”. Warnig zapewnia również, że Ukraina pozostanie dla Rosji krajem tranzytowym dla transportu gazu także po wygaśnięciu obecnej umowy w 2024 r.
13.07.2021

Ukraina: Nord Stream 2 to zagrożenie i pułapka

Gazociąg Nord Stream 2 to energetyczne zagrożenie i pułapka pod względem bezpieczeństwa - ocenił w poniedziałek ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski. Uznał też, że jego kraj powinien otrzymać odpowiedź w sprawie tego, kiedy będzie członkiem UE i NATO.
05.07.2021

USA. Departament Stanu: Nie ma wyznaczonej daty porozumienia z Niemcami ws. Nord Stream 2

Rzeczniczka amerykańskiego resortu dyplomacji Jalina Porter powiedziała PAP w czwartek, że USA nie wyznaczyły horyzontu czasowego dla rozmów z Niemcami ws. gazociągu Nord Stream 2. Wcześniej szef MSZ Niemiec przewidywał, że porozumienie zostanie osiągnięte do sierpnia.
24.06.2021

Gaz-System: w polskiej części projektu Baltic Pipe prace bez zakłóceń

W polskiej części projektu Baltic Pipe, zarówno morskiej, jak i lądowej, prace przebiegają bez zakłóceń - powiedziała rzeczniczka firmy Gaz-System Iwona Dominiak, operatora systemu przesyłowego w Polsce, odnosząc się do opublikowanego w sobotę komunikatu duńskiej spółki Energinet.
21.06.2021

Ukraina: byliśmy bardzo zaskoczeni decyzją USA w sprawie Nord Stream 2

Ukraina była bardzo zaskoczona decyzją USA o odstąpieniu od sankcji na spółkę budującą Nord Stream 2 - przyznał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Budowany gazociąg nazwał "bronią" w rękach Rosji.
07.06.2021

Putin: układanie drugiej nitki Nord Stream 2 powinno zakończyć się w ciągu 2 miesięcy

Prezydent Rosji Władimir Putin ocenił w piątek, że budowa drugiej nitki gazociągu Nord Stream 2 mogłaby zakończyć się w ciągu dwóch miesięcy. Wcześniej Putin poinformował o zakończeniu układania rur pierwszej nitki.
07.06.2021

Kuźmiuk: solidarność energetyczna jest zapisana w traktacie lizbońskim, Niemcy łamią ten traktat

Solidarność energetyczna jest zapisana w traktacie lizbońskim, Niemcy łamią ten traktat, realizując inwestycję z Rosjanami - mówił w sobotę europoseł Zbigniew Kuźmiuk. Dodał, że liczy, iż duńska ocena środowiskowa dot. gazociągu Baltic Pipe zostanie poprawiona i jesienią 2022 r. popłynie nim gaz.
05.06.2021

Energinet szykuje plan wstrzymania prac nad odcinkiem Baltic Pipe

Duński operator przesyłowy Energinet poinformował w sobotę, że przygotowuje plan wstrzymania prac nad budową lądowego odcinka gazociągu Baltic Pipe po tym, jak cofnięto pozwolenie środowiskowe. Jednocześnie Energinet stara się poznać warunki kontynuowania prac.
05.06.2021

Przydacz: dokończenie Baltic Pipe leży w interesie całej Europy środkowej; liczymy na przychylność duńskiego rządu

Jak najszybsze dokończenie projektu Baltic Pipe leży w interesie Polski i całej Europy środkowej; liczymy tu na przychylność duńskiego rządu - stwierdził wiceszef MSZ Marcin Przydacz odnosząc się do decyzji o cofnięciu pozwolenia środowiskowego dla części tego rurociągu przebiegającej przez Danię.
04.06.2021

Dworczyk o cofnięciu decyzji środowiskowej dla Batic Pipe: analizujemy sytuację, aby zaplanować dalsze działania

Szef KPRM Michał Dworczyk, odnosząc się w piątek do cofnięcia decyzji środowiskowej na jeden z odcinków rurociągu Baltic Pipe podkreślił, że sprawa jest przez Polskę analizowana. "Analizujemy sytuację, aby móc zaplanować dalsze działania" - podkreślił.
04.06.2021

Dania. Cofnięto pozwolenie środowiskowe dla Baltic Pipe, projekt ma zostać wstrzymany

Duńska Komisja Odwoławcza ds. Środowiska i Żywności cofnęła pozwolenie środowiskowe dla rurociągu Baltic Pipe, którym ma płynąć gaz z Norwegii przez Danię do Polski - poinformował w czwartek duński operator systemu przesyłowego Energinet. Polskie MSZ poinformowało, że skutki tej decyzji są analizowane.
04.06.2021

Rosyjski minister energetyki: budowa Nord Stream 2 jest niemal ukończona

Budowa gazociągu Nord Stream 2 jest niemal ukończona, dobudować należy około 100 km tego gazociągu - powiedział w czwartek minister energetyki Rosji Aleksandr Nowak w Petersburgu, podczas odbywającego się tam międzynarodowego forum ekonomicznego.
03.06.2021

Gaz-System: na budowie gazociągu Polska-Litwa pod Czarną Hańczą wykonywany jest przewiert Direct Pipe

Na odcinku północnym gazociągu Polska-Litwa, pod rzeką Czarna Hańcza, wykonywany jest po raz pierwszy w Polsce przewiert podziemny metodą Direct Pipe o średnicy DN 700 - poinformowała we wtorek spółka Gaz-System. Głębokość przejścia pod dnem rzeki będzie wynosić co najmniej 7,7 m - dodano.
01.06.2021

GAZ-SYSTEM porozumiał się z armatorami i organizacjami rybackimi w sprawie gazociągu podmorskiego Baltic Pipe

GAZ-SYSTEM zawarł porozumienia o współpracy z organizacjami rybackimi oraz armatorami jednostek rybackich, w związku z budową i eksploatacją gazociągu podmorskiego Baltic Pipe.
31.05.2021

Niemcy: Barka Fortuna z pozwoleniem na wznowienie prac przy NS2 na wodach niemieckich

Rosyjska barka Fortuna otrzymała pozwolenie na kontynuowanie prac na Morzu Bałtyckim przy gazociągu Nord Stream 2; obecnie jednostka ta jest eksploatowana na wodach niemieckich zgodnie z dostępnymi pozwoleniami - poinformowała agencję dpa spółka Nord Stream 2 AG.
24.05.2021

Patryk Jaki w "Spieglu": Nord Stream 2 to niebezpieczne narzędzie szantażu

Jeśli projekt Nord Stream 2 zostanie zrealizowany, prezydent Rosji Władimir Putin będzie mógł szantażować część państw bałtyckich, a przede wszystkim Ukrainę, odcinając im gaz – mówi w wywiadzie dla tygodnika "Der Spiegel" europoseł Patryk Jaki. Polityk wyraża rozczarowanie decyzją USA o odstąpieniu od sankcji ws. gazociągu.
21.05.2021

USA odstąpią od sankcji na firmę budującą Nord Stream 2 "ze względu na bezpieczeństwo narodowe"

Departament Stanu powiadomił w raporcie dla Kongresu, że nie nałoży sankcji na firmę nadzorującą budowę rurociągu z Rosji do Niemiec Nord Stream 2. Motywował to względami bezpieczeństwa narodowego. Decyzja wzbudziła krytykę amerykańskich ustawodawców.
21.05.2021

Gaz-System o zadaniach dla statków układających Baltic Pipe

Gazociąg Baltic Pipe na Bałtyku będą jednocześnie układać dwie lub jedna z trzech zaangażowanych w operację jednostek - poinformował operator przesyłowy gazu Gaz-System. Wiadomo już, jakie zadania przypadną poszczególnym statkom koncernu Saipem.
20.05.2021

USA. Prezes Colonial Pipeline potwierdził, że firma zapłaciła hakerom 4,4 mln dolarów okupu

Prezes amerykańskiej sieci rurociągów Colonial Pipeline Joseph Blount potwierdził w opublikowanej w środę w "The Wall Street Journal" rozmowie, że firma zapłaciła 4,4 mln dolarów okupu hakerom, którzy zorganizowali na nią cyberatak paraliżujący przez tydzień jej działanie.
19.05.2021

Portal Axios: USA mają odstąpić od sankcji związanych z Nord Stream 2

Amerykański Departament Stanu ma odstąpić od sankcji związanych z budową rurociągu Nord Stream 2. Administracja Joe Bidena nie chce bowiem narazić na szwank swoich relacji z Berlinem – poinformował we wtorek portal Axios.
19.05.2021

Spadki ropy w związku z kryzysem Covid-19 w Indiach czy panika po ataku ransomware?

Ceny ropy spadły w czwartek o ponad 2 proc., gdy kryzys Covid-19 w Indiach pogłębił się, a kluczowy rurociąg w USA wznowił działalność, zatrzymując wzrost, który podniósł cenę ropę do najwyższego poziomu od ośmiu tygodni po tym, jak IEA i OPEC prognozowały odbicie globalnego popytu w dalszej części roku.
14.05.2021

Ponowne uruchomienie Colonial Pipeline po cyberataku

Największy rurociąg benzynowy w Ameryce wraca do eksploatacji, po cyberataku, który nastąpił w piątek,7 maja. W wyniku ataku podniosły się ceny pomp i została zablokowana dostawa paliwa we wschodniej części Stanów Zjednoczonych.
13.05.2021

Biały Dom ogłosił współpracę z Colonial Pipeline by złagodzić skutki zamknięcia rurociągu

Prezydent USA Joe Biden poinformował w poniedziałek, że jego administracja ściśle współpracuje z Colonial Pipeline, aby złagodzić skutki ataku cybernetycznego i zamknięcia rurociągu. Firma dostarcza paliwa do większości obszaru wschodnich Stanów Zjednoczonych.
11.05.2021

Cyberatak na rurociąg. Nowy Jork pilnie potrzebuje tankowców

W wyniku piątkowego (7 maja) ataku oprogramowania ransomware został uszkodzony rurociąg kolonialny. Handlowcy poszukują tankowców i barek do dostarczenia benzyny, która chwilowo nie może być transportowana tym rurociągiem.
10.05.2021

USA: Największy operator rurociągów wstrzymał prace po cyberataku typu ransomware

Największy w USA operator rurociągów z paliwami Colonial Pipeline, który dostarcza do wschodniej części kraju 45 proc. potrzebnego tam paliwa wstrzymał w piątek wszelkie operacje po ataku hakerskim. Firma poinformowała w sobotę, że stała się celem ataku typu ransomware.
08.05.2021

Przygotowania na trzech statkach Saipemu, które ułożą Baltic Pipe na Bałtyku

Na trzech statkach włoskiego koncernu Saipem, które ułożą bałtycki odcinek gazociągu Baltic Pipe, rozpoczęły się przygotowania do wyruszenia na Bałtyk - poinformował operator przesyłowy gazu Gaz-System. Spółka odpowiada za budowę tej części gazociągu.
08.05.2021

Nord Stream 2 zostanie ukończony w 2021 roku

Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego (MV) Manuela Schwesig wizytowała wraz z ambasadorem Rosji w Niemczech Siergiejem Nieczajewem stację przeładunkową gazociągu Nord Stream 2 w Lubminie koło Greifswaldu. Nieczajew oznajmił po spotkaniu, że Rosja oczekuje, że NS2 będzie ukończony w tym roku.
30.04.2021

Naimski: podmorski odcinek Baltic Pipe w tym roku, jeśli pozwoli pogoda

Jeśli nie będzie przeszkód pogodowych, podmorski odcinek gazociągu Baltic Pipe może być ukończony w tym roku - powiedział w czwartek w Senacie pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Poinformował, że 5 maja br. z portu w Rotterdamie wypłynie statek, który zacznie układać rury na dnie Bałtyku.
15.04.2021

Amerykańskie sankcje nie zatrzymały budowy Nord Stream 2

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej nałożeniem amerykańskich sankcji budowa Nord Stream 2 została wznowiona i jest realizowana przez Rosjan własnym sumptem. – Na tę chwilę trwające spory i obowiązujące sankcje ze strony USA nie są wystarczające, żeby ją zatrzymać – mówi ekspert ds. rynków energetycznych Mateusz Kubiak.
22.03.2021

Wiceszef MSZ: Baltic Pipe ma duże znaczenie nie tylko dla Polski, ale całej Europy Środkowej

Projekt Baltic Pipe ma duże znaczenie gospodarcze nie tylko dla Polski, ale całej Europy Środkowej. Jest przykładem jak oba kraje współpracują na rzecz zielonej transformacji sektora energetycznego - podkreślił cytowany na Twitterze MSZ wiceszef resortu Paweł Jabłoński na spotkaniu z ambasadorem Danii Ole Toftem.
19.03.2021

Litwa rozpocznie dostawę gazu ziemnego do Polski

W przyszłym roku litewska państwowa spółka energetyczna Ignitis Group, ma rozpocząć dostawy ciekłego gazu ziemnego do Polski. Informacja została podana w poniedziałek (1 marca) przez prezesa zarządu Dariusa Maikštėnas.
03.03.2021

Statek Fortuna wznowił układanie Nord Stream 2 w wodach Danii

Rosyjski statek do układania rur na dnie morskim Fortuna wznowił układanie gazociągu Nord Stream 2 w wodach Danii - podała w poniedziałek agencja RIA Nowosti, która powołuje się na serwis ShipTracking. Wcześniej media niemieckie informowały o wstrzymaniu prac.
15.02.2021

PERN wybrał wykonawcę rurociągu paliwowego Boronów-Trzebinia

PERN wybrał wykonawcę budowy liczącego ok. 97 km rurociągu produktowego relacji Boronów-Trzebinia wraz z infrastrukturą towarzyszącą. To inwestycja strategiczna, która - jak podkreśla m.in. spółka - poprawi dostępność paliw dla Aglomeracji Śląskiej.
26.01.2021

Biden unieważnił decyzję o budowie ropociągu z Kanady

Jedna z pierwszych decyzji nowego prezydenta USA Joe Bidena dotyczyła Kanady. W środę odwołał zgodę na budowę rurociągu Keystone XL który miał transportować kanadyjską ropę do amerykańskich rafinerii. Decyzja wywołała mieszane reakcje w Kanadzie.
21.01.2021

Wojsko zdemontowało most pontonowy na Wiśle

Wojsko zdemontowało most pontonowy na Wiśle, na którym ułożone były dwie nitki rurociągu tymczasowego doprowadzającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka".
16.12.2020

Wody Polskie: nowy rurociąg pod Wisłą może uszkodzić wały przeciwpowodziowe

Nowy rurociąg odprowadzający ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" ułożony pod Wisłą może uszkodzić wały przeciwpowodziowe – obawia się prezes Wód Polskich (WP) Przemysław Daca.
16.12.2020

PERN zakończył przeciąganie nowego rurociągu paliwowego pod dnem Wisły w Płocku

PERN zakończył przeciąganie nowego rurociągu paliwowego pod dnem Wisły w Płocku. Operację przeprowadzono w ramach inwestycji, przy realizacji której wykorzystano technologię HDD, polegającą na wykonywaniu poziomego przewiertu sterowanego pod dnem rzeki.
03.11.2020

PERN coraz bliżej kluczowego momentu w budowie rurociągu pod dnem Wisły

PERN przygotowuje się do zaplanowanego na listopad wciągania nowego rurociągu paliwowego pod dno Wisły w Płocku. Jest to jeden z elementów realizowanego zadania, do którego wykorzystuje się nowoczesną technologię bezwykopową HDD, polegającą na wykonywaniu poziomego przewiertu sterowanego.
21.10.2020

Z ostatniego raportu MPWiK wynika, że do przewiertu pod Wisłą jeszcze daleka droga

Z ostatniego raportu prac MPWiK wynika, że do przewiertu jeszcze daleka droga. W ciągu roku zupełnie się nie przygotowali - napisał dziś prezes Wód Polskich Przemysław Daca. Z kolei MPWiK podało w komunikacie, że początek wiercenia rurociągu zaplanowano na najbliższe tygodnie.
21.10.2020

Trwa demontaż tymczasowego rurociągu do "Czajki" - ścieki płyną do Wisły

Trwa demontaż tymczasowego rurociągu, którym z lewobrzeżnej Warszawy odprowadzano ścieki do oczyszczalni "Czajka". MPWiK zrzuca ponad 3 m sześc. na sekundę nieczystości do Wisły.
15.10.2020

Trzaskowski: jutro możliwa decyzja ws. rozbiórki mostu pontonowego

Być może już jutro wojsko podejmie decyzję ws. rozbiórki mostu pontonowego, co wiążę się z rozbiorem tymczasowego rurociągu - przekazał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Podkreślił, że od początku było wiadomo, że rozwiązanie to "narażone jest na pogodę".
14.10.2020

PERN sprawdzi zabezpieczenia rurociągów przechodzących przez przeszkody wodne

PERN planuje sprawdzić zabezpieczenia części swych rurociągów przechodzących przez przeszkody wodne. Spółka ogłosiła w dziś postępowanie na wybór wykonawcy tego zadania, wskazując 11 lokalizacji na terenie całego kraju. Oferty można składać do 20 października.
12.10.2020

MPWiK prowadzi przygotowania do rozpoczęcia wiercenia nowego rurociągu pod dnem Wisły

Prowadzimy intensywne przygotowania do rozpoczęcia wiercenia nowego rurociągu pod dnem Wisły; na placu budowy gotowa jest już m.in. komora startowa, w której zostanie umieszczona specjalna głowica do wykonania przewiertu - przekazało MPWiK.
12.10.2020

Trwa produkcja rur i łuków na potrzeby budowy rurociągu Boronów-Trzebinia

Ponad 7 tys. rur, o łącznej długości 104 km, powstaje właśnie w zakładzie Ferrum S.A. w Katowicach na zlecenie PERN S.A. Spółka wykorzysta je przy budowie rurociągu produktowego relacji Boronów-Trzebinia, jednego z kluczowych projektów programu „Megainwestycje”. W toku jest również postępowanie na wybór wykonawcy robót budowlanych.
09.10.2020

Ścieki znowu płyną do Wisły

Znów leją się nieoczyszczone ścieki wprost do Wisły – poinformował dziś rzecznik Wód Polskich, Sergiusz Kieruzel. Natomiast rzecznik MPWiK Marek Smółka przekazał, że nastąpiła przerwa w działaniu tymczasowego kolektora odprowadzającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka.
06.10.2020

Prezes Wód Polskich: Jedna nitka rurociągu pod dnem Wisły to za mało

Jedna nitka rurociągu, którą pod dnem Wisły mają być przesyłane nieczystości z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka", będzie miała zbyt niską wydajność. Część nieoczyszczonych ścieków trafi do Wisły – ocenił dziś prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca.
29.09.2020

PERN z ostatnią decyzją lokalizacyjną dla części liniowej budowy rurociągu Boronów-Trzebinia

21 września br. PERN uzyskał ostatnią z wymaganych decyzji lokalizacyjnych dla części liniowej rurociągu Boronów-Trzebinia. Kolejnym etapem będzie procedowanie wniosków o wydanie pozwoleń na budowę – niezbędnych do rozpoczęcia prac w terenie. Obecnie trwa również postępowanie na wybór wykonawcy robót budowlanych.
23.09.2020

Wybrano wykonawcę pierwszego etapu inwestycji w "Czajce"

Wczoraj w nocy udało się podpisać umowę z firmą Inżynieria Rzeszów, która będzie wykonywała pierwszy etap inwestycji - poinformował prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, odnosząc do kwestii naprawy systemu przesyłowego ścieków do oczyszczalni "Czajka". Dodał, że ma nadzieję, że prace zakończą się na początku grudnia i można będzie się wtedy przełączyć z mostu pontonowego na rurę stalową.
22.09.2020

Rurociągi przesyłające ścieki do „Czajki” zbudowane z nieodpowiednich materiałów (wywiad z ekspertem)

Rurociągi przesyłające ścieki pod dnem Wisły do oczyszczalni „Czajka” zostały zbudowane z nieodpowiedniego materiału. Awaria była wręcz nieuchronna. Warszawa potrzebuje kolejnej oczyszczalni, a żadne sterowanie nie zda egzaminu dopóki nie zostanie zapewniona odpowiednia możliwość oczyszczania ścieków i przepustowość kanalizacji – mówi w rozmowie z PAP ekspert w dziedzinie projektowania i budowy oczyszczalni inż. Janusz Waś.
18.09.2020

Rurociągi przesyłające ścieki do Czajki zbudowane z nieodpowiednich materiałów

Rurociągi przesyłające ścieki pod dnem Wisły do oczyszczalni "Czajka" zostały zbudowane z nieodpowiedniego materiału. Zamiast planowanych pierwotnie rur stalowych, użyto kompozytowych – powiedział ekspert w dziedzinie projektowania i budowy oczyszczalni, inż. Janusz Waś.
17.09.2020

Awaria ukraińskiego rurociągu transportującego gaz do Europy

W obwodzie kijowskim na Ukrainie w nocy z poniedziałku na wtorek doszło do awarii rurociągu transportującego gaz do Europy. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Ministerstwo energetyki zapewnia, że tranzyt surowca odbywa się w zwykłym trybie.
15.09.2020

Wciąż trwają prace przy budowie rurociągu do Czajki

Na moście pontonowym przez Wisłę leżą dwie nitki bypassu, którym mają popłynąć ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka". Dzisiaj od rana trwają prace zwiane z montażem i zabezpieczeniem rurociągów na lądzie.
14.09.2020

Łódź jak katamaran z lądowiskiem dla dronów i bezzałogowce – PERN z nowoczesnym systemem ratownictwa

Aluminiowa łódź z dwoma silnikami i kadłubem wzorowanym na katamaranie, przygotowana do najbardziej skomplikowanych zadań z zakresu ratownictwa, pontony oraz bezzałogowe statki powietrzne – to sprzęt, który wykorzystuje PERN nie tylko w sytuacjach nadzwyczajnych ale także do zabezpieczania rutynowych prac na strategicznej infrastrukturze surowcowej i paliwowej.
09.09.2020

Ok. 100 mln zł za budowę rurociągu zastępczego i nowy przewiert pod dnem Wisły

Ok. 100 mln zł będzie kosztowała łącznie budowa zastępczego rurociągu przesyłającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" i przewiert pod dnem Wisły nowego kolektora – poinformował w piątek wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński.
04.09.2020

PERN ma decyzje lokalizacyjne dla rurociągu Boronów-Trzebinia

PERN uzyskał już dwie z trzech decyzji o ustaleniu strategicznej inwestycji w sektorze naftowym lokalizacji – dla budowy rurociągu produktowego Boronów-Trzebinia wraz z infrastrukturą towarzyszącą: dla całego odcinka w województwie małopolskim oraz dla części odcinka w województwie śląskim. Projekt jest jednym z kluczowych elementów programu Megainwestycje PERN.
11.08.2020

Bułgaria: Awaria rurociągu przesyłającego gaz do Grecji

Do awarii rurociągu przesyłającego gaz ziemny do Grecji doszło w poniedziałek w przygranicznej miejscowości Kułata na południowym zachodzie Bułgarii - poinformował operator Bułgartransgaz. Według kierownictwa tej firmy doszło do niewielkiego wybuchu.
27.07.2020

PERN poszukuje wykonawcy robót w ramach projektu budowy Rurociągu Boronów-Trzebinia

15 lipca br. PERN uruchomił postępowanie przetargowe dotyczące wyboru wykonawcy robót budowlanych w ramach projektu „Budowa rurociągu produktowego Boronów-Trzebinia”.
16.07.2020

PERN z nową umową dot. budowy rurociągu Boronów – Trzebinia

PERN podpisał umowę z firmą, która dostarczy rury i łuki na potrzeby budowy rurociągu produktowego Boronów – Trzebinia, projektu należącego do Megainwestycji. W postępowaniu przetargowym najkorzystniejszą ofertę przedstawiło konsorcjum spółek: Ferrum S.A. oraz Izostal S.A.
14.07.2020

Kolejny etap prac związanych z oczyszczaniem zbiornika wodnego w Rogowie i rzeki Morga

7 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Brzezinach odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, związane z zanieczyszczeniem substancją ropopochodną zbiornika wodnego oraz przyległego terenu w miejscowości Rogów. Sytuacja jest konsekwencją próby kradzieży paliwa z rurociągu, należącego do PERN.
08.07.2020

Akcja oczyszczania torfowiska pod Rogowem po wycieku z rurociągu, który uszkodzili złodzieje paliwa

Specjalistyczna firma wynajęta przez PERN rozpoczęła akcję oczyszczania torfowiska w okolicy zbiornika w Rogowie (Łódzkie), po tym jak pod koniec czerwca do środowiska trafił produkt z rurociągu uszkodzonego przez złodziei paliwa - podała w sobotę spółka.
04.07.2020

Cermar Industry Sp. z o. o.

konstrukcje offshore,konstrukcje okrętowe,konstrukcje offshorowe,zbiorniki,wyposażenie pokładowe,łodzie rybackie,marki morskie,podnośnik offshore,podnośniki offshore,offshore,moduły offshore,pale kotwiące do platform,platforma tłumiąca,rurociągi i platformy,uchwyt do podnoszenia wież ,uchwyt do podnoszenia wież wiatrowych,wyciągarki okretowe,wyciągarki okrętowe,zbiorniki ciśnieniowe,zbiorniki wypornościowe,wysięgniki palnikowe do platform,platforma do podnoszenia 3500 ton,konstrukcje morskie,konstrukcje typu offshore,konstrukcje mostów i kładek,wysięgniki palnikowe na platformy,zabezpieczenia antykorozyjne,hydraulik siłowa,hydraulika siłowa i elektryczna,produkcja zbiorników ciśnieniowych,wytwarzanie rurociągów o dużych gabarytach,przewóz konstrukcji ponadgabarytowych

Baltic Diving Solutions Sp. z o.o.

Inspekcyjne prace podwodne w oparciu o certyfikaty CSWIP. Odbiory i konsultacje prac podwodnych. Nadzór projektory w pracach podwodnych. Ekipa nurkowa posiada certyfikaty polskie Ministerstwa Infrastruktury oraz certyfikaty międzynarodowe IMCA. Na wyposażeniu firmy znajduje się innowacyjny mobilny system nurkowy MDS-1 pozwalający prowadzić prace podwodne w każdym miejscu Europy (zgodność z wymogami HSE i IMCA). Firma posiada certyfikaty ISO 9001 oraz PN-EN 18001 w wykonywaniu prac podwodnych,nadzorze projektowym i doradztwie,spawanie podwodne,prace podwodne na śródlądziu,prace podwodne dla sektora offshore,podwodne napinanie trzonów śrub,powierzchniowe napinanie trzonów śrub,podwodne badania nieniszczące NDT,powierzchniowe badania nieniszczące NDT,prace hydrotechniczne,betonowanie podwodne,cięcie ultratermiczne,prace w oczyszczalni ścieków,montaż rurociągów podwodnych,Inspekcyjne prace podwodne w oparciu o certyfikaty CSWIP,Odbiory i konsultacje prac podwo

Zakład Hydrauliki Siłowej HYDROMECH S.A.

hydraulika siłowa,silniki hydrauliczne,cylindry hydrauliczne,siłowniki hydrauliczne,bloki zaworowe,narzędzia hydrauliczne,płukanie rurociągów

Navy-San Sp. z o.o.

MORSKIE SYSTEMY SANITARNE l CHŁODNICZE l WENTYLACYJNE
blachowanie,cięcie,palenie otworów,fundamenty)MORSKIE SYSTEMY SANITARNESystemy produkcji wody słodkiej (odsalanie – odwrócone osmozy)Systemy uzdatniania wody (mineralizowanie,zestawy hydroforowe,pompy,pompy próżniowe,pompy tłokowe)Systemy oczyszczania ścieków – automatyczny blok oczyszczania ścieków – „Rekin”Systemy odpowietrzeń zbiorników (filtry,filtry,navy san,lekkie konstrukcje stalowe,uchwyty,montaż elementów konstrukcyjnych,ślusarka okrętowa,konstrukcje stalowe,prace ślusarskie,spawanie,montaż wyposażenia pokładowego,remonty wyposażenie pokładowego,remont wyposażenia pokładowego,prace tokarskie,toczenie kołnierzy,toczenie tulei,toczenie dowolnych elementów tokarskich,prace kadłubowe,morskie systemy HVAC,systemy ściekowe,systemy grawitacyjne,systemy podciśnieniowe,morskie systemy wentylacyjne,morskie systemy grzewcze,systemy aquatherm,rurociągi wentylacyjne,morskie systemy sanitarne,systemy produkcji wody słodkiej,odsalanie,odwrócona osmoza

Przedsiębiorstwo CEMET Ltd. Sp. z o.o.

offshore,urządzenia offshore,maszyny dla przemysłu morskiego,manipulatory do rurociągów,spawane konstrukcje stalowe,narzędzie kalibrujące odwierty,protektor przeciw pęczniejącym iłom,wyposażenie na statki,linie galwanizacji,zbiorniki wysokociśnieniowe,zbiorniki niskociśnieniowe,komory niskociśnieniowe,komory wysokociśnieniowe,obróbka skrawaniem,obróbka skrawaniem na tkarkach,obróbka skrawaniem na tokarkach,obróbka skrawaniem na wytaczarkach,wentylatorowe chłodnie wody,Rozwiertak PPPI do odwiertów gazu,Rozwiertak PPPI do odwiertów ropy

DNV GL Poland Sp. z o.o.

DNV,DNV GL,Maritime,Branża morska,Energetyka wiatrowa,klasyfikacja,klasyfikacja offshore,oil & gas,offshore,weryfikacja,certyfikacja,certyfikacja spawaczy,zarządzanie ryzykiem,Seaskill,FMEA,FROSIO,Inspections,uznanie producenta,przeglądy zdolności,szkolenia dla Branży Morskiej,szkolenia morskie,isrs,PED 97/23/EC,pressure equipment directive,LNG,rurociągi,due dilligence,zarządzania ryzykiem BHP,CE Mark,doradztwo dla branży morskiej,statutory services.

Naviretech Sp. z o.o.

Naviretech,naprawy i renowacje stoczniowe,budowy i remonty dla przemysłu stoczniowego,remonty statków,konstrukcje offshore,spawanie systemem T.I.G,spawanie systemem M.I.G,montaż elementów kadłuba,budowa elementów metalowych,budowa elementów zbrojenia,zbrojenie kadłuba,naprawy i renowacje przemysłowe,metalizacja,prace konserwatorsko- malarskie,patrolowce,budowa patrolowców,trawler,budowa trawlerów,monter rurociągów,monter kadłubów,stolarz okrętowy,spawacz

Zakład Ślusarsko-Hydrauliczny Józef Samson

Remonty jednostek pływających , spawanie AL , kotłownie , konstrukcje
RUROCIĄGI OKRĘTOWE,INSTALACJE OKRĘTOWE,OBRÓBKA MECHANICZNA,SPAWANIE,TOCZENIE,FREZOWANIE,REMONTY STATKÓW,REMONTY OKRĘTÓW,SPAWANIE,KOTŁOWNIE,KOTŁOWNIE OKRĘTOWE,ŚLUSARSTWO,KONSTRUKCJE STALOWE,KONSTRUKCJE ALUMINIOWE,INSTALACJE HYDRAULICZNE,KONSTRUKCJE NIERDZEWNE,KONSTRUKCJE ZE STALI NIERDZEWNEJ

SUPRIMA SYSTEMY MOCOWAŃ

mocowanie rur,mocowanie systemów anty VIV,ochrona kabli podwodnych,okablowanie rur i elementów konstrukcji,montaż czujników,systemy antykorozyjne,konstrukcje rurowe piggy back,mocowanie boi,instalacje dla offshorowych farm wiatrowych,instalacje odwiertowe,montaż okablowania,okablowania podwodne,kable morskie,prace podwodne,systemy montażowe,systemy mocowań,łączenie,konstrukcje podwodne,offshore,rurociągi,gazociągi,konstrukcje nawodne,konstrukcje podwodne,infrastruktura,ochrona antykorozyjna,antykorozja,ochrona filarów,prace hydrotechniczne,pływalność,wyporność,mocowania offshore,ochrona pali

Soltec Services Sp. z o.o.

usługi stoczniowe i dźwigowe
usługi stoczniowe,usługi dźwigowe,konstrukcje stalowe,izolowanie kabin,nadbudówek,ładowni,chłodni,izolowanie rurociągów,budowanie nowych jednostek pływających,statki badawcze,łodzie głębinowe,okręty wojskowe,jachty,remonty jednostek pływających,przebudowy statków,przebudowy jednostek pływających,żaglówki,drobnicowce,kontenerowce,masowce,barki,pontony,promy,liniowce,odzie ratunkowe,żurawie pływające,doki pływające,dok pływający

ODRA 3 Sp. z o.o.

budownictwo hydrotechniczne,lodołamanie,holowanie,przedsiębiorstwo budownictwa hydrotechnicznego,odra3,odra,budownictwo morskie,usługi lodołamania,lodołamacze,prace hydrotechniczne,usługi hydrotechniczne,układanie rurociągów,transport wodny,przeładunki materiałów masowych,regulacja rzek,roboty pogłębiarskie,przeładunki portowe,gospodarka portowa,nabrzeża,nadodrzańska szczecin,podjuchy szczecin,urad k/słubic

Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o.

nurkowanie,budownictwo podwodne,prace podwodne,pogłębianie w portach,budowa falochronów,układanie rurociągów,prace hydrotechniczne,ochrona brzegów morskich,prace na rzekach,prcip,prace hydrotechniczne w portach,budowa i remont nabrzeży portowych,roboty konstrukcyjne betonowe,żelbetowe i rozbiórkowe,roboty z zakresu budownictwa lądowego- zmechanizowane,roboty ziemne,kubaturowe i instalacyjne,pogłębianie,inwestycyjne w basenach portowych,pogłębianie konserwacyjne portów i torów wodnych,falochrony,pirsy itd.,tworzenie lądu pod zabudowę przemysłową,ochrona brzegów,zasilanie plaż,wykopy/prace zasypowe przy układaniu rurociągów gazowych o dużych średnicach,układanie rurociągów na dnie morza,układanie kabli podwodnych,wykonanie i układanie wylotów morskich rurociągów z oczyszczalni ścieków i związane z tym wykopy i prace zasypowe,pogłębianie dna rzek,budowa wałów i ochrona przeciw powodziowa,niewybuchy,wydobycie niewybuchów,raporty ferromagnetyczne,oczyszczanie dna morza z niewybuchów

Alpin Weld sp. z o.o.

Zawsze na wysokości zadania!
spawanie na wysokości ,badania nieniszczące na wysokości ,transport konstrukci na wysokości ,Prefabrykacja konstrukcji i rurociągów na hali ,usługi spawalnicze ,spawanie stali czarnej ,spawanie stali nierdzewnej ,spawanie aluminium ,spawanie tytanu ,spawanie konstrukcji ,spawanie rurociągów ,metoda spawania elektrodą otuloną MMA (111) ,MIG/MAG ,spawanie MIG/MAG ,Badania wizualne (VT) ,Badania penetracyjne (PT) ,Badania magnetyczno-proszkowe (MT) ,Badania prądami wirowymi (ET) ,Badania ultradźwiękowe (UT) ,ultradźwiękowe pomiary grubości (UTT) ,ocena stanu technicznego konstrukcji ,Cięcie plazmą ,cięcie palnikiem acetylenowo – tlenowym ,cięcie gazowe ,transport pionowy

tdm sc

Pomiary Przestrzenne Konstrukcji Inżynierskich
TDM,tdm,Pomiary Przestrzenne Konstrukcji Inżynierskich,Krzysztof Bzoma,Bartosz Jabłoński,pomiary konstrukcji inżynierskich,jachty,elementy wież wiertniczych,rurociągi,pomiary konstrukcji okrętowych w układzie 3D(x,y,z),pomiary międzyoperacyjne sekcji okrętowych,ustawianie do montażu,pomiary wymiarów głównych statku,ładowni,geometrii furt,dysz,pomiary geometrii wież wiatrowych,

Altro Marine Sp. z o.o.

altromarine,budowa statków,Blücher,system cienkościennych rurociągów,ciśnieniowe systemy sanitarne,Hyde Marine,System obróbki wód balastowych

NAFTOKOR Zdzisław Wojtyło

ZABEZPIECZENIA ANTYKOROZYJNE
zabezpieczenia antykorozyjne,antykorozja,prace konserwacyjno-malarskie konstrukcji stalowych,zbiorników,rurociągi,przemysł naftowy

Rydwan

produkcja oraz montaż konstrukcji nierdzewnych,poręczy. Budowa rurociągów ogrzewania ramp,systemów gaszenia lokalnego i mgły wodnej,systemów sanitarnych,rurociągów odpowietrzających

Technoinstal Sp. z o.o.

izolacje rurociągów wraz z wszelkiego typu armaturą,izolacje zbiorników,izolacje kotłów,izolacje kanałów i szybów wentylacyjnych,termoizolacja,szyby spalinowe,chłodnie,instalacje klimatyzacyjne,instalacje ciepłownicze,stolarka okrętowa,dostawa i montaż mebli okrętowych,budowa,remonty i wyposażenie kabin oraz pomieszczeń na statkach,prace ślusarsko-blacharskie,prace izolacyjne,prace ogólno budowlane,remonty i rozruch siłowni okrętowych,montaż i demontaż okrętowych urządzeń pokładowych,montaż i demontaż maszyn i urządzeń siłowni okrętowych,remonty maszyn i urządzeń okrętowych,centrowanie układów napędowych,maszyn i urządzeń,prace ślusarsko-spawalnicze

Jbp sp. z o.o.

Budowa i wyposażenie jednostek morskich l Konstrukcje stalowe
budowa jednostek morskich,wyposażenie jednostek morskich,spawanie,sekcje,odstępki,rury,konstrukcje stalowe,rusztowania z materiałów powierzonych,produkcja statków i jednostek pływających,produkcja łodzi wycieczkowych i sportowych,naprawa i konserwacja statków i łodzi,instalowanie maszyn przemysłowych,sprzętu i wyposażenia,produkcja konstrukcji metalowych i ich części,produkcja pozostałych zbiorników,cystern i pojemników metalowych,pozostałe specjalistyczne roboty budowlane,roboty związane z budową rurociągów przesyłowych i sieci rozdzielczych,roboty związane z budową mostów i tuneli,demontaż wyrobów zużytych,naprawa i konserwacja metalowych wyrobów gotowych,produkcja urządzeń dźwigowych i chwytaków,produkcja pozostałych gotowych wyrobów metalowych,jbp

P.P.U.H. STER Sp. z o.o.

Kompleksowe remonty i przebudowy obiektów pływających.
STER,ster,STER sp zoo,remonty dokowe,remonty postojowe,prace specjalistyczne,prace malarskie,prace stolarskie,remonty statków,remonty obiektów pływających,ster,wykonywanie automatycznych instalacji gaszenia pożarów za pomocą zraszania (instalacje sprinklerowe,wykonywanie nowych instalacji: wodnych,paliwowych,olejowych,ogrzewania,hydraulicznych,przeciwpożarowych,instalacje,prace kadłubowo – spawalnicze,prace ślusarskie,prace stolarskie i ciesielskie,prace rurarskie w pełnym zakresie (tzn. remont i wymiana),czyszczenie i malowanie kadłubów statków,czyszczenie i malowanie zbiorników,czyszczenie i malowanie konstrukcji stalowych,wykonywanie konstrukcji stalowych (również ze stali nierdzewnej). remonty urządzeń pomocniczych: pomp,chłodnic,podgrzewaczy,skraplaczy,wind,urządzeń pokładowych wszelkiego typu prace izolacyjne urządzeń oraz rurociągów wraz z oblachowaniem

Zbiko Konstrukcje Serwis Sp. z o.o.

konstrukcje dla przebysłu stoczniowego,modernizacja,hale stalowe,serwis,konstrukcja ze stali,konstrukcje stalowe,zbiorniki ciśnieniowe,oczyszczalnie ścieków,zbiorniki stalowe,budowa baz paliwowych,stacja paliw,stalowe konstrukcje,remont stacji paliw,stal,rurociągi

PPHU Simex

Produkcja - zamknięcia śrubowe,zamknięcia pokładowe,korki denne,stopki sondy,łączniki mosiężne,łączniki flagowe,klucz manewrowy,wnęki hydrantowe,zakończenie sond kontowych,Uzbrojenia otworów wylewowych rurociągów okrętowych,dysze kluz kotwicznych,cięgno gazoszczelne,Widełki złącz wałków sterowań zdalnych,Zawiasy ciężkie zamknięć otworów okrętowych,Przejście grodziowe rurociągów miedzianych,króćce gwintowane,korki,króciec manometrowy,króciec termometrowy,uchwyty płaskie DOR,uchwyt APR,przetyczka z zapadką,i inne

Pipe Welding Service Jarosław Spławski

Remonty rurociągów na stacjach offshore.
rury,rurociągi,offshore,

Master Sp. z o.o.

naprzwa silników,przeglądy silników,remonty klasowe,naprawy dokowo – konserwacyjne,przebudowy statków,modernizacja wyposażenia okrętowego,prace konserwacyjne,mycie,piaskowanie,malowanie,prace kadłubowo-spawalnicze,prace rurarskie,rurociągi stalowe,galwanizowanie,prace maszynowe,remonty silników głównych i pomocniczych,remonty dźwigów,remonty pomp,remonty wymienników ciepła,remonty urządzeń pokładowych,prace elektryczne,remonty prądnic i silników,montaż nowych systemów elektrycznych

SINKOS Sp. z o.o.

zbiorniki przemysłowe,konstrukcje stalowe,rurociągi technologiczne,kanały,cyklony,urządzenia związane z ochroną środowiska,cięcie na przecinarce laserowej,wymienniki ciepła

NARPOL Sp. z o.o.

Prace wyposażeniowe na jednostkach morskich różnego typu.
stolarka okrętowa,stolarka morska,prace stolarskie,prace izolacyjne,usługi stolarskie na statkach,montaż szalunków,meble okrętowe,montaż mebli okrętowych,izolacja rurociągów,prace remontowe na statkach,remonty statków

Porta Marine Service Sp. z o.o.

porta,portamarine,kraty,Prefabrykacja rurociągów,WYPOSAŻENIE STATKÓW,kraty offshore,kraty typu offshore,włazy,drabiny,zawory,regulatory,kosze,Konstrukcje stalowe Kraty pomostowe,Wyposażenie statków,

Kowalski Consulting Sp. z.o.o. Pośrednictwo Pracy

Praca w kraju i za granicą
praca w stoczni,spawacz,monter,rurarz,monter kadłuba,monter rurociągów,monter wyposażenia,monter maszyn i urządzeń,spawacz MMA,MIG/MAG,TIG

EURO SPAW Dariusz Detlaw

spawanie spawalnictwo montaż demontaż rury rurociągi konstrukcje stalowe balustrady ogrodzenia ogrodzenie euro spaw

Kilwater

Remonty statków,rurociągi,hydraulika siłowa,

KB Pomorze Sp. z o.o.

konstrukcje offshore,konstrukcje stalowe,instalacje offshore,instalacje przemysłowe,rurociągi,badania nieniszczące,badania NDT

HYDROGRAF S.C.

PROFESJONALNE USŁUGI HYDROGRAFICZNE
pomiary batymetryczne i sonarowe,okresowe przeglądy podwodnych części budowli hydrotechnicznych,nadbrzeży,inspekcja dna,budowli hydrotechnicznych i rurociągów,poszukiwanie ofiar utonięć oraz zatopionego mienia,analiza danych batymetrycznych z echosond jedno i wielowiązkowych,wykonywanie planszetów sprawozdawczych,interpretacja obrazów sonarowych oraz tworzenie mozaiki sonarowej,tworzenie map sytuacyjnych

ELPLAST+ Sp. z o.o.

WYROBY Z TWORZYW SZTUCZNYCH
produkcja rur i profili z polietylenu i polipropylenu metodą wytłaczania oraz wielko i małogabarytowych wyrobów z polietylenu metoda rotoformowania,autoryzowany dystrybutor systemu Victaulic,pomosty pływające,rury z tworzyw sztucznych,sieci wod-kan,instalacje wewnętrzne,kanalizacja kablowa,hydrotransport,specjalistyczne rurociągi przemysłowe,zbiorniki wody,oczyszczalnie ścieków,platformy pływające

LENDER WYROBY GUMOWE S.J.

PASY GUMOWO - TKANINOWE DO ODCIĄGÓW KABLOWYCH,AMORTYZATORY,OSŁONY GUMOWE HARMONIJKOWE,WKŁADY SPRZĘGŁOWE,USZCZELNIENIA WŁAZÓW OKRĘTOWYCH,MEMBRANY,USZCZELNIENIA STUDNI I WŁAZÓW KANALIZACYJNYCH,PROFILE,KOMPENSATORY DRGAŃ NA RUROCIĄGACH,WYROBY GUMOWE - RÓŻNE

Ruroserw P.P.U.H. inż. Ryszard Szmit

Konstrukcje dla przemysłu stoczniowego i ogólnego
konstrukcje stalowe,budowa kadłubów,remonty statków,usługi dla stoczni,usługi spawalnicze,usługi ślusarskie,rurociągi,prace rurarskie,remonty kadłubów,przemysł stoczniowy,kraty pomostowe,konstrukcje okrętowe,konstrukcje stoczniowe,hydraulika siłowa

GS-Hydro Sp. z.o.o.

Hydraulika siłowa,złącza hydrauliczne,przewody hydrauliczne,rury precyzyjne,rury hydrauliczne,agregaty hydrauliczne,instalacje hydrauliczne,uchwyty do rur,połączenia kołnierzowe,zasilacze hydrauliczne,zawory,manometry,kołnierze,rurociągi,olej hydrauliczny,szybkozłącza,zakuwanie węży,kielichowanie,gięcie rur,płukanie systemów,węże hydrauliczne,prefabrykaty,systemy rurowe,prasy hydrauliczne,żurawie,zakuwarki,rozdzielacze,pompy hydrauliczne,Walform,JIC,instalacje elektryczne,złącza rurowe,ERMETO,rury nierdzewne,złącza nierdzewne,montaż instalacji,próby ciśnienia,złącza kołnierzowe,grooving,prefabrykacja,usługi remontowe,serwis,projektowanie systemów hydraulicznych,maszyny,projektowanie 3D,budowa urządzeń hydraulicznych,projektowanie układów hydraulicznych,Vertex G4,remonty,projektowanie instalacji elektrycznych.

PetroStal Sp. z o.o.

Kompleksowe usługi z branży izolacji przemysłowych
izolacje termiczne,izolacje offshore,izolacje onshore,izolacje morskie,natrysk powłok z pianki poliuretanowej,izolacje termiczne w tekstylnym płaszczu ochronnym ,materace termoizolacyjne,izolacja turbin,izolacja zaworów,izolacja połączeń kołnierzowych,izolacja filtrów,izolacja wydechu spalin,izolacja wymienników ciepła,izolacja zbiorników,izolacja rurociągów,zgrzewanie szpilek i kołków,zgrzewanie łukowe szpilek i kołków

A-SPE Europe sp. j.

Znaki imo,oznakowanie rurociągów,symbole bezpieczeństwa,solas,taśmy bezpieczeństwa,odblaski,tabliczki grawerowane,antykorozja,naprawianie rur,a-spe

EURO-WELD

spawanie rurociągów

Jaal-Izolacje Teresa Motog

Izolacje okrętowe, izolacje rurociągów, montaż blach
izolacje okrętowe,izolacje pożarowe,izolacje rurociagów,montaz blach

MARS SHIPYARDS & OFFSHORE

stocznia,offshore,oil & gas,wind power,remonty statków,budowa statków,petrochemia,msr gryfia,morska stocznia remontowa gryfia,konstrukcje stalowe,rurociągi przesyłowe,wyposażenie offshore,górnictwo morskie,obróbka maszynowa,zwijanie blach,biuro projektowe,nauta,epg,energomontaż-północ,

Dziękujemy za wysłane grafiki.