W obwodzie kijowskim na Ukrainie w nocy z poniedziałku na wtorek doszło do awarii rurociągu transportującego gaz do Europy. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Ministerstwo energetyki zapewnia, że tranzyt surowca odbywa się w zwykłym trybie.
Resort sprecyzował, że po północy w okolicach miejscowości Czabany doszło do "rozhermetyzowania" gazociągu wysokiego ciśnienia o średnicy ponad 1 metra.
Na miejscu trwają prace remontowe. W okolicznych miejscowościach wyłączono dostawy energii elektrycznej.
Bez względu na awarię tranzyt gazu do krajów Europy przez ukraiński system przesyłowy odbywa się zgodnie z planem - zapewniło ministerstwo energetyki.
Wiceszef MSW Ukrainy Anton Heraszczenko zaapelował do operatora gazociągów Ukrtranshaz o pilne przeprowadzenie technicznej kontroli swoich rurociągów.
Okoliczni mieszkańcy w mediach społecznościowych piszą, że słyszeli silny wybuch.
Zaczynamy Kongres Polskie Porty 2030. Startujemy we wtorek!
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Latarnie Gospodarki Morskiej 2022 w kategorii "Lider Technologii Morskich". Ruszyło głosowanie online
Nowa wielozadaniowa jednostka ratownicza dla MSPiR powstanie w Remontowej Shipbuilding S.A.
W Chinach ruszyła budowa statków offshore według projektu gdyńskiego biura MMC Ship Design
W Chile zwodowano duży okręt wsparcia logistycznego. Kraj ma ambicje rozwoju przemysłu okrętowego
Kanada wybiera okręty podwodne. Decyzja w czerwcu?
Największe samochodowce w historii Sallaum Lines
Położono stępkę pod pierwszy z serii kanadyjskich niszczycieli typu River