• <

Wynik wyszukiwania - "grodzki" - Wiadomości

Konferencja dt. bezpieczeństwa powodziowego w dorzeczu Wisły z udziałem ministra infrastruktury

W środę 27 marca 2024 roku w Płocku odbyła się konferencja poświęcona tematyce bezpieczeństwa powodziowego w dorzeczu Wisły, w której uczestniczyli eksperci PGW Wody Polskie oraz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, którzy nakreślili najważniejsze wyzwania z ochroną przeciwpowodziową w regionie i podejmowanych działaniach.
29.03.2024

Przez Gdańsk przejechały elementy do budowy morskiej infrastruktury

W trakcie kilkugodzinnej operacji przez Gdańsk przejechały ciężarówki, na które załadowano moduły FPSO. Akcję przeprowadzono w nocy, aby nie kolidowała z ruchem ulicznym.
08.02.2024

Ukraiński dron uderzył w terminal naftowy w Petersburgu

Ukraiński dron uderzył w terminal naftowy w Petersburgu, kluczowy hub przeładunków ropy naftowej i jej produktów w regionie Bałtyku. Maszyna przeleciała 1250 km.
18.01.2024

Pierwsza edycja konferencji Green Energy Tricity zakończona sukcesem

Wrzesień zakończył się jednym z ważniejszych wydarzeń dla biznesu - pierwszą edycją konferencji Green Energy Tricity (GET), która w dniach 26-27 września przekazała przedsiębiorcom takie tematy, jak: odnawialne źródła energii w kontekście technologicznym, magazynowanie ciepła, transformacja energetyczna mająca przynosić przedsiębiorcom zyski i oszczędności, technologia wodorowa i energetyka wiatrowa, obniżanie śladu węglowego w firmach czy obniżenie rosnących kosztów energii.
04.10.2023

Amerykanie sygnalizują, że Polska nie radzi sobie z ochroną infrastruktury krytycznej, m.in. portów

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce wysłała niepokojący sygnał do polskich władz. Do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego trafił list sugerujący, że Polska nie do końca radzi sobie z ochroną infrastruktury krytycznej, w tym przede wszystkim - portów.
06.07.2023

W Pucku odbyły się obchody 103. rocznicy zaślubin Polski z morzem

Główne uroczystości rocznicowe odbyły się w piątek w puckim porcie. Poprzedziła je uroczysta msza w kościele pw. Św. Piotra i Pawła.
10.02.2023

Rosyjski gazociąg do Europy zamknięty po eksplozji [WIDEO]

Władze Rosji zamknęły gazociąg Urengoj-Pomary-Użhorod po eksplozji, która nastąpiła we wtorek w położonej w europejskiej części Federacji Rosyjskiej Republice Czuwaszji - poinformował portal Sky News.
20.12.2022

Otwarcie Baltic Pipe. Jak uruchomienie gazociągu komentują politycy?

Już dzisiaj (27 września) symbolicznie uruchomiono przesył w gazociągu Baltic Pipe w Budnie k. Goleniowa (Zachodniopomorskie). Symbolicznego odkręcenia zaworu na gazociągu dokonali prezydent Andrzej Duda, premier Danii Mette Frederiksen i premier Mateusz Morawiecki. Co o gazociągu Baltic Pipe mówili politycy z kraju i ze świata?
27.09.2022

Marszałek Senatu: jeżeli Pomorze Zachodnie chce być liderem w dziedzinie energetyki wiatrowej, musimy się za to brać jak najszybciej

Jeżeli Pomorze Zachodnie chce być liderem w dziedzinie energetyki wiatrowej, energetyki offshore, musimy się za to brać jak najszybciej. To nam jest potrzebne jako krajowi, regionowi, przede wszystkim nam jako obywatelkom i obywatelom – mówił w piątek w Koszalinie marszałek Senatu Tomasz Grodzki.
16.09.2022

Zatrucie Odry - najnowsze informacje

Badania wody oraz śniętych ryb w Odrze trwają zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Katastrofa ekologiczna stała się także przyczynkiem do kolejnych politycznych przepychanek. Prezentujemy najnowsze informacje na temat katastrofy ekologicznej na Odrze.
16.08.2022

Pociski z bombowców z okolic Morza Kaspijskiego wystrzelone na obwód lwowski

Rosyjski pocisk manewrujący trafił we wtorek w system rakietowy w obwodzie lwowskim na zachodzie Ukrainy. Pozostałe siedem rosyjskich rakiet zostało strąconych – poinformowało dowództwo sił powietrznych Ukrainy na Facebooku.
02.08.2022

Eksplozje w rejonie Odessy [AKTUALIZACJA]

O wybuchach w rejonie Odessy informują w poniedziałek rano ukraińskie media. Portal Suspilne powiadomił, powołując się na władze lokalne, że rejonie białogrodzkim widać dym.
16.05.2022

RWE zaprasza polskie firmy do dialogu o budowie morskiej farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II

RWE Renewables, firma odpowiedzialna za budowę farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II, zaprasza wszystkie zainteresowane firmy do udziału w dialogu na temat możliwości współpracy.
11.05.2022

Słupsk. We wtorek otwarcie zrewitalizowanych bulwarów rzeki Słupi

Zrewitalizowane bulwary rzeki Słupi w ramach wartej ponad 32 mln zł inwestycji, obejmującej obszar Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Słupska (woj. pomorskie), otwarte zostaną we wtorek tuż po oficjalnych uroczystościach z okazji Narodowego Święta Konstytucji.
02.05.2022

Grodzki: zatrzymać TIR-y jadące przez Polskę do Rosji i Białorusi

Jestem zdegustowany, że przez Polskę do Rosji i Białorusi jadą TIR-y z towarami objętymi sankcjami i nikt ich nie zatrzymuje - podkreślił marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Możliwości techniczne kontroli granicznej są; towary które są objęte sankcjami, nie mają prawa przez Polskę przejeżdżać - dodał.
14.03.2022

Morawiecki: niewiele jest w naszej historii wydarzeń niosących tak wielką nadzieję jak Zaślubiny Polski z Morzem

Niewiele jest w naszej historii wydarzeń niosących tak wielką nadzieję i budzących dumę jak Zaślubiny Polski z Morzem - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w liście do mieszkańców Pucka, gdzie w czwartek uroczyście obchodzono 102. rocznicę Zaślubin Polski z Morzem.
10.02.2022

Akt oskarżenia w zw. z budową portu jachtowego na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie

Dwie osoby zostały objęte aktem oskarżenia w związku z budową portu jachtowego na szczecińskiej Wyspie Grodzkiej - podała szczecińska Prokuratura Okręgowa. Śledczy uznali, że działania podejrzanych odpowiedzialnych za inwestycję sprowadziły niebezpieczeństwo zawalenia się budowli i obsunięcia ziemi.
13.01.2022

ORP „Błyskawica” ma nowego dowódcę

Zmiana warty na „Błyskawicy”. Okręt-muzeum ma nowego dowódcę reprezentacyjnego. Został nim dotychczasowy dowódca „Wodnika” – kmdr por. Paweł Ogórek. Zastąpił on na tym stanowisku kmdr. por. Waltera Jarosza.
04.01.2022

Ile waży Sokół? Słynny okręt szykowany na ekspozycję [ZDJĘCIA]

Mowa o ORP "Sokół", okręcie podwodnym Marynarki Wojennej typu Kobben, który ze służby został wycofany w 2018 roku. Obecnie w Stoczni Wojennej trwają prace przystosowujące "Sokoła" do celów ekspozycyjnych. W tym celu jednostka została dokładnie zważona.
07.12.2021

Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

W sobotę, 9 października 2021 roku, na Skwerze Kościuszki w Gdyni, przed żaglowcem Dar Młodzieży odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.
12.10.2021

Polskie Towarzystwo Nautologiczne. W służbie dla Polski Morskiej [ZDJĘCIA]

Przez kolejne cztery lata członkowie Polskiego Towarzystwa Nautologicznego będą kontynuować działania na rzecz umacniania Polski Morskiej. Będą one prowadzone przez najbliższe 4 lata pod kierownictwem wybranych na Walnym Zebraniu władz.
27.09.2021

USA. Departament Stanu o wizycie Cholleta w Polsce: postulował współpracę we wzmacnianiu bezpieczeństwa energetycznego

Podczas wizyty w Warszawie doradca Departamentu Stanu Derek Chollet postulował kooperatywne podejście w celu zwiększenia polskiego i regionalnego bezpieczeństwa energetycznego - oznajmił w piątek resort dyplomacji USA.
23.07.2021

Chollet o Nord Stream 2: nie możemy pozwolić Rosji na wykorzystywanie dostępu do energii jako broni

Bardzo jasno zaznaczyliśmy we wspólnym oświadczeniu Stanów Zjednoczonych i Niemiec, że nie możemy pozwolić Rosji na wykorzystywanie dostępu do energii jako broni, w szczególności przeciwko Ukrainie - powiedział w czwartek przedstawiciel Departamentu Stanu USA Derek Chollet.
23.07.2021

Strategia dla Bałtyku na lata 2021-2027. Czas na partnerów, projekty i euro

Praktycznie zakończyły się już finalne prace nad skonkretyzowaniem priorytetów i działań, które realizowane będę w ramach „Programu działania państw bałtyckich na lata 2021-2027”. Teraz nadszedł czas na poszukiwanie partnerów i podejmowanie wspólnych projektów.
11.07.2021

Odpływająca „Błyskawica” zatrzymana w kadrze

Okręt-muzeum ORP „Błyskawica” ponad tydzień temu udał się na zasłużony remont. Przy okazji jego odholowania Muzeum Marynarki Wojennej ogłosiło konkurs na najlepszą fotografię z tego wydarzenia. Wyłoniono laureatów w dwóch kategoriach.
22.03.2021

Witek: będziemy proponować UE drogę wyjścia z kryzysu po epidemii

Zdajemy sobie sprawę z tego jak trudno będzie wychodzić naszym gospodarkom i społeczeństwom z kryzysu po epidemii; będziemy składać całej UE propozycję drogi wyjścia z kryzysu po Covid-19 - powiedziała we wtorek, po spotkaniu szefów parlamentów grupy V4, marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
12.01.2021

Senat rozpoczął posiedzenie; zajmie się m.in. budżetem na 2021 r.

Senat w poniedziałek po godz. 13.00 rozpoczął posiedzenie; zajmie się m.in. budżetem na 2021 r. Uchwalona w połowie grudnia ub.r. przez Sejm tegoroczna ustawa budżetowa zakłada deficyt na koniec roku w wysokości 82,3 mld zł.
11.01.2021

Najtrudniejszy rok w historii gospodarki po 1989 roku

Rok 2020 pożegnaliśmy z ulgą, a rok 2021 witamy z wielką nadzieją. Dla świata gospodarki minione 12 miesięcy to czas ciężkiej próby. Wielu przedsiębiorców zahartowało się i przygotowuje do walki o przetrwanie, a inni niestety polegli w walce z pandemią i jej skutkami gospodarczymi. Nie brakuje też takich, którzy wykorzystali nadarzające się okazje i rozwinęli swoją działalność gospodarczą lub dokonali dywersyfikacji. Z punktu widzenia Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie to był pracowity czas, choć formuła naszego działania z
02.01.2021

W Senacie inicjatywa ustawodawcza ws. pomocy dla przedsiębiorców

Wprowadzenie trybu występowania o odszkodowania, zawartego w ustawie o stanach nadzwyczajnych, zakłada projekt senackiej inicjatywy ustawodawczej, którą przedstawili we wtorek: marszałek Senatu Tomasz Grodzki, senator Krzysztof Kwiatkowski oraz przedstawiciele PSL i Lewicy.
22.12.2020

50. rocznica Grudnia '70. Osiem pamiątkowych płyt uhonoruje gdańskie ofiary

Pamięć ośmiu zabitych oraz wszystkich innych imiennych i bezimiennych ofiar Grudnia ’70 Miasto Gdańsk uczci specjalnymi tablicami chodnikowymi. Na płytach w różnych miejscach miasta znajdą się imiona i nazwiska ośmiu osób: Józef Widerlik, Bogdan Sypka, Kazimierz Zastawny, Waldemar Rebinin, Jerzy Matelski, Stefan Mosiewicz, Kazimierz Stojecki, Andrzej Perzyński. Przeczytaj biogramy zabitych.
15.12.2020

Dworczyk: mamy nadzieję, że nie dojdzie do ogłoszenia narodowej kwarantanny

Mamy nadzieję, że nie dojdzie do ogłoszenia narodowej kwarantanny, ale to zależy nie tylko od rządu, służby zdrowia, ale od każdego z nas - mówił w piątek szef KPRM Michał Dworczyk.
06.11.2020

Uroczystość nadania pośmiertnej nominacji oficerskiej bosmanowi Siei [foto]

W Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni odbyła się ceremonia pośmiertnego nadania pierwszego stopnia oficerskiego bosmanowi Ignacemu Siei, połączona z seminarium poświęconym historii i teraźniejszości nurkowania w polskiej Marynarce Wojennej. Patent oficerski, podpisany przez Prezydenta Andrzeja Dudę, wręczyli wnuczce ppor. Siei Pani Wiesławie Gołębiewskiej wiceadm. Krzysztof Jaworski - Dowódca COM-DKM oraz płk Andrzej Płocha - Szef WSzW w Gdańsku.
05.10.2020

Spotkanie Grodzkiego z Razumkowem m.in. w sprawie Nord Stream 2

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki spotkał się z przewodniczącym ukraińskiego parlamentu, Dmytro Razumkowem. Tematami rozmowy były m.in. sprawa gazociągu Nord Stream 2 oraz konieczność zwołania Zgromadzenia Parlamentarnego Polska-Litwa-Ukraina - powiedział dziś marszałek.
10.09.2020

Grodzki o budowie promu w Szczecinie: katastrofa pokazująca totalną porażkę PiS

Budowa promu w Szczecinie to katastrofa pokazująca, że partia rządząca szumnie zapowiadająca odbudowę polskiego przemysłu stoczniowego na tym polu ponosi totalną porażkę - powiedział dziś marszałek Senatu Tomasz Grodzki.
10.09.2020

W Motławie utonął mężczyzna

Dzisiaj rano zespół płetwonurków wyłowił mężczyznę z Motławy przy ul. Grodzkiej. Lekarz stwierdził jego zgon.
04.09.2020

Uroczystości państwowe na Westerplatte – jak dojechać, którędy wejść

1 września 2020 roku na Westerplatte, Wojsko Polskie zorganizuje uroczyste obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Poniżej przedstawiamy szereg przydatnych informacji komunikacyjnych i organizacyjnych.
31.08.2020

Święto Wolności i Demokracji. Dzisiaj finalne obchody 40-lecia Sierpnia' 80

Poniedziałek, 31 sierpnia, to kolejny dzień Święta Wolności i Demokracji, czyli obchodów 40-lecia strajku w Stoczni Gdańskiej i podpisania Porozumień Sierpniowych. Wśród zaplanowanych wydarzeń są m.in. uroczyste otwarcie bramy nr 2, debaty w Audytorium ECS, wręczenie nagrody Europejskiego Poety Wolności a na zakończenie o godz. 20.00 - wiec poparcia dla Białorusi. Transmisja z części z nich na www.gdansk.pl.
31.08.2020

Setna impreza Polish Match Tour w Szczecinie!

W najbliższy weekend w Szczecinie rozegrane zostaną międzynarodowe regaty meczowe Szczecin Match Race, zaliczane do rankingu Puchar Świata World Sailing. Będzie to 100 impreza z cyklu Polish Match Tour a na starcie zobaczymy 10 załóg z Polski, Niemiec, Danii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Brazylii!
21.08.2020

Kładka na Wyspę Spichrzów. Kiedy zostanie otwarta dla spacerowiczów?

Dokładnej daty uruchomienia obrotowego mostu nad Motławą jeszcze nie ma, ale wszelkie formalności z tym związane dobiegają końca. Niewykluczone, że po najnowszej gdańskiej kładce przejdziemy już w ostatnim tygodniu lipca. Wykonawca prac czeka na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
23.07.2020

Branża turystyczna na konferencji w Senacie: jak najszybciej otworzyć granice

Jak najszybsze otwarcie granic, a przynajmniej przedstawienie harmonogramu ich otwierania, a także przedstawienie strategii pomocy dla branży - takie postulaty pojawiały się najczęściej w Senacie podczas wtorkowego spotkania na temat sytuacji turystyki.
09.06.2020

Prawie 1 mln zł na projekty związane z rybactwem i turystyką na Suwalszczyźnie

13 projektów złożonych przez gminy, przedsiębiorców i organizacje pozarządowe z Suwalszczyzny uzyska prawie 1 mln zł dofinansowania w ramach programu "Rybactwo i Morze". Firmy i samorządy przeznaczą pieniądze na turystykę, rozwój rybactwa i przedsiębiorczości.
25.05.2020

Grodzki: chcemy niedoskonałą tarczę, zamienić na lepszą i solidną tamę

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapowiedział w poniedziałek wniesienie szeregu poprawek do ustaw z tzw. tarczy antykryzysowej. Zniknąć mają m.in. zmiany Kodeksu wyborczego. "Chcemy dziurawą tarczę zamienić na solidną tamę, która zatrzyma rozlewanie się pandemii" - powiedział Grodzki.
30.03.2020

Dworczyk: tarcza antykryzysowa będzie do dwóch tygodni

Te ponad 200 mld zł, które będzie kosztować tarcza antykryzysowa, to gigantyczna suma; warto te koszty ponieść, aby uniknąć dramatycznych sytuacji w przyszłości - mówi w środowym "Super Expressie" szef KPRM Michał Dworczyk. Jak dodał, jest szansa, że przepisy wejdą w życie w ciągu dwóch tygodni.
25.03.2020

MON: ponad 49 mld na wydatki obronne

Ponad 49 mld zł na wydatki obronne zakłada projekt budżetu na rok 2020 przedstawiony w czwartek przez MON sejmowej komisji obrony i pozytywnie przez nią zaopiniowany. To 2,1 proc. PKB.
17.01.2020

Szczecin: Miejskie motorówki kończą sezon

Ponad 1,5 tys. wypożyczeń motorówek zanotowała w kończącym się sezonie Żegluga Szczecińska. Niewielkie jednostki, których prowadzenie nie wymaga patentu motorowego, w szczycie sezonu były rezerwowane nawet z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
24.10.2019

Gdańsk Sailing Week zakończone. Trzy dni rywalizacji żeglarzy w klasie Micro

Po raz pierwszy regaty przy Twierdzy Wisłoujście - Gdańsk Sailing Week, które miały rangę mistrzostw Polski w klasie Micro, odbywały się w dniach 27-29 września. Zwyciężył gdański team 77 Racing w składzie Piotr Tarnacki, Grzegorz Banaszczyk i Bartosz Makała. Za dwa laty w tym samym miejscu odbędą się mistrzostwa świata w tej klasie.
30.09.2019

Władze Stanów Zjednoczonych przekonane, że wybuch w Rosji związany z pracami nad pociskiem hipersonicznym

Władze Stanów Zjednoczonych uważają, że zeszłotygodniowy wybuch na północy Rosji był związany z prowadzonymi przez państwo rosyjskie pracami nad hipersonicznym pociskiem manewrującym - powiedział we wtorek proszący o anonimowość przedstawiciel władz USA.
14.08.2019

Rosja: podczas testów na Morzu Białym wybuchł mały reaktor jądrowy

Podczas testów na Morzu Białym na północy Rosji w ubiegłym tygodniu wybuchł mały reaktor jądrowy - podają media w Rosji, powołując się na oświadczenie Rosyjskiego Federalnego Ośrodka Nuklearnego w Sarowie.
12.08.2019

Bitwa pod Wisłoujściem. Efektowne inscenizacje, kłęby dymu i tłumy widzów

Deszczowa pogoda nie zachęcała w sobotę, 6 lipca, do spędzania czasu na plaży. Zachęciła za to kilkuset mieszkańców i gości Gdańska do przyjazdu na teren Twierdzy Wisłoujście. W ciągu dnia odbywał się tam festyn historyczny, którego punktem kulminacyjnym były widowiskowe bitwy na wodzie i lądzie.
07.07.2019

Wisłoujście 1577 - dziś festiwal rekonstrukcyjny w Twierdzy Wisłoujście z bitwą morską i lądową

Ponad 250 rekonstruktorów z całej Europy zainscenizuje bitwę, która rozegrała się pod Twierdzą Wisłoujście w 1577 r. W sobotę (6 lipca) na odwiedzających czekać będą także liczne kramy rzemieślnicze oraz nowożytna karczma.
06.07.2019

Jacht Dar Szczecina skończył 50 lat

Flagowa jednostka miasta, jacht "Dar Szczecina" skończył w piątek 50 lat. Zacumowany przy Nabrzeżu Starówka będzie jedną z atrakcji rozpoczynających się Dni Morza.
15.06.2019

Sezon Żeglarski 2019 ZOZŻ otwarty!

Najpierw padły tradycyjne komendy – „Poczet sztandarowy! Proszę o przygotowanie Bandery do podniesienia!”, następnie - „Żeglarze baczność! BANDERĘ staw!”, i na koniec, gdy Biało-Czerwona znalazła się na topie Masztu Maciejewicza - „Sezon Żeglarski Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego 2019 uważam za otwarty!” Tym razem - w niedzielę 5 maja - uroczystość zorganizowana wspólnie z Żeglugą Szczecińską, po raz pierwszy odbyła się na Bulwarze Gdyńskim, na terenie przywracanej na mapę morskiego Szczecina historyc
07.05.2019

Patryk Zbroja obronił tytuł w Szczecinie

Zakończyły się podwójne regaty Polish Match Tour w Szczecin. Przez 4 dni rywalizacja odbyła się na jeziorze Dąbie, piąty finałowy dzień rozgrano na Odrze w centrum miasta. Udział wzięło 13 zespołów z Danii, Estonii, Brazylii, Szwecji, Francji, Finlandii, Wielkiej Brytanii i Polski. Rozegrano 2 regaty, WarmUp grade3 oraz Szczecin Match Race grade2. W obu triumfował Patryk Zbroja, pozostając niepokonanym w Szczecinie przez 4 ostatnie imprezy.
07.05.2019

Podwójna dawka regat w Szczecinie

Szczecin po raz 12. będzie gościł zawodników startujących w żeglarskim meczowym Pucharze Świata. Klasyczne już 3 dniowe regaty Szczecin Match Race poprzedzone 2 dniowymi regatami WarmUp odbędą się już w tym tygodniu.
30.04.2019

Miejska Strefa Letnia w Szczecinie będzie jeszcze lepsza (wizualizacje)

Wyłoniono operatora Miejskiej Strefy Letniej na kolejne trzy sezony. Spółka 2 Event zaproponowała najciekawszą ofertę, w myśl której Miejska Strefa Letnia na Wyspie Grodzkiej nabierze nowego wyglądu.
07.03.2019

Zasady odpoczynku na promie wciąż spędzają sen z oczu kierowcom

W ubiegłym roku polscy armatorzy i operatorzy przewieźli morską flotą transportową w komunikacji międzynarodowej 627,8 tys. pasażerów. Kierowców samochodów ciężarowych było aż 295,7 tys.[1]. Wobec lat poprzednich wzrosła zarówno liczba przewiezionych osób, jak i obrotów ładunkowych. Potencjał branży promowej rośnie, a przedsiębiorcy i kierowcy chętnie z niego korzystają. Jednak wciąż mnożą się problemy ze rozumieniem i zastosowaniem się do obowiązujących przepisów czasu pracy. Pracodawcy i pracownicy dyskutują na forach te
23.01.2019

Senat za powołaniem Instytutu Europy Środkowej

W Lublinie w miejsce Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej (IEŚW) powstanie Instytut Europy Środkowej - zakłada ustawa, którą w piątek w nocy przyjął Senat. Nadzór nad Instytutem będzie sprawował premier.
24.11.2018

ŻSTW: Liczby mówią same za siebie

To był bez wątpienia owocny czas. Od maja do października z usług spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia skorzystało kilkanaście tysięcy osób.
18.10.2018

Schetyna: Decyzja o przejęciu Lotosu to symbol polityki PiS

Decyzja o przejęciu Lotosu przez PKN Orlen to klasyczny przykład, symbol polityki PiS, czyli przejąć, zawłaszczyć, zdominować tak, by zarządzać firmą z Nowogrodzkiej - ocenił w środę lider PO Grzegorz Schetyna. Wezwał do obrony spółki tak, by pozostała na Pomorzu.
18.10.2018

Orlen: Przejęcie Lotosu nie ograniczy wpłat do lokalnych budżetów; jest korzystne dla spółek i gospodarki

Przejęcie Lotosu przez PKN Orlen nie ograniczy wpłat do lokalnych budżetów z tytułu podatków. Celem nie jest ograniczanie korzyści dla regionu. Odnosi się to zarówno do Gdańska, jak i Płocka. Proces połączenia jest korzystny dla obu spółek i całej gospodarki - oświadczył płocki koncern.
17.10.2018

Mecz na Odrze po raz trzeci

Przed nami wyjątkowe wydarzenie, po raz trzeci w Szczecinie. Żeglarski Mecz pomiędzy Polską Niemcami i Danią na Odrze w samym centrum miasta.
28.09.2018

Mistrzostwa Świata Klasy Micro: Tarnacki czy Sawicki

Mistrzostwa Świata w klasie Micro na półmetku. W środę rozegrano szósty z dwunastu zaplanowanych wyścigów. W kategorii Open prowadzi Piotr Tarnacki na POL77 Roca Volvo przed Rafałem Sawickim na POL333 Euro Shipping. Do końca regat pozostały 2 dni i 6 wyścigów.
15.08.2018

W poniedziałek akcja wydobycia niewybuchów z Bałtyku

Na poniedziałek planowane jest wydobycie trzech niewybuchów z czasów II wojny światowej, które znalezione zostały na dnie Bałtyku przy plaży w kołobrzeskiej dzielnicy Podczele. Sztab kryzysowy ustalił szczegóły ewakuacji ludności.
12.08.2018

Szczecin: Akrobacje na wodzie – 10 i 11 sierpnia

Pokazy pirotechniczne, widowiskowe zawody strażaków i akrobacje na wodzie – to niektóre z atrakcji zaplanowanych podczas Festiwalu Ogni Sztucznych Pyromagic 2018. Jedenasta edycja międzynarodowej imprezy odbędzie się 10 i 11 sierpnia.
01.08.2018

Szczecin: Mapy śródlądowych dróg wodnych odsłonięto na wyspie Łasztownia

Dwie wielkoformatowe mapy śródlądowych dróg wodnych odsłonięto w sobotę na szczecińskiej wyspie Łasztownia. Mają służyć żeglarzom i turystom.
10.06.2018

Zbroja obronił tytuł w Szczecinie!

Szczecińska załoga Patryka Zbroi ponownie zwyciężyła w rozegranych regatach Pucharu Światach Szczecin Match Race w ramach cyklu Polish Match Tour. W regatach wzięło udział 12 zaproszonych zespołów z 8 krajów a wyścigi odbywały się na Odrze w centrum miasta oraz na jeziorze Dąbie. Poza punktami do rankingu Pucharu Świata, zawodnicy zdobywali punkty do prestiżowego światowego cyklu Match Race Super League. Zwycięska załoga płynęła w składzie Patryk Zbroja, Krzysztof Żełudziewicz, Maciej Gonerko i Marcin Zubrzycki.
03.05.2018

Szczecin Match Race. Kto wygra?

Przez 4 dni Szczecin będzie światową stolicą regat meczowych. 12 zespołów z 8 krajów zmierzy się w dwóch imprezach jedna po drugiej, a wszystko na Odrze w centrum miasta oraz na jeziorze Dąbie. Pierwsze dwa dni to rozgrzewka czyli tradycyjny WarmUp, a kolejne 2 dni to 11 edycja klasyka czyli Szczecin Match Race. Poza punktami do rankingu Pucharu Świata, zawodnicy będą zdobywać punkty do prestiżowego światowego cyklu Match Race Super League, którego 3 runda odbędzie się właśnie w Szczecinie.
28.04.2018

Żeglarski Klasyk na Odrze już za 3 dni

Szczecin po raz 11-sty będzie gościł zawodników startujących w żeglarskim meczowym Pucharze Świata. Klasyczne już regaty Szczecin Match Race odbędą się w najbliższy weekend na Odrze w centrum miasta oraz na jeziorze Dąbie. Udział swój zapowiedziało 12 zespołów z 8 krajów. Start regat w sobotę 28 kwietnia o 10 rano, wraz z otwarciem sezonu nautycznego w North East Marina na Wyspie Grodzkiej.
25.04.2018

Rozpoczęło się spotkanie premiera z sekretarzem stanu USA

W sobotę po godz. 9 rozpoczęło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem. Po rozmowach planowana jest wspólna konferencja prasowa szefów dyplomacji Polski Jacka Czaputowicza i Stanów Zjednoczonych Rexa Tillersona.
27.01.2018

Więcej jednostek odwiedziło szczecińską marinę w tym roku

Ponad tysiąc jednostek z 12 krajów odwiedziło w tym roku marinę w Szczecinie. To o 30 proc. więcej niż w zeszłym roku – wynika z danych władz portu jachtowego.
24.10.2017

Aleksander Waszkiewicz wygrywa Szczecińską Ligę Regatową

Załoga Raven IT ze sternikiem Aleksandrem Waszkiewiczem wygrała czwartą finałową rundę Szczecińskiej Ligi Regatowej i przypieczętowała zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Ligi. Finał odbył się na Odrze w Szczecinie przy Wyspie Grodzkiej i Marinie North-East.
17.10.2017

Polska – Niemcy 3-0, na Odrze

W pierwszym historycznym meczu na wodzie Polska reprezentacja pokonała niemiecką 3-0. Regaty rozegrano na Odrze przy Marinie North East, a ścigano się w trzech dyscyplinach żeglarskich flotowej, zespołowej i meczowej.
16.10.2017

Kilkadziesiąt jednostek będzie się ścigać na Odrze

Jesień wcale nie oznacza końca wodnych atrakcji w Szczecinie. A takiego wydarzenia jeszcze tam nie było. Mecz Polska-Niemcy w żeglarstwie w samym centrum miasta.
12.10.2017

Finał żeglarski w Szczecinie

Polska Ekstraklasa Żeglarska finiszuje w Szczecinie. Już w najbliższy weekend w dniach 9-10 września odbędą się ostatnie regaty cyklu, a tym samym dowiemy się kto zdobędzie tytuł Klubowego Mistrza Polski. Czy żeglarze z Kamienia Pomorskiego utrzymają prowadzenie, czy może pokona ich tracąca tylko dwa punkty załoga z Iławy? Być może rywalizacja przyniesie jeszcze inne wyniki. Na wodzie wszystko może się wydarzyć.
08.09.2017

Wizyta wyścigowych morskich łodzi motorowych z Niemiec

9 września, w sobotę, 55 szybkich morskich łodzi motorowych z niemieckiego PokerRunsGermany z Berlina przez Trzebież - Zalew Szczeciński około godziny 13 zawita do szczecińskiej mariny na Wyspie Grodzkiej.
04.09.2017

Trwa układanie brazylijskiego drewna pod kładkę na Ołowiankę

Już w połowie drogi są prace nad obłożeniem kierownicy, która ma ochraniać kładkę na Ołowiankę, brazylijskim drewnem massaranduba.
03.08.2017

Marina na Wyspie Grodzkiej do kontroli

Szczecińscy radni skontrolują, jak przebiegała budowa mariny na Wyspie Grodzkiej. Taką decyzję podjęła we wtorek Komisja Rewizyjna Rady Miasta – informuje 24kurier.pl.
26.07.2017

Pierwszy miesiąc kładki na Ołowiankę: jest dobrze, będzie jeszcze lepiej

Minął miesiąc od uroczystego otwarcia mostu, który połączył Stare Miasto z wyspą Ołowianka. Każdego dnia korzystają z niego tysiące pieszych, a urzędnicy miejscy przyglądają się i analizują jego funkcjonowanie. Wiadomo, że niektóre elementy, w tym harmonogram otwarć obiektu, wymagają poprawki. - Ten pierwszy miesiąc był okresem "docierania się" – ocenia prezes Żeglugi Gdańskiej, Jerzy Latała.
17.07.2017

W Szczecinie ruszył tramwaj wodny po Odrze

Pierwsze kursy tramwaju wodnego łączącego Bulwar Piastowski z Nabrzeżem Starówka odbyły się w minioną sobotę. Wodne połączenie znacznie ułatwia podróż do portu jachtowego, Miejskiej Strefy letniej czy na nowy bulwar na Łasztowni. Żeglarze zaś dużo szybciej dostaną się z mariny do centrum miasta.
17.07.2017

Kładka na Ołowiankę, czyli tam i z powrotem już od soboty. Sprawdź, co się tam obecnie dzieje (na żywo)

Otwarcie nowego gdańskiego mostu zaplanowano 17 czerwca, o godz. 21. Uroczystość rozpocznie się na Ołowiance, na parkingu Filharmonii Bałtyckiej. To stąd mieszkańcy, w towarzystwie uroczystych fanfar, przejdą po raz pierwszy po kładce. Gospodarzem wydarzenia będzie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
16.06.2017

Kładka na Ołowiankę. Zwodzone przęsło podniesione - można przepływać

90-tonowe zwodzone przęsło kładki w ciągu dnia jest systematycznie podnoszone i opuszczane. Dla spacerowiczów to okazja, by obejrzeć ten nowy gdański most z innej perspektywy, a dla "wodniaków" - możliwość skorzystania z otwartego w tym czasie toru wodnego. Kładka ma być oddana do użytku w sobotę, 17 czerwca. Można ją też oglądać z miejskiej kamery.
02.06.2017

W Szczecinie trwa seminarium World Sailing

W Szczecinie rozpoczęło się Seminarium dla Arbitrów Międzynarodowych regat meczowych. Organizatorem jest Międzynarodowa Federacja Żeglarska World Sailing przy współpracy z MT Partners, organizatorem regat Polish Match Tour. Bazą seminarium jest szczecińskie Centrum Żeglarskie.
25.05.2017

Rozpoczął się montaż najważniejszego elementu kładki na Wyspę Ołowiankę (foto, wideo)

Ma około 40 m długości i waży prawie 90 t. To zwodzone przęsło – najważniejszy element kładki na Wyspę Ołowiankę w Gdańsku. Jego montaż rozpoczął się w poniedziałek. Przeprawa, która skomunikuje Ołowiankę z Głównym Miastem, ma zostać otwarta w połowie czerwca.
08.05.2017

Senat za ustawą ws. przebudowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin

Ułatwienia przy modernizacji toru wodnego zakłada rządowa ustawa ws. budowy lub przebudowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 metra, za którą w czwartek opowiedział się Senat.
27.04.2017

Poszukiwana firma do obsługi kładki na Ołowiankę

Do 20 kwietnia Gdański Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku szuka firmy odpowiedzialnej za obsługę kładki na Ołowiankę. Umowa z nią podpisana zostanie na 18 miesięcy. Przy przeprawie przez całą dobę będą musiały pracować dwie osoby.
18.04.2017

Tor wodny na Motławie będzie zamknięty. Budowa kładki na Ołowiankę idzie jak burza

W związku z montażem przęsła kładki na wyspę Ołowiankę od 8 maja do 16 maja nastąpi całkowite zamknięcie toru wodnego na Motławie – poinformowała Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.
12.04.2017

W połowie czerwca otwarcie kładki na Ołowiankę

Budowa kładki na wyspę Ołowianka dobiega końca. Trwają ostatnie prace budowlane, montażowe i wykończeniowe. Znamy już dokładne terminy jej otwarcia oraz oddania do użytku.
08.04.2017

Pierwsze elementy zwodzonej kładki już nad Motławą

Około godz. 4 w nocy do Gdańska dotarł pierwszy element przęsła zwodzonego nowego gdańskiego mostu. Po godz. 8 olbrzymia konstrukcja stalowa przy pomocy dźwigu została przeniesiona z samochodu ciężarowego na nabrzeże. Tutaj „poczeka” na pozostałe elementy kładki, które z fabryki w Zawierciu przyjadą jeszcze w tym tygodniu.
22.02.2017

Ponad 20 muzeów nadwiślańskich stworzyło projekt Muzea Szlaku Wisły

Wystawy, zajęcia edukacyjne i publikacje składają się na projekt „Muzea Szlaku Wisły”. W inicjatywę, którą zainaugurowano w poniedziałek w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, oddziale Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, zaangażowało się ponad 20 nadwiślańskich placówek muzealnych.
20.02.2017

Budowa kładki na Ołowiankę. Kiedy przyjadą do Gdańska elementy przęsła zwodzonego?

Na placu budowy nowego gdańskiego mostu praca wre. W budynku sterowni trwają właśnie prace związane z wykonaniem ścian i stropów pomieszczeń. W tym samym czasie, przy drugim brzegu Motławy, powstaje konstrukcja żelbetowa przęsła stałego, czyli stała część kładki.
17.02.2017

Jacht wyciągnięty z dna mariny w Szczecinie

Z dna szczecińskiej mariny na Wyspie Grodzkiej wyciągnięto w czwartek jacht „Down North”, który zatonął tam w niedzielę. Ta sama jednostka w 2015 r. zatonęła na Zatoce Pomorskiej. Po czterech miesiącach została wydobyta i wyremontowana.
16.02.2017

Jacht Down North zatonął w Szczecinie

Jacht Down North zatonął w szczecińskiej marinie na Wyspie Grodzkiej. Na pokładzie pływającej pod kanadyjską banderą jednostki nikogo nie było. Trwa badanie przyczyn zdarzenia.
10.02.2017

Szczecin ogłosił konkurs na zagospodarowanie Międzyodrza

Władze Szczecina ogłosiły międzynarodowy konkurs architektoniczno-urbanistyczny na zagospodarowanie Międzyodrza i wyspy Łasztowni. – Zaczynamy projekt, dzięki któremu serce Szczecina nad Odrą zabije mocnym, równym rytmem – zapewnił we wtorek podczas konferencji prezydent miasta Piotr Krzystek.
31.01.2017

Kładka na Ołowiankę: w lutym dotrą do Gdańska elementy zwodzonej części mostu

Jak pisaliśmy na Motławie rozpoczęto montaż pierwszego elementu stałej części kładki. Znany jest już kolejny termin, w którym możemy spodziewać się znaczącego postępu prac.
26.01.2017

Jest już pierwsze przęsło kładki prowadzącej na Ołowiankę

Budowa zwodzononej kładki na Ołowiankę idzie w dobrym tempie. Nad Motławą pojawiło się już pierwsze betono przęsło, a kolejne elementy konstrukcji będą dalej montowane w tej połowie roku.
24.01.2017

Kładka na Ołowiankę: budowa idzie w dobrym tempie

Pogoda sprzyja, więc systematycznie powstają kolejne elementy przyszłej kładki nad Motławą. Postępy prac można śledzić na bieżąco dzięki kamerze zamontowanej przez nasz portal w sąsiedztwie inwestycji. Mamy też zdjęcia z Zawiercia, gdzie powstaje konstrukcja stalowa zwodzonego przęsła nowego mostu.
15.12.2016

XXVI Walne zebranie członków Polskiego Towarzystwa Nautologicznego

22 października odbyło się zebranie członków Polskiego Towarzystwa Nautologicznego. Było to już XXVI Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze. Miejscem Walnego Zebrania tradycyjnie była siedziba Wydziału Nawigacji Akademii Morskiej w Gdyni.
25.10.2016

Towarzystwo Nautyczne: XXVI Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

XXVI Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków Polskiego Towarzystwa Nautologicznego odbyło się tradycyjnie w siedziba Wydziału Nawigacji Akademii Morskiej w Gdyni.
24.10.2016

Budowa kładki na Ołowiankę idzie do przodu. Na Motławie coraz więcej pali

Krajobraz Motławy, zwłaszcza ten w okolicach wyspy Ołowianka, zmienia się z tygodnia na tydzień. To za sprawą intensywnych prac przy budowie zwodzonego mostu, który powstaje w tym miejscu. Co się tam obecnie dzieje?
27.09.2016

Obniżenie podatku od nieruchomości dla terminalu LNG - „kpina i oszustwo”

W ten sposób w Radiu Szczecin politycy komentowali próbę obniżenia o połowę podatku od nieruchomości dla gazoportu w Świnoujściu. Polskie LNG zwróciło się z taką propozycją do władz miasta. Mniejszy podatek dla terminala oznacza niższe wpływy do budżetu miasta i zagrożony wkład własny w budowę tunelu pod Świną, łączącego wyspy Uznam i Wolin.
20.09.2016

Rozpoczyna się budowa kładki na Ołowiankę. Na początek palowanie

Będzie miała 70,5 metra długości oraz od 6,76 do 10,56 metra szerokości. Skomunikuje wyspę Ołowiankę z Głównym Miastem, ma także ożywić okolice ul. Grodzkiej. W poniedziałek, 11 lipca, rozpoczyna się budowa kładki pieszej nad Motławą.
06.07.2016

Przeciąga się przetarg na marinę w Szczecinie. Urząd ma wątpliwości co do oferty

Wciąż brak rozstrzygnięcia przetargu na zarządzanie mariną na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie. Lokalny magistrat już trzy miesiące weryfikuje jedyną złożoną ofertę. Powodem są wątpliwości, co spełnienia przez oferenta warunków konkursu.
06.07.2016

Nowy dźwig koniecznością dla Żeglugi Szczecińskiej

Żegluga Szczecińska zwróciła się prośbą do szczecińskiego magistratu o zakup dźwigu do stawiania i składania masztów w marinie na Wyspie Grodzkiej.
10.06.2016

Rusza budowa kładki na Ołowiankę

Wczoraj (24.05) nastąpiło przekazanie placu budowy pod realizację zwodzonej kładki dla pieszych przez rzekę Motławę na Wyspę Ołowiankę. W końcu gdańszczanie doczekali się rozpoczęcia tej długo oczekiwanej budowy.
24.05.2016

Porty jachtowe i żeglarze szykują się do sezonu w zachodniopomorskim

Blisko 50 miejsc postojowych przygotował port jachtowy w centrum Szczecina. Choć sezon żeglarski oficjalnie jeszcze nie ruszył, w portach jachtowych Pomorza Zachodniego już widać ożywienie; pierwsze jednostki są na wodzie, a żeglarze szukają miejsc.
09.04.2016

Marina za miliony gotowa, tylko klientów brak

Marina żeglarska na szczecińskiej Wyspie Grodzkiej będzie zarządzana przez Żeglugę Szczecińską. Obiekt nie cieszy się jednak obecnie dużym zainteresowaniem – odwiedza go jeden jacht dziennie. To znak, że czas ruszyć z kampanią promocyjną skierowaną głównie do niemieckich żeglarzy.
02.11.2015

11 działań dla województwa zachodniopomorskiego, w tym 4 związane z gospodarką morską

Terminal gazowy w Świnoujściu, inwestycje drogowe, rozwój branży przewozów promowych czy regulacja Odry granicznej – oto lista działań dla województwa zachodniopomorskiego.
14.10.2015

Nowy port na mapie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego

Już jutro do sieci przystani Pomorza Zachodniego oficjalnie dołączy port jachtowy na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie. Marina oraz 10 innych inwestycji projektu: „Zachodniopomorski Szlak Żeglarski – sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego” powstały dzięki 35 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka.
07.08.2015

Nowa marina w Szczecinie wciąż stoi pusta

Wciąż brak jachtów przy nowej marinie na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie. Od czerwca obiekt miał być otwarty – tak wynikało z zapowiedzi prezydenta Szczecina, Piotra Krzystka.
28.07.2015

Brakuje pieniędzy na ukończenie szczecińskiej mariny

Choć pierwszy etap powstawania mariny w Szczecinie jest już ukończony, to wciąż brak środków na dokończenie tej inwestycji. Samorządowcy liczą na wsparcie z unijnych funduszy.
22.06.2015

Nowa marina w Szczecinie prawie gotowa

Pomosty są gotowe, działa także nowy most zwodzony z Łasztowni na Wyspę Grodzką i w czerwcu w centrum Szczecina będą cumować jachty w nowej miejskiej marinie. Trwają jeszcze ostatnie prace przy budynku bosmanatu.
27.04.2015

Port jachtowy w Szczecinie prawie gotowy

Podczas Regat Bałtyckich na początku czerwca jachty zacumują przy Wyspie Grodzkiej w Szczecinie.
07.04.2015

Na Wyspie Grodzkiej stawiają bosmanat

Pierwszy bydynek, który w przyszłości będzie pełnić funkcję bosmanatu dla jachtów, powstaje na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie.
19.01.2015

Szlakiem żeglarskiej inwestycji

Zachodniopomorski Szlak Żeglarski – sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego to kompleksowy ponadregionalny produkt turystyczny tworzony na terenie Województwa Zachodniopomorskiego. Jego liderem jest Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna w Szczecinie.
14.10.2014

Kiedy żeglarze zawiną do mariny na Wyspie Grodzkiej?

Marina na Wyspie Grodzkiej będzie gotowa na wiosnę przyszłego roku - tak powiedział w "Rozmowach pod krawatem" prezydent Szczecina, Piotr Krzystek.
10.09.2014

Kolejne problemy przy budowie mariny na Wyspie Grodzkiej

Najpierw były problemy z dokumentacją, później okazało się, że usypany piasek do utwardzenia terenu wymywa woda. Na budowie mariny na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie pojawiły się kolejne problemy.
17.06.2014

Tusk: Szczecin czeka na szansę

Elektrownia Dolna Odra do 2035 r. jest bezpieczna. Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia nic nie grozi, a przemyśle stoczniowym w skali kraju pracuje 8 tys. osób więcej niż w 2009 r. To informacje, które przekazał w czwartek w Szczecinie premier Donald Tusk.
23.05.2014

Spotkanie w ramach 4POWER

Instytut Morski w Gdańsku zaprasza na spotkanie konsultacyjne dokumentu o roboczym tytule „Plan działania dla morskiej energetyki wiatrowej w regionach nadmorskich”. Wszystko w związku z realizacją międzynarodowego projektu 4POWER, poświęconego rozwojowi gospodarki regionów nadmorskich w oparciu o morską energetykę wiatrową.
19.03.2014

Ośrodek Szkoleniowy Ratownictwa Morskiego w Szczecinie rozszerza ofertę

Ośrodek Szkoleniowy Ratownictwa Morskiego jest instytucją powołaną w roku 1984 z inicjatywy ówczesnego Ministra Infrastruktury i Gospodarki Morskiej. Nowe punkty w ofercie szczecińskiego ośrodka szkoleniowego są odpowiedzią na dynamiczny rozwój morskiej energetyki wiatrowej.
06.03.2014

Zaczynali od jednego pchacza i barki

Po latach pracy w przedsiębiorstwie Odratrans (dziś OT Logistics) Tadeusz Deneko i Zbigniew Garbień postanowili pójść na swoje. W 1995 r. założyli w Szczecinie spółkę Navigar. Zaczynali z jednym pchaczem i barką. Dziś w firmie jest osiem pchaczy, 11 barek i cztery pontony. Pracują na polskich i niemieckich rzekach, ale wypływają też na morskie wody.
18.02.2014

Wykonawca o marinie. „Tym razem zdążymy”

Rozkręca się budowa mariny na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie. W tej chwili trwa wbijanie pali pod most i kładkę dla pieszych. Wykonawca zapewnia, że tym razem budowa zakończy się w terminie.
10.02.2014

Wyspa Grodzka osiada

Kiedy na Wyspie Grodzkiej zostanie zakończony I etap budowy Portu Jachtowego Szczecin? Nie wiadomo. Bo wyspa osiada, wstrzymując działania budowlane. Co może - jak twierdzi ekspert - potrwać nawet 3 lata. I wpłynąć - jak konsolidacja gruntu - na to, czy planowane na wyspie budynki, w tym amfiteatr, trzeba będzie stawiać na palach czy tańszą tradycyjną metodą - informuje serwis 24kurier.pl
02.02.2014

Wykonawca mariny: Na budowie nie dzieje się nic niepokojącego

Budowa żeglarskiej mariny na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie zakończy się w terminie, o ile "poprawimy pewne elementy projektu" - deklaruje szef firmy Energopol, która jest wykonawcą inwestycji. W ten sposób komentuje doniesienia prasowe.
10.12.2013

Mobilizacja przed finałem TTSR

Blisko 900 policjantów oraz więcej pieniędzy dla WOPR-u - wojewoda zachodniopomorski i zastępca prezydenta Szczecina zapewniają, że przygotowania służb do wspólnego działania podczas tegorocznych regat The Tall Ships Races idą zgodnie z planem.
07.05.2013

Hydrobudowa Gdańsk pozyskała zlecenie za 123 mln zł

Hydrobudowa Gdańsk podpisała z Zarządem Mienia m. st. Warszawy kontrakt na przebudowę lewobrzeżnego bulwaru Wisły. Jego wartość wynosi blisko 123 mln zł mln zł.
14.01.2013

Podnoszą wyspę, ale na regaty raczej nie zdążą

Prace na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie weszły w kolejny etap. Na teren wyspy niemal każdego dnia trafia barkami ponad 2 tysiące ton kruszywa z Bielinka. To jednak nie gwarantuje, że podczas przyszłorocznych regat The Tall Ships\' Races przypłyną tam żaglowce. - To etap podnoszenia poziomu wyspy - informuje zastępca prezydenta miasta Bogdan Jaroszewicz. - Ma być podniesiona o prawie 3 metry, potem będziemy czekać na proces stabilizacji gruntu.
20.11.2012

Morska Energetyka Wiatrowa w regionie pomorskim - szanse i zagrożenia

26 listopada 2012 r. w Hotelu Scandic Gdansk, odbedzie się seminarium „Morska Energetyka Wiatrowa w regionie pomorskim - szanse i zagrożenia” ,którego organizatorem jest Instytut Morski w Gdańsku wraz z Polskim Towarzystwem Morskiej Energetyki Wiatrowej.
31.10.2012

Wyspa zaczyna się zmieniać. Prace ruszyły

Budowa mariny na wyspie Grodzkiej w Szczecinie rozpoczęta. Do przyszłorocznego finału regat The Tall Ships\' Races ma tam powstać 150 miejsc do cumowania jachtów, zwodzona kładka, który połączy wyspę z nabrzeżem Starówka oraz całe zaplecze dla żeglarzy.
29.08.2012

Duże zainteresowanie konkursem na kładkę dla pieszych nad Motławą

Ogłoszony przez miasto Gdańsk konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-technicznej zwodzonej kładki pieszej przez Motławę spotkał się z dużym odzewem. Wpłynęło nań 148 wniosków, przy czym nie jest to liczba ostateczna.
20.06.2012

Konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno - technicznej kładki pieszej przez Motławę

Ma być funkcjonalna i estetyczna, przyjazna zarówno dla żeglarzy, jak i pieszych, otwierać i zamykać ma się szybko i sprawnie, by nie przysłaniać panoramy Gdańska od strony Polskiego Haka znajdować się ma na wysokości 2,5 m w świetle toru wodnego Motławy - to podstawowe oczekiwania stawiane projektantom w ogłoszonym właśnie międzynarodowym konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-technicznej zwodzonej kładki pieszej przez rzekę Motławę na wyspę Ołowiankę.
16.05.2012

Miasto zrobiło prezent ratownikom wodnym. Dostali... wyspę

Szczecińskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe będzie czasowo administrować niewielką wysepką Bielawą. Została ona użyczona ratownikom na zasadzie porozumienia podpisanego z miastem.
26.04.2012

Miasto chce rozwijać Żeglugę Szczecińską

Kilkanaście nowych miejsc pracy i nowe usługi np. strzeżona przystań dla zatrzymanych jednostek pływających oraz zarządzanie Portem Jachtowym na Wyspie Grodzkiej. Miasto ma gotowy plan rozwoju jednej ze swoich spółek - Żeglugi Szczecińskiej na najbliższe pięć lat.
17.04.2012

Drzewa na Wyspie Grodzkiej wykarczowane. Port Jachtowy Szczecin coraz bliżej

Aktualnie trwa porządkowanie Wyspy Grodzkiej - informują urzędnicy. Port Jachtowy ma być gotowy na finał regat Tall Ships\' Races 2013.
08.03.2012

Czy mądrze wykorzystamy nasz potencjał żeglarski ?

Dr inż. Zbigniew Zalewski, prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego: ”Deklarujemy równocześnie, że chętnie włączymy się w ich praktyczną realizację. Nie można przecież stworzyć „Żeglarskiego Szczecina” i „Pływających Ogrodów” bez szczecińskich żeglarzy”
15.02.2012

Czy ekolodzy zablokują budowę portu jachtowego w Szczecinie?

W połowie grudnia 2011 roku, zapadła decyzja o przyznaniu środków europejskich na budowę portu jachtowego w Szczecinie. Jednak na drodze tej wspaniałej dla środowiska żeglarzy i turystów inwestycji, może stanąć ustawa o ochronie przyrody.
05.01.2012

Miasto bliżej portu

Lepszy dojazd do szczecińskiego portu oraz pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście do 12,5 metra to dwa z najważniejszych oczekiwań portowców. Przedsiębiorcy mówili o nich na niedawnym spotkaniu z prezydentem miasta Piotrem Krzystkiem.
14.11.2011

Bliżej portu...

Z inicjatywy Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka odbyło się spotkanie z Radą Interesantów Portu. To początek spotkań, które będą odbywały się, co kilka miesięcy.
08.11.2011

Budujemy historię

Miło nam poinformować, że od 25 czerwca br. w Centralnym Muzeum Morskim dostępna będzie wystawa Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA zatytułowana "Port Gdańsk - budujemy historię", która potrwa do końca sierpnia br.
25.06.2011

Żaglowce z całego świata znów zawiną do Szczecina

Szczecin będzie gospodarzem finału regat The Tall Ships\' Races w 2013 roku. Dzisiaj prezydent Szczecina Piotr Krzystek podpisał umowę w tej sprawie z organizatorem imprezy, Anglikami z Sail Training International.
28.10.2010

Za wcześnie na układ

Sąd nie zgodził się na rozpatrzenie wniosku o otwarcie postępowania układowego w upadłości, które ma otworzyć drogę do odtworzenia Porty Holding i uruchomienia przez nią w stoczni produkcji statków. Pomysłodawcy tego rozwiązania nie składają jednak broni.
26.03.2010

Import węgla to dobry biznes dla firm transportowych

Rosnącemu importowi węgla sprzyja dobra oferta transportu kolejowego. Zarazem w warunkach konkurencyjnego rynku przewozów, zlecenia przewozu importowanego węgla stały się ważną częścią działalności dla spółek kolejowych. Inwestycje w polskich portach dają też niezłe perspektywy na zwiększenie importu węglą drogą morską .
11.03.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.