• <
gryfia_70lat

Pociski z bombowców z okolic Morza Kaspijskiego wystrzelone na obwód lwowski

gm

02.08.2022 22:16 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Pociski z bombowców z okolic Morza Kaspijskiego wystrzelone na obwód lwowski

Partnerzy portalu

Pociski z bombowców z okolic Morza Kaspijskiego wystrzelone na obwód lwowski - GospodarkaMorska.pl
Fot. Google Maps

Rosyjski pocisk manewrujący trafił we wtorek w system rakietowy w obwodzie lwowskim na zachodzie Ukrainy. Pozostałe siedem rosyjskich rakiet zostało strąconych – poinformowało dowództwo sił powietrznych Ukrainy na Facebooku.

Siły rosyjskie wystrzeliły z bombowców strategicznych z okolic Morza Kaspijskiego w sumie osiem pocisków w kierunku obwodów na zachodzie, południu i w centrum Ukrainy. Sześć strąciły wojska obrony przeciwlotniczej, a jeden myśliwiec sił powietrznych Ukrainy.

Szef władz obwodu lwowskiego Maksym Kozycki podał na Telegramie, że podczas alarmu przeciwlotniczego we wtorek doszło do dwóch wybuchów na terenie obiektu wojskowego w rejonie (powiecie) czerwonogrodzkim. Nie przekazał żadnych innych szczegółów.

Szef władz obwodu winnickiego Serhij Borzow poinformował o strąceniu dwóch rakiet nad tym regionem, a dowództwo powietrzne Południe – o zestrzeleniu kolejnych czterech nad obwodem mikołajowskim.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.